Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Istennek mindenkivel van...

Ha Istennek mindenkivel van terve, akkor én miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés
Mi terve van velem, ha semmim sincs. Régen rengeteg barátom volt, gondtalannak tűnt minden, boldog voltam. Most 21 éves vagyok és semmim sincs. Imáimban kértem tőle barátokat, barátnőt, boldogságot...de nem találtak meghallgatásra. Kértem tőle jó jegyeket és kitartást az iskolában, ezeket megkaptam. De mit érnek a jó jegyek? Annyira egyedül vagyok, senkinek nem tudok elmondani semmit, mert nincs kinek. Miért hagy így szenvedni, hisz az egyedüllét a legnagyobb büntetés, amit halandó kaphat. Mit vétettem, amiért ezt kapom? Mi a célja velem? Már az öngyilkosság gondolata foglalkoztat, annyira kínoz a magány.
2011. júl. 23. 21:41
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Mi történt? Nagyon csendben vagy... :)


Találtam Neked valamit, ami hasznos lehet: Egy keresztény pszichológus hölgy honlapja; belinkelem azt az oldalt, ahonnan 19 különféle témájú előadást lehet letölteni díjmentesen. A címek alapján kiválaszthatod, melyeket szeretnéd hallgatni. :-)


[link]


Üdv.

2011. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

Bocsánat, csak a kérdésed olvastam el, a válaszokhoz nem volt még időm, tehát lehet, hogy már valaki írta. Isten néha azért hagy ennyire egyedül lenni, hogy rájöjjünk: életünkben Ő az egyetlen, akit legjobban keresünk, és az "Isten alakú üresség" a lelkünkben Utána kiált folyton. Hagy egyedül lenni, hogy először Őt találd meg, s ne légy többé ilyen formában magányos. Aztán ha megtaláltad Őt, és belekapaszkodtál mind a 10 körmöddel azért, mert úgy megszeretted, könnyebben nyitsz a szeretetre, s mások felé majd. Észre sem veszed, honnan lettek barátaid... De az addig tartó út nem könnyű... Isten nem szadista, nem ő kínoz. Ő azt szeretné, hogy megtaláld. Aki kínoz, minden erejével arra törekszik, hogy a hiányod ne tudjon az Úrral betöltődni. Ne adj esélyt a Sátánnak!

Tudom, miről beszélek, tapasztalat - és sokan mások is meséltek ilyet. Isten áldjon!!

2011. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. S hogy mi a terve Veled? Ami mindenkivel: hogy üdvözülj. Neki kb. mindegy, hogyan, azt szeretné, hogy Vele légy Te is az örökkévalóságban. Rengetegféle út vezet Hozzá, egy biztos, mindnek az alapja az Ő szeretete és törvényének megtartása.
2011. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!