Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki öngyilkos lesz a pokolba...

Aki öngyilkos lesz a pokolba jut a Biblia szerint?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 22:13
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
100%
Igen, és nem tudom pontosan milyen a pokol, de rosszabb a sulinál az biztos. Ne vágyjál te oda. Nehogy végezz magaddal hülyeség miatt. Az, hogy ki a szép meg ki a csúnya...hagyjuk. Biztos lesz valaki, akinek te leszel a legszebb...!
2011. júl. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy nincs értelme az életnek, és nincs olyan indok, ami elég lenne az öngyilkosságra. Sem az emberek, sem Isten szemében, akinek minden nap célja van veled.

A kérdésre, hogy pokolra jut-e, aki mégis megteszi, vagy nem, biztos választ csak azok tudnak mondani, akik átélték, de ők értelemszerűen nem fognak válaszolni :)

Nem mondhatod komolyan, hogy a jegyeid és a kinézeted miatt gondolkozol rajta! Talán hülyének fogsz nézni, de olvasd el a rút kiskacsa meséjét.

2011. júl. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Mindenki, aki meghal a pokolba jut a Biblia szerint, mert a pokol (seol, hádész) és a sír váltófogalmak a Bibliában.


A jó hír az, hogy mindenki feltámad egyszer a pokolból (sírból), a nagy kérdés, hogy az életre, vagy a halálra.


Aki öngyilkos lesz, az kifejezi, hogy visszautasítja az életet, amit Isten adott neki, így értelemszerűen nem az életre fog feltámadni.


Üdv. Péter

2011. júl. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ez Isten és a meghalt ember lelke között dől el hogy valaki üdvözülhet-e vagy sem, és sok minden befolyásolja, nem csak az hogy az illető öngyilkos lett-e. De az öngyilkosság egy rendkívül súlyos bűn, hiszen az illető az egész életét - ami egy nagyon szép ajándék, még ha most éppen nem is tűnik úgy - eldobja magától, és leírhatatlan szenvedést okoz a családtagjainak és barátainak.


Én hiszek a tisztítótűzben. Van egy ismerősöm akinek egy közeli barátja huszonéves korában leitta magát és öngyilkos lett. Az ismerősömnek ez nagyon nagy fájdalmat okozott és sokat gondolt erre a barátjára. Évekkel később álmában megjelent neki, és amikor megkérdezte tőle hogy hogy van, azt mondta hogy "Most már jól.". Én ebből arra következtetek hogy az illető sokáig szenvedett halála után, de végül üdvözült.


Gondolj arra hogy ez a korszak a legnehezebb életedben, később csak jobb lesz amikor lesz állásod, saját lakásod, fizetésed, saját családod. Hidd el, ezeket Isten mind szívesen megadja neked, csak kérned kell, és türelemmel megvárni amig teljesíti a kérésed.

Az öngyilkossági gondolatok mindig a gonosztól jönnek, imádkozd a Szent Mihály imát ilyenkor (ezzel a gondolataidat is elterelheted), és ha tartósan így marad vagy súlyosbodik a helyzet akkor kérj segítséget. Sok helyen lehet kérni közbenjáró imát, keress ilyen közösségeket.


Egyébként nem vagy egyedül ezzel, húszéves korom körül én is sokszor gondoltam az öngyilkosságra. Engem elsősorban az tartott vissza, hogy tudtam hogy a rokonaim nagyon szomorúak lennének és ezt nem akartam. Ha tudtam volna hogy milyen életem lesz később akkor az öngyilkosság soha nem jutott volna eszembe.

2011. júl. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 pelgrim ***** válasza:
36%

„Aki öngyilkos lesz a pokolba jut a Biblia szerint?”


Az már most ott van, még mielőtt elkövette az öngyilkosságot. Nem nehéz elképzelni egy ilyen ember lelkiállapotát, - és mi más lenne a pokol mint a tudat vagy a lélek lehető legszánalmasabb állapota ?

2011. júl. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
87%
Igen,de szerintem ne tedd meg. Imádkozz: Aki kér az kap,aki keres az talál,aki zörget annak megnyittatik.
2011. júl. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Aki öngyilkos lesz,k az az ember mentálisan nem egészséges.

Kamaszkori krízisek végződhetnek öngyilkossággal, ha nem kap az illető szakszerű segítséget.

