Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel az evolúcióban?

Hiszel az evolúcióban?

Figyelt kérdés
Ha nem, miért nem? Miben hiszel helyette?
2011. júl. 23. 20:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%

21:08 vagyok


Kérdező! kétféle vallásos ember van, az egyik, amelyik rá sem néz az evolúcióra, nem tanulmányozza, menekül tőle nehogy szembe keljen néznie vele. A másik pedig, aki megszállottan bújja és olvas utána szinte mániákusan a hibákat keresve, és ha talál valamit amibe beleköthet az felér neki egy orgazmussal.

2011. júl. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
XD Van benne igazság.
2011. júl. 23. 22:54
 13/24 anonim ***** válasza:
90%

22:06

Na mármost képzeld vallásos vagyok, ismerem az evolúció lényegét, és egy részét el is fogadom. Másikat meg nem.

Szóval már 3 féle van.


Kérdésre válaszolva, abban, hogy Isten nélkül ment végbe, nem hiszek. Abban, hogy a fajok változnak a körülmények hatására abban igen.

2011. júl. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"Akkor miben hiszel? Milyen elméletben?"


Tisztelt kérdező, tulajdonképpen semmilyen elméletben sem hiszek. Szerintem a legalapvetőbb filozófiai kérdéseknél leragadtam. sajnálom.

2011. júl. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
43%

„Kérdésre válaszolva, abban, hogy Isten nélkül ment végbe, nem hiszek. Abban, hogy a fajok változnak a körülmények hatására abban igen.”


Nagyjából én is így vagyok vele. Megfejelve azzal hogy én a faj-, fajta-, rassz- és népkeveredésnek az ellenzője vagyok.

2011. júl. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem határoztad meg pontosan, mire gondoltál. :)


Én a mikroevolúcióban "hiszek"; pontosabban elfogadom tényként, mivel ahhoz nem is kell hit, mert látható, nyomon követhető, bizonyított dolog.


A makroevolúcióban viszont nem hiszek, mert... :)


Láttam egyszer egy vicces képet a makroevolúcióról, de most nem találom; viszont találtam egy másikat:


[link]


De ez tényleg csak poén, nehogy komolyan vedd, vagy azt gondold, hogy szerintem ez a valóság!

2011. júl. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Megtaláltam!

Az alábbi linken a legfelső kép.

Mintha igaz lenne néhányunkra, nem? :))


[link]

2011. júl. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"Akik nem hisznek benne, tanultak róla alaposan, ismerik a lényegét"


- Nem, talán nem ismerem eléggé, de örülnék valamilyen műnek, amely segítene ebben.

2011. júl. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
abban,hiszek,hogy az volt,ami volt.úgysem tudja senki bizonyítani egyértelműen sem az egyik,sem a másik elméletet.ez az élet egyik misztikuma,én így fogadom el az egészet.
2011. júl. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Aki szeretné jobban megismerni.

Itt egy könyv:

[link]


Itt egy érdekes film is:

http://www.youtube.com/watch?v=PNGjjoXvdLE&feature=related

2011. júl. 24. 11:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!