Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jó keresztények nem irigylik...

A jó keresztények nem irigylik mások anyagi javait? Hogy lehetnék én is ilyen?

Figyelt kérdés

Unom, hogy csóró vagyok, mindig rossz a kedvem, mert másoknak egy csomó mindenre tellik nekem meg nem(diák vagyok). Nem akarom, hogy ennyire érdekeljenek a tárgyak.

hogy érhetném el? Isten ebben segít, ha megkérem?

Nem szoktam imádkozni, meg ilyesmi, de semmi más utat nem látok erre.

Az meg nem segít, hogy azt mondom, ebben meg abban jobb vagyok, mert ez sem igaz.

Csúnya vagyok, teljesen átlagos agyú, nincs tehetségem, és nem tudom becsapni magam ilyen szövegekkel, hogy nekik lesz majd egyszer rosszabb stb.


2011. júl. 27. 00:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Mióta hívő vagyok, engem kevésbé érdekel a pénz és az anyagi javak. Igaz, engem azelőtt sem érdekelt annyira, de most még kevésbé. De az ember gyarló, azért nem múlik el minden vágya gyökerestül.


De nem igazán vágom, hogy most te hívő vagy, vagy csak ezt szeretnéd Istentől. Mert az igazi az lenne, ha tényleg hinnél Istenben és elfogadnád Krisztus megváltását. Ekkor kérheted, hogy Isten a Szent Szellemen keresztül mutasson neked utat az életben.


Én ezt nem kértem kifejezetten, mert én nem éreztem ezt addig sem nagy problémámnak, de azóta meg pláne másra helyeződött a hangsúly. Szerintem az igaz hívőknél ez magától bekövetkezik. Ha úgy érzed, hogy ez neked nagy probléma és nehezebben múlna el, akkor kérheted a segítségét. szerintem az emberek önbecsülésében is sokat segít a hit, mert más szemmel tudja nézni az embereket és az emberi értékeket meg hogy mia a fontos a világon.

2011. júl. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Egyszerűen meg kell tanulnod elfogadni, ami jut neked. Pl, ha van kajád minden nap, már örülhetsz, szintén diák vagyok, kollégista, és bizony, vannak napok, mikor se pénz, se kaja nincs ösztöndíjig. Nem vagyok szép, de kihozom magamból, amit lehet, mert tudom, hogy egy őszinte mosoly sokkal hatásosabb, mint akármilyen arcmázolmány. Akinek nem tetszem, kerüljön el.

Nem vagyok tehetséges, de nem születik mindenki úgy, hogy mindent tud. Tanulni, és gyakorolni kell. Nem mások életét kell rosszabbá tenned, hanem a magadét jobbá.

Nem szoktam imádkozni, csak, ha valódi mondanivalóm van, viszont az Istenbe vetett bizalom segít, hogy túléljem a mindennapokat.

Csóró vagyok, de olyan helyre, és társaságba kerültem, ahol boldog vagyok.

Egyszer voltam külföldön, annak is már hét éve, a Balatonra se jutok el évek óta, de még egy strandra se - hacsak nincs ingyenes diákkedvezmény a városban, de azt is akkorra teszik, ha másnap zéhán, vagy vizsgám van.

De nem azt nézem, hogy mim nincs, hanem azt, mim van.

Az anyagi javaknál nekem sokkal többet jelentenek az emberek, a társaság, akikkel jól érzem magam, bár talán sokat dob rajta, hogy a kolistársaim nagy része ugyanolyan csóró, mint én.

A kivételek: zsenik, akik egyetemi projektekben, vagy korrepekből megszedték magukat, akik dolgoznak suli mellett - úgy is tanulnak -, és, akiket a szülők eltartanak.

A diákok nagy része ugyanilyen csóró, de ezek a legszebb éveink kell, hogy legyenek, és bolond vagy, ha nem használod ki :)

2011. júl. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

most leszek egyetemista majd. szerencsére nem kell albérlet, vagy kollégium, mert a városban van az egyetem(máskülönben nem is mehettem volna).

nem vagyok vallásos, de voltam párszor templomban, és érdeklődök. egyenlőre kezdeti ez a dolog nálam

