Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki öngyilkos lesz a pokolba...

Aki öngyilkos lesz a pokolba jut a Biblia szerint?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 22:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
24%
Nem a purgatóriumba.
2011. júl. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
40%
ha nem a purgatóriumba, akkor hova??
2011. júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
56%

A Biblia nem ír a purgatóriumról és azt sem írja, hogy a pokol egy olyan hely, ahol sütögetik a gonoszokat.


Az öngyilkosságnál egy kívülálló nem tudhatja, hogy az elkövetőnek tiszta, józan volt-e az elmeállapota, amikor a tettét elkövette. ha igen, akkor nyilván Isten nem támasztja fel.

Ezt nem tudhatjuk, hogy milyen elmeállapotban volt az öngyilkosság idején. Isten viszont a Biblia szerint a szívek és a vesék vizsgálója, így tudni fogja, hogy az illető hogyan érzett az elkövetéskor. Ha úgy ítéli meg, hogy mondjuk pillanatnyi elmezavara volt az illetőnek, akkor biztosan megemlékezik róla,ha eljön az ideje.

2011. júl. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
69%
igen
2011. júl. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
De hogyha valakinek jó oka van/volt öngyilkosnak lenni? Például egy férjnek meghal a szerelme és a gyereke(gyerekei) és ezért tudatosan öngyilkos lesz azért megbocsáthat Isten nem? És kerülhet a mennybe. Vagy ha (ez van nálam) egy tininek a kinézetével, tanulmányi eredményeivel van gondja ráadásul még barátja is kevés van (igazi meg nincs is) azt is megérti nem? És milyen föltámasztásról beszéltek?
2011. júl. 28. 22:26
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Dante szerint még oda sem...
2011. júl. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Akkor hova? A semmibe? Az nem is olyan rossz...

Persze jobb lenne a mennyország!

2011. júl. 28. 22:31
 8/31 anonim válasza:
100%

Nem mondod komolyan, hogy a kinézeted és a jegyeid miatt gondolkozol ilyenen?

Nem láttál még csúnya embert boldognak?

Amúgy amikor tini voltam, akkor azt hittem, hogy ronda vagyok, szőrös, dagadt. Mai fejemmel tudom, hogy jól néztem ki. Most 29 éves vagyok, úton a jó alak felé és csak nevetek tizenéves énemen.

A suliban pedig nekem is voltak rossz jegyeim, nem mentem fősulira sem. Most pedig harmad éves leszek a fősulin és közgazdásznak tanulok.

Van egy gyönyörű kisfiam és egyedül tartok el a fizumból egy 3 fős családot....

2011. júl. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
100%
Amúgy a gyülekezetben, ahova járok van egy nő, aki tolókocsival jár, agyvérzést kapott és a fél oldala lebénult. Az arca eltorzult és mégis lelkes, jár prédikálni és beszélget mindenkivel. Tuti, hogy Neked jobb a kinézeted, mint neki. szóval, ha Ő nem gondol ilyenre, akkor Neked sem kellene....
2011. júl. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
ha öngyilkost lesz, akkor nyilván nem józan már az elmeállapota, nem?
2011. júl. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!