Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy elméleti kérdés:az interne...

Egy elméleti kérdés:az interneten olvastam:ha létezik földönkívüli értelmes élet (ek), ez milyen hatással lesz a kereszténységre? Az ingyen kegyelem Jézus Krisztus által őrájuk is vonatkozik? Náluk is hirdetni kellene az evangéliumot?

Figyelt kérdés

Ahonnan ezt a témát vettem, őszerintük a földönkívüli élet veszélyeztetné a kereszténységet, hiszen akkor oda is el kellene mennie Jézus Krisztusnak, minden egyes értelmes lények által lakott bolygóra, és feláldoznia magát ÚJRA ÉS ÚJRA, hogy megváltsa őket is. Ez a kérdés nem egy "kereszténység elleni támadás", hanem érdekelnének a rájuk adott válaszok!

A választ, ami eddig a legjobban tetszett, a Római levélben találtam meg:"semmilyen más teremtmény