2011. júl. 27. 01:22
 4/12 anonim válasza:
68%
Eleinte én is vágytam az anyagi javakra (18/F). Vallásos vagyok, de úgy érzem, egy fiatalhoz úgy jut el könnyen Isten szava, ha megfigyeléseket is végez, az ima önmagában nem elegendő. Figyeld meg azokat, akiknek mindent megadnak, hogy emberileg milyenek. Mindegyikükben él egyfajta finnyásság kisebb nagyobb mértékben. Egy olyan megjelenés, amit egyszerűen nem akarnék magamnak tulajdonítani, ugyanis ez a finnyásság akaratlanul is rámegy az emberre. Hisz egy idő után természetes ez a mindent megkapok elv és akkor már mindenhol ilyen igénnyel lép fel. A másik, hogy ezek az emberek szerintem alapvetően nem állják meg a helyüket, hisz ha ezt a jólétet kihúznák alóluk, sokkal lejjebb lennének, mint mondjuk az, akinek sokszor nélkülöznie kell. Ezek a szuper körülmények sokszor elfeledtetik az emberrel a gondolkozás,találékonyság(pl. hogy oldhatna meg helyzeteket, mikor kevés a pénz..stb.),elfogadás(ez van),megértés miegymás szükségességét.. És ezáltal megintcsak emberileg sokmindentől elesnek, hiába adatik meg sok anyagi nekik. Különben is, a nehéz helyzetek nevelnek. :)
2011. júl. 27. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Nagyon szép látni, ahogyan Isten munkálkodik az egyes emberek életében. Rám a legnagyobb hatással Jézus Krisztus élete volt. Azt tanácsolom neked, hogy első körben olvasd el a Bibliából Lukács evangéliumát Jézus Krisztus életéről, majd az Apostolok Cselekedeteiről szóló könyvet. Ezekben meglátod majd, hogy miért lehettek boldogok és teljes életet élő emberek azok, akik Jézus Krisztussal kapcsolatba kerültek, akár a halála után is.


A kereszténység Jézus krisztus követését jelenti. Ő bemutatta azt, hogy mi fontos ebben az életben, hogyan lehetünk boldogok. Nem volt neki semmije, csak az a ruhája ami rajta volt. Hasonló cipőben jártak az apostolok is, akiket gyakran elfogtak és megvertek, megköveztek, sokat voltak börtönben mégis boldogok voltak, és nem hogy nem volt semmijük, de még másoknak is adni tudtak, nagyon sok embert meggyógyítottak, és nem csak testi, de lelki értelemben is.


A keresztények minden embert szeretnek, mert tudják, hogy mindannyian testvérek vagyunk, és mindenüket megosztják másokkal, adnak, és nem várnak semmit cserébe. Az Isten Országában a szépség az okosság, a tehetség nem külsőség, hanem belülről fakad. Isten Országa pedig már közöttünk van.


Üdv. Péter

2011. júl. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A vallásos is ember, mérget vehetsz rá, hogy van benne irigység, még akkor is, ha nem mutatja, vagy tagadja.
2011. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Én is nagyon örülök amikor egy ilyen kérdést látok itt, úgy gondolom hogy amikor ehhez hasonló gondolatok ébrednek valakiben az mindig Isten műve.


"Nem akarom, hogy ennyire érdekeljenek a tárgyak.

hogy érhetném el? Isten ebben segít, ha megkérem?"


Hogyne segítene? Ez ráadásul egy olyan kérés ami egyezik Isten akaratával, hiszen Ő azt szeretné ha a földi dolgokhoz nem kötődnénk. Nyugodtan imádkozhatsz a saját szavaiddal, mondjuk "Kérlek segíts Istenem hogy ne legyek irigy". Legyél kitartó a kéréssel, mondd el amikor csak eszedbe jut.


Az is egy jó ötlet egyébként ha hogy ha amikor valaki észreveszi magán hogy irgyigykedni kezdene, akkor gyorsan inkább ehelyett Isten áldását kéri arra a személyre. Ha tovább tart a dolog, akkor még több különböző áldást lehet rá kérni.


Valahol azt olvastam hogy a boldogság titka az hogy meg kell tanulni hálásnak lenni mindenért. Azért hogyha egészségesek vagyunk, az ételért, a jó levegőért, az otthonunkért, a családunkért, stb...


Ha szabad ajánlanom valamit akkor ne csak ezt kérd, hanem nyugodtan kérj többet, kérd hogy az egész életedet alakítsa az Ő akarata szerint, és akkor nem csak ezt kapod meg de sokkal többet is, azt hogy az életedben szeretetben és boldogságban legyen.