Kérdező, kérj segítséget a szüleidtől/osztályfőnöködtől, vagykeresd meg az iskolai védőnőt.

Negyedikes gimnazista voltam, amikor nagyon rossz állapotba kerültem lelkileg, és úgy volt, hogy megkeresem az iskolai védőnőt, de közben megoldódott a problémám. Egy osztálytársam szintén krízisben volt, ő beszélt a védőnővel, és a védőnő elirányította megfelelő szakemberhez, és szóltak a srác szüleinek is.

Ha hívő vagy, imádkozz Istenhez.

Az öngyilkosság minden vallás szerint hatalmas bűn nemcsak Istennel szemben, hanem a szüleiddel szemben is, mert eldobod azt az életet, amit tőlük kaptál.

Aki elveszíti feleségét/férjét, illetve gyermekeit, annak az embernek sem kell törvényszerűen öngyilkosnak lennie. Isten azért adja a próbatételeket, hogy lelkileg azáltal fejlődjünk, jellemünk csiszolódjon, mint a gyémánt. Annak az embernek, akinek meghal a házastársa, illetve a gyerekei egyszerre, nyilván ilyen próbatételre van szüksége a lelki fejlődéséhez. Ha ez az ember imádkozik istenhez, isten segít neki abban, hogy megtalálja élete értelmét.

Üdv: Annazara

2011. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!



Krisztus nélkül és Isten nélkül e világon nekem sem volt sok reményem. Isten nem azt nézi ami kívül van, hanem ami az ember szívében van. Ő nem a külső alapján ítél, mert azt mondja: "aranykarika a disznó orrában, a szép asszony aki elhagyta ítélőképességét." A szépség hiábavaló Isten szemében. Az méltó a dicséretre aki féli az Urat. A bölcsesség kezdete az Istenfélelem, és nem az hogy milyen jegyeid vannak az iskolában. A bölcsesség a gonosztól való eltávozás. Az Istenfélelem pedig az élet ösvényére vezet, és nem halálra meg az öngyilkosságra. A bűnösöknek a reménysége a lelkük kilehellése, de nem tudják hogy rosszabb következik rájuk. Egy isteni gondviselés nélküli hely a pokol. A pokolban nincs szeretet, hanem annak az ellentéte van, a félelem és a terror. Viszont a hívők az Úrhoz költöznek a feltámadásig Pál apostol szerint:


"Mert szorongattatom e kettő között, kívánván elköltözni és a Krisztussal lenni; mert ez sokkal inkább jobb;

De e testben megmaradnom szükségesebb ti érettetek."


"Nem akarom továbbá, atyámfiai, hogy tudatlanságban legyetek azok felől, akik elaludtak, hogy ne bánkódjatok, mint a többiek, akiknek nincsen reménységök.

Mert HA HISSZÜK, HOGY: Jézus meghalt és feltámadott, azonképpen az Isten is előhozza azokat, akik elaludtak, a Jézus által ő VELE EGYÜTT."


Én azt tanácsolom neked hogy vedd le a szemed a gondjaidról és bajaidról, és a tekintetedet Krisztusra szegezd, aki az életét adta érted, ártatlanul szenvedve a bűneidért.

2011. aug. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
100%
Azért az elég vicces számomra, hogy talán nem is létező dolgokkal érveltek. Mert az oké, hogy vallás témában tette fel a kérdést, de akkor is :) Szerintem aki öngyilkos lesz az ugyanoda fog jutni ahová mindenki más. Máskülönben Istennek nem lenne szabad engedni, hogy olyan emberek szülessenek amilyenek. Nem engedné, hogy emberek -gyerekek- olyan szinten alázzák meg egymást nap-mint nap külsőségekér ahogyan. Elég, ha az "Elefántember" példáját vesszük.
2011. aug. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

a kérdésre: az öngy. is gyilkosság - egy élet kioltása. Az Biblia szerint: ne ölj. Ez magamra nézve is érvényes.


fontos, hogy ne akadjunk fenn a nehézségeken

Amit lehet, amire erőnkből tellik, megtesszük, és akkor nyugodtak és derűsek lehetünk, a sokféle nehézség ellenére.


„Isten erőt adott nekem

Isten családot adott nekem,

Isten zenét adott nekem

Isten szemében a mindenség vagyok”

http://www.youtube.com/watch?v=SgE97_CfOJ4

2011. aug. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!