Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki öngyilkos lesz a pokolba...

Aki öngyilkos lesz a pokolba jut a Biblia szerint?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 22:13
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

hamár így fantáziálgatunk, hogy ki hova jut vagy sem, én nyaralni szeretnék végre már eljutni, mert itthon lenni maga a pokol :D

szerintem a Bible-ben azért van ilyesmi írva (ha van....annyira nem ismerem, már rég lapozgattam), hogy elrettentse az embereket az öngyilkosságtól, mert az gazdasági szempontból pazarlás. Bár hiszek benne, hogy van olyan helyzet, amikor jó, ha az ember él az exagogé jogával, hogy Csokonait idézzem: "fáradt lelkem égbe, testem földbe vágy"

nem mellékesen az öngyilkosság fakadhat valamilyen mentális betegségtől vagy talán a legtöbb esetben abból fakad, egy pszichotikus depressziósnak próbáld meg megmagyarázni, hogy ne legyen öngyilkos! és ő tehet vajon róla, hogy beteg lett?!

2011. aug. 2. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

"nem mellékesen az öngyilkosság fakadhat valamilyen mentális betegségtől vagy talán a legtöbb esetben abból fakad, egy pszichotikus depressziósnak próbáld meg megmagyarázni, hogy ne legyen öngyilkos! és ő tehet vajon róla, hogy beteg lett?!"


Igen, azt hiszem többféle lehetőség is előfordulhat:

- Az öngyilkos küzd a késztetés ellen és igyekszik megszabadulni ettől, mindent megtesz hogy segítséget kapjon, és teljes akaratával ellenszegül a késztetésnek, de túl gyenge és nem bírja ki, ezért lesz öngyilkos.


vagy


Egész nap az önsajnálatba merül (ez lehet önzőség is hiszen csak saját magára gondol, másokra nem). Csak a rossz dolgokat figyeli és szándékosan nem is vesz tudomást semmi jóról ami vele történik. Ilyen módon végül is ő nem küzd a késztetés ellen, mondhatni beletörődik, és így az öngyilkosság majdhogynem a saját döntése.


Azt hogy mi zajlik le az ember fejében csak Isten tudja, valószínűleg a ként fenti gondolkodás keveréke a jellemző.


Még egy gondolat, volt egy ismerősöm aki azt szokta mondani hogy ő nem depressziós mert nincs rá ideje :) És ebben valóban van annyi igazság, hogy sokat segít ha az embernek olyan időbeosztása van ami a teljes napját lefedi.

2011. aug. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

kérdező! 07-28 22:26 hsz-edre reagálnék: inkább próbálj barátokat találni, ez CSAK rajtad múlik! és kezdj el élni, nem feltétlenül úgy ahogy a legtöbb tini, hanem normálisan :) de hozzáteszem, vannak jócskán rendes tinik és ahelyett, hogy az öngyilkossággal foglalkozol inkább keresd meg őket! (vagy ha tényleg nagyon rosszul érzed magad keress egy pszichológust)

21/L

2011. aug. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

10:13


a depressziót könnyű összekeverni a természetes önsajnálattal, az valóban időpocsékolás.

De a valódi depresszió, magától jön, sokkal mélyebb okai vannak, és nincs rá racionális magyarázat, hogy az illető mért lehangolt. ugyanígy pl egy skizofrén, lehet öngyilkos úgy, hogy közben azt se tudja, hogy mit csinál...és ez végképp nem az ő hibája

2011. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Csak tudatosan teszel öngyilkosságot ,mert valami terheli a te lelkedet.Tudatlanul nem .Aki pedig terheli az a gonosz amely meg akar téged kapni hogy a pokolban megadjad amit szeretne.A te lelkedet.Ne adj okot a gonosznak(az Ördögnek )hogy megkaparintsa a te lelkedet.Nem szabad hogy öngyilkosságot kövessenek el.


""A tolvaj csak azért jön, hogy lopjon, öljön és pusztítson: én azért jöttem, hogy életük legyen, sőt bőségben éljenek."

(János 10,10)

"Vagy nem tudjátok, hogy testetek, amit Istentől kaptatok, a bennetek levő Szentlélek temploma, és ezért nem a magatokéi vagytok? Mert áron vétettetek meg: dicsőítsétek tehát Istent testetekben." (1 Korinthus 6,19-20)"

2011. aug. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:

Wáááh xD Ez a sok vallásos izé... :D Szeintem nincs értelme az öngyilkosságnak. Én 1,5 évvel ezelőtt olyan depressziós voltam, hogy azt te szerintem nem tudod elképzelni. Bírd ki, amíg nem jön egy lehetséges löket: Új suli, új társaság vagy valami ilyesmi és olyankor vedd a bátorságot és szólj oda a másiknak, hogy "szia".

Én amikor jöttem át középsuliba, volt Gólyatáborunk, amihez busz vitt. Megláttam valakit, aki egyedül ül, majd körülbelül 20 perces belső vita után rákérdeztem, hogy "Szia. Ideülhetek?" Most már rengeteg barátom van és olyan optimista vagyok, hogy le se lehet lőni :) Ennyi az egész: Merj köszönni! ^-^

2011. aug. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:

Halihó! Aki öngyilkos lesz, az a pokolra jut. Ez benne van a 10 parancsolatban és a Bibliában is. Az embernek nincs joga ahhoz, hogy Isten ajándékát, az életet elvegye magától. Azt csak Isten veheti el, amikor ő akarja.


Ezek a problémák, amit felsoroltál, ezek általános tinédzser problémák, ezért miért kell öngyilkosnak lenned? Járj el társaságba, ismerkedj, és a tanulást se vedd félvállon. Menni fog az.

2011. aug. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:

Az előző voltam:


Dante - Isteni színjáték egy fikció. Ez csak Dante elképzelése. Ez olyan, mint a Harry Potter, nincsennek varázslók.

2011. aug. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:

Előző:


Lehet, hogy más vallásokban létezik a Purgatórium, de a fent említett mű biztos, hogy fikció.

De... ki tudja... =)

2011. aug. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"ezek általános tinédzser problémák, ezért miért kell öngyilkosnak lenned"


A legtöbb öngyilkosságot 20 éves koruk körül követik el az emberek. Én nem csodálkozom ezen, életemben én is akkor szenvedtem a legtöbbet. Szerintem fontos lenne megmondani a "fiataloknak" hogy most egy nehéz korszakban vannak, és ha ezt sikerül túlélniük akkor csak jobb lesz.

2011. aug. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!