Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Istennek mindenkivel van...

Ha Istennek mindenkivel van terve, akkor én miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés
Mi terve van velem, ha semmim sincs. Régen rengeteg barátom volt, gondtalannak tűnt minden, boldog voltam. Most 21 éves vagyok és semmim sincs. Imáimban kértem tőle barátokat, barátnőt, boldogságot...de nem találtak meghallgatásra. Kértem tőle jó jegyeket és kitartást az iskolában, ezeket megkaptam. De mit érnek a jó jegyek? Annyira egyedül vagyok, senkinek nem tudok elmondani semmit, mert nincs kinek. Miért hagy így szenvedni, hisz az egyedüllét a legnagyobb büntetés, amit halandó kaphat. Mit vétettem, amiért ezt kapom? Mi a célja velem? Már az öngyilkosság gondolata foglalkoztat, annyira kínoz a magány.
2011. júl. 23. 21:41
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

22:55


Ezt mind szoktam csinálni, de ezek mondjuk 3 vagy 4 napot ölelnek fel egy hónapban ami édes kevés.

2011. júl. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
De akkor ezek szerint nem vagy teljesen magányos. Vannak igaz barátaid, eljársz néha velük, stb.
2011. júl. 23. 23:03
 23/43 anonim ***** válasza:
Ez lényegtelen, a magányosság egy állapot. Az, hogy most nyáron már rengeteg helyen voltam fürdeni, voltam bicikli túrázni, találkoztam nemrég megismert emberekkel, nem jelenti azt, hogy nem vagyok magányos. Akkor is lehetsz magányos, ha egy koncerten téged dobál a tömeg... A magányosság belül van.
2011. júl. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
Belül van igen, de akiket emberek vesznek körül, az belül sem lehet magányos. Van kivel megosztania érzéseit, bánatát, jókedvét. Attól, hogy nincs szerelmed, nem jelenti azt, hogy magányos vagy, hiszen körül vesznek barátok, olyan emberek, akikre számíthatsz. Ez a legnagyobb ajándék. Ha nincsenek ilyenjeid, akkor nem is lehetsz igazából magányos. A belső magányt a külső körülmények szülik.
2011. júl. 23. 23:16
 25/43 anonim ***** válasza:

23:10 vagyok

Tévedés. Tudod az emberek sokkalta bonyolultabbak ennél, legalábbis az a kis szakaszuk amiben én is benne vagyok bonyolult. Nem értenek meg, akik meg igen, nagyon messze laknak, órákat kell utazzak 1 találkozásért, szóval hiába röhögcsélek a körülöttem lévőkkel, magányos vagyok.

2011. júl. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
Az előző 2 hétben is csupán 2 helyen voltam a többi napot egyedül töltöttem. Az évek nagy részét egyedül töltöm..
2011. júl. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

Kicsit mintha magamat hallanám, vagyis látnám az írásaidban. Érdekeseket írsz, olyan mintha lenne még valaki, aki teljesen átlátja azt, ami én vagyok, hiszen hasonlóak a problémáim. Nekem is messze vannak azok, akikkel megértetem magam és stb stb...

Ha akarsz beszélgetni, vagy akármi, akkor írj privátban. Szívesen hallgatlak. Egyébként hány éves vagy?

2011. júl. 23. 23:35
 28/43 anonim ***** válasza:

Tévedsz, ha azt hiszed, nem lehetsz magányos, ha emberek vesznek körül. Van az úgynevezett társasági magány, mikor ott vannak körülötted, még sincs kihez szólnod, és ez sokkal rosszabb, mint, mikor teljesen egyedül vagy. Így én az utóbbival vagyok jó viszonyban egy ideje, mert az előbbiben sokszor volt részem.

Ha emberek közt vagyok, jó képet vágok hozzá, általában kedves, érdeklődő lányként ismernek meg, de az előző sorozatválaszolóhoz hasonlóan én is szívesebben vonulok el írni, mert ez valami olyasmivel ajándékoz meg, amivel emberek nem tudnak: az alkotás, a teremtés érzésével, aminek egy idő után a függőjévé válsz. Írás közben egy olyan világban járhatsz, ami csak a tiéd.


Mikor azt mondod, nem olyan könnyű kitörni, és megismerni embereket, arra gondolok, hogy egy éve ugyanígy véltem, de soha semmit nem kaptam ingyen, a barátságot se, szép, lassan kellett meghódítanom az embereket, így megtanultam küzdeni érte.


Talán a mostani magányod célja ilyesmi lehet: hogy tanulj meg harcolni az emberekért.

Mikor az ország másik végébe költöztem, ahol senkit se ismertem, féltem tőle, hogy a te helyzetedbe kerülök, de nem így történt: tiszta lappal indultam, és hirtelen azt vettem észre, hogy az emberek próbálnak apránként megnyerni engem, amire szavakkal leírni nem tudom, milyen érzés volt rájönni. A környezetváltozás talán neked is jót tenne.

2011. júl. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező. :)


Előre szólok nem akarlak sem megsérteni, sem kioktatni, csak szeretném neked egy másik szemszögből megvilágítani a veled történő dolgokat. :)


Írod, hogy kérsz imában ezt, kérsz imában azt...amikor magaddal, saját boldogságoddal(ami inkább csak elégedettség) törődsz, akkor saját érdekedet veszed csak figyelembe, ami tudjuk micsoda. Isten nem ilyen, Isten mindennel törődik, nem fog válogatni, Isten valószínűleg azért nem adja meg neked ezeket, mert magad miatt kéred, nem kollektív a kívánságod, s ezzel bizonyára arra próbál megtanítani, hogy a saját érdekeket add fel, de biztosíthatlak, hogy cserébe a mindent kapod, hiszen aki Istent választja, az a mindent választja...sőt valószínűleg nem is őszinte a kérésed, hiszen magányról beszélsz...hogy lehet valaki magányos, ha Istennel jár? Isten valószínűleg a ragaszkodásról akar leszoktatni, mivel amíg ragaszkodsz, addig hozzákötöd magad a dolgokhoz, alárendelve magad azoknak, függővé válva rájuk...Isten szabadságot kínál, ami az igazi boldogságot takarja, de ezt csak nála lelheted meg, önerőből nem megy...mer amíg önerődet favorizálod, addig az ördöggel jársz. Szóval "lesarkítva bemutatja neked milyen is az Ördög, hogy tudd, és az Istent válaszd, hogy valósan boldog légy...megmutatja milyen a szenvedés, hogy tudd mi nem az...s megemlíteném mindig kétféle döntésed van...vagy a rossznak hódolsz be, vagy a jónak...lehet választani. Keres az Istent magadban őszintén, és meglásd változik a helyzet hamar. :)


üdv és sok sikert a keresésben

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Először is,vizsgáld meg az életed,hogy mit vétettél. Ha van valami bűn amit nem bántál meg(paráznaság,bálványimádás ,meg nem bocsájtás) akkor azokat rendezd le az Úrral.


[link]

2011. júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!