Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A teremtésnél miért említi...

A teremtésnél miért említi Isten, hogy egy földnek az aranya igen jó?

Figyelt kérdés

"Az elsőnek neve Pison, ez az, a mely megkerüli Havilah egész földét, a hol az arany terem.

És annak a földnek aranya igen jó; ott van a Bdelliom és az Onix-kő." IMóz 1:11,12


Ha Isten szerint valami igen jó, akkor biztos az, de miért jó? Miért kell nekünk, vagy miért kellett az édenben az a bizonyos arany? Ráadásúl "terem", persze ez lehet fordítási ferdeség is :) Persze lehet, hogy a Föld összes aranya onnét van, de számunkra az arany materiális érték, valószínűsítem, hogy nem ezért bélyegezte az Úr jónak.


Légyszíves, akit nem érdekel a téma, vagy csak az 'ellentábori' beszólásokat akarja beékelni, az ne írjon, mert nem érdekel.


2011. júl. 24. 22:08
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Hogy Mózes írta-e vagy sem, azt ne firtassuk. Hiszen Mózes könyvében szerepel a halála is, amit valószínűleg nem ő írt. De nem is az a fontos, hogy ki írta, hanem a teremtés története számomra minden szava igazság, és nyomatékos. Ha valamire Isten azt mondja, hogy igen jó, az az is. Ha az aranyra mondja, akkor az nem a csilicsáréra érti valószínű, és nem a materiális gazdagságra. És nem azért, mert az ókori embernek marha értékes volt. Volt ott Bdelliom és Ónix kő is, ami nem igen jó, mert azt nem terjeszti ki rájuk is. Ez valószínűleg beazonosítás miatt van leírva. De az arany igen jó. Igen, minden amit alkotott igen jó, de ezt külön is kiemelte és engem az érdekelne, hogy miért? Biztos vagyok benne, hogy nem anyagiasságból emelte ki.
2011. júl. 27. 23:14
 12/29 anonim ***** válasza:
Ne legyél ennyire fanatikus. A Bibliát egyszerű emberek rakták össze, emiatt hiába fogsz keresni a "jó arany" mögött valami felettes erkölcsi üzenetet, a jó arany az jó arany, az anyag, amit az ember mindenképp meg akar szerezni önös érdekből. Te persze elhiheted az egész fantasy-t, attól még ez a szomorú valóság.
2011. júl. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Idézet magamtól:

"Légyszíves, akit nem érdekel a téma, vagy csak az 'ellentábori' beszólásokat akarja beékelni, az ne írjon, mert nem érdekel."

2011. júl. 28. 03:31
 14/29 anonim ***** válasza:

mindig az középpontot, az istenit, a fényt jelképezte, minden korokban, kultúrákban

(-ahogy már írtam 07-24 23:31-ban)


arany öntudat


s hogy nem tudok mást, mint szeretni,

görnyedve terheim alatt –

minek is kell fegyvert veretni

belőled, arany öntudat!


(József A:Eszmélet)

2011. júl. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

0:55-ös vagyok

Oké, a te dolgod, ha teljes álomvilágban akarsz élni, de ez esetben inkább keress meg egy papot, ne egy nyilvános fórumon kérdezz.

2011. júl. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

A nyilvános fórum neve kultúra és közösség - vallás. Szerinted ezen az oldalon az evolúcióval kapcsolatos kérdéseket kellene feltennem? A kérdés egyértelmű volt, és mivel a vallás rovatba írtam, úgy gondolom, hogy a vallásellenes megnyílvánulásokra joggal nem tartok igényt.



Mi a problémád?

2011. júl. 28. 13:40
 17/29 anonim ***** válasza:
90%
Én nem vagyok vallásellenes. Azt vallom, a Biblia egy hoax :)
2011. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Én a Bibliából idéztem és ennek magyarázatára lennék kíváncsi. Szerinted az válasz, hogy kamu az egész? Szerintem meg nem. Ezt már le is tisztáztuk.


Hidd el, ha ellentét lenne Isten szava és Isten szava között, magam is azt mondanám, hogy kamu, de nincs. Nagyon rosszul értelmezett szavak vannak, mint például paráznaság, házasság, ölés, ítélet. Sokan ölésként olvassák az ítéletet, mint például Ábrahámnak is megmondta, hogy a népe mikor mehet be Kánaánba, majd ha az emóreusok gonoszsága betelt (éppúgy, ahogy a föld népe telt be gonoszsággal Noé napjaiban). Így vitte véghez Isten népe az ítéletet az Úr parancsára. Nem az ölést. Hiszen Krisztus nem mondta talán, hogy aki csak haragszik az ő atyjafiára méltó az ítéletre, nem csak az, aki ölt?Paráznaság szó jelentése: házasságtörés, és nem más. Onán története nem a maszturbációról szól (főleg, hogy megszakítás van ott, és nem maszturbáció), hanem az elsőszülöttségi jog örökségéről. És így tovább.


Isten hat nap alatt teremtett mindent, az ember által jött a halál a világba, hogy nyilvánvalóvá váljon sátán szándéka, Isten törvényt iktatott az édenbe. Krisztus, kinek neve Jézus megannyi prófécia megelőzte eljövetelét, megszabadítja népét, hogy valósággal szabadok legyenek, mert aki hisz az ő nevében, üdvözűl, és így tovább...


Lehet hazugságnak venned, hogy mikor és hány ember írta, mikor állították össze, és kik. Ezek között rengeteg legenda kering, inkább ezeknek valóságtartalma után kellene kutakodni, és Isten igéjét figyelemmel kísérni.

Ez az én véleményem, de még mindig áll, hogy a Biblia alapján kérdeztem a vallás rovatban, és ennek fényében várom a válaszokat.

2011. júl. 28. 13:58
 19/29 A kérdező kommentje:
Amúgy a búza, mint arany, ez érdekes, de Isten igéje nélküli magyarázat híján csak fikció.
2011. júl. 28. 13:59
 20/29 anonim ***** válasza:
A szellemi kincseket nevezi aranynak,kincsnek.
2016. dec. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!