2011. júl. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
A test az csak test a lélek pedig lélek.Hallja atyád amit kérsz tőle ,mert ő veled van mindig.A földi javak veszendőek ,atyádhoz nem viheted őket.Atyád szeret téged .Az ördög kísért e világ javaiért.Amikor a gonosz a szívedbe akar férkőzni ,imádkozz atyádhoz és add át magad szeretett atyádnak mindenedet.Ő majd gondot visel rád mert e bben a világban nem mentheted meg az életedet.Ne kívánd a veszendőt mert porrá hullik,de a te lelked örökké él.Bízz és légy türelemmel.
2011. júl. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

És Krisztus mondja neked is:



Máté6:19-34


"Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és a hol a tolvajok kiássák és ellopják;

Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, a hol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és a hol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják.

Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.

A test lámpása a szem. Ha azért a te szemed tiszta, a te egész tested világos lesz.

Ha pedig a te szemed gonosz, a te egész tested sötét lesz. Ha azért a benned lévő világosság sötétség: mekkora akkor a sötétség?!

Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak.

Azért azt mondom néktek: Ne aggodalmaskodjatok a ti éltetek felől, mit egyetek és mit igyatok; sem a ti testetek felől, mibe öltözködjetek. Avagy nem több-é az élet hogynem az eledel, és a test hogynem az öltözet?

Tekintsetek az égi madarakra, hogy nem vetnek, nem aratnak, sem csűrbe nem takarnak; és a ti mennyei Atyátok eltartja azokat. Nem sokkal különbek vagytok-é azoknál?

Kicsoda pedig az közületek, a ki aggodalmaskodásával megnövelheti termetét egy araszszal?

Az öltözet felől is mit aggodalmaskodtok? Vegyétek eszetekbe a mező liliomait, mi módon növekednek: nem munkálkodnak, és nem fonnak;

De mondom néktek, hogy Salamon minden dicsőségében sem öltözködött úgy, mint ezek közül egy.

Ha pedig a mezőnek füvét, a mely ma van, és holnap kemenczébe vettetik, így ruházza az Isten; nem sokkal inkább-é titeket, ti kicsinyhitűek?

Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja."


Mit akarsz? Egy frankó mobiltelefont, mely lejár a garancia és sz@rrá megy? Különben is pár hónap és megkopik a külseje, kimegy a divatból, néha néha lefagy....


Mit akarsz? Nincs ruhád? Most is meztelen vagy? Fogadok, hogy nem egy váltás ruhád van a szekrényedben. Mit szeretnél? Diák vagy, és nem csóró. Igen szegény és szerencsétlen vagy, míg az emberekre úgy tudsz nézni, hogy kinek mije van. Templomba mehetsz, de minek? Nézni, hogy ki mennyit dobott be, te meg csak tíz forintot? Amikor az öregasszony Krisztus előtt két fillért dobott a perselybe, azt mondta, hogy ő többet dobott be mindenkinél, mert ő a szükségéből, míg más a feleslegéből dobott be. Nézz körűl, hogy mennyi felesleges dolgod van. Itt van például a számítógép, mellyel internetezel, a szék, amin űlsz. Hányszor ettél ma már? Hányszor laktál jól a héten? Nem vagy gazdag? Sokad van, de még sincs semmid.

2011. júl. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Valaki itt azt írta, hogy a vallásos is ember, tehát az is irigykedik,legföljebb tagadja. Nos, ez nem igaz. Sőt: vallásosnak sem kell lenned,hogy ne irigyeld mások javait. Ez egész egyszerűen egy lelki állapot, amit bárki elérhet, bár tény és való, hogy a vallások főleg hangsúlyozzák ennek az állapotnak az elérését.


Nekem van gyerekem, van egy kis házunk, egy régi autónk. Pedagógus házaspár vagyunk, pénz nem sok, kilátás még kevesebb. Ez az anyagi valóság. A dolog szellemi oldala az, hogy én boldog és elégedett vagyok azzal, amim van, nem vágyom többre, ugyanis nem az a gazdag ember, akinek sok van, hanem aki elégedett azzal, ami van.


Egyébként önmagában az, hogy többre vágysz, nem baj, ha arra a többre valóban szükséged van. Az a baj, ha valaki mindig elégedetlen, vagy másokra irigykedik, és azért baj, mert az ilyen ember nem boldog.


Te még diák vagy, nincs sínen az életed. Természetes hogy aggódsz. De ne aggódj, csak dolgozz és tanulj becsületesen, és örülj mindennek, amit kapsz, legyen az ösztöndíj, ajándék, vagy egy ingyen kóla. Légy hálás és próbálj elégedett lenni, hidd el, menni fog, és idővel amikor lesz diplomád, állásod, akkor minden amire szükséged van az élethez, el fog jönni hozzád.

2011. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!