Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jó keresztények nem irigylik...

A jó keresztények nem irigylik mások anyagi javait? Hogy lehetnék én is ilyen?

Figyelt kérdés

Unom, hogy csóró vagyok, mindig rossz a kedvem, mert másoknak egy csomó mindenre tellik nekem meg nem(diák vagyok). Nem akarom, hogy ennyire érdekeljenek a tárgyak.

hogy érhetném el? Isten ebben segít, ha megkérem?

Nem szoktam imádkozni, meg ilyesmi, de semmi más utat nem látok erre.

Az meg nem segít, hogy azt mondom, ebben meg abban jobb vagyok, mert ez sem igaz.

Csúnya vagyok, teljesen átlagos agyú, nincs tehetségem, és nem tudom becsapni magam ilyen szövegekkel, hogy nekik lesz majd egyszer rosszabb stb.


2011. júl. 27. 00:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Sokan sokat írtak én csak annyit mondanék, hogy nem mindegy, hova nézel. A test lámpása a szem, ha a te szemed azon van, hogy felfelé, a gazdagokra nézzél, ha azok csemegéit kívánod, ha...., akkor sose lesz elég, amid van, sose leszel betelt, elégedett, viszont ha Istenre nézel, Ő a leggazdagabb, aki mindent meg is adhat neked, amire szükséged van, igazi javakat, nem csak olyant, ami elmúlik, mint a világ, amit megesz a rozsda, halálod után meg másra száll. Ő a Fiában már meg is adta azt az életet, ami örök, ingyen ajándékként. Fizetni se kell érte pénzt. Ha megismered Isten Fiát, (vagyis ő rád ismer), megértheted, hogy ő gazdag lévén szegénnyé lett értünk, hogy mi meggazdagodjunk, egyszerű bűnösökért odaadta mindenét, mint az a gyöngyhalász, aki eladja mindenét, mert értékes gyöngyöt talált, ő többre tartotta az embert, mint akár a menny gazdagságát, aminél nincs nagyobb, és így megcselekedte Istene és Atyja akaratát. Szóval, ha az az indulat lesz benned, mint benne, ha újonnan születsz, felülről, akkor megváltozik a látásod, nem a földi gazdagokra nézel, hanem mint Krisztus gazdagnak tartod magad, és inkább szegénnyé akarsz lenni, a szegények felé fogsz tekinteni és meglátod, hogy hozzájuk képest te gazdag vagy, és inkább adnod kell, és adni jobb, mint elvenni. Ez is az Úr, Jézus Krisztus beszéde.
2011. júl. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Örülök annak amim van.Mert minden amit Istentől kapsz,az ajándék.Már az életet is ajándékba kaptad,ezért meg kell becsülni.A másik dolog,pedig az,hogy az egész felfogás kérdése.Például gondold bele magad egy nálad rosszabb helyzetben lévő ember helyzetébe,és hasonlítsd össze a kettőt.
2013. dec. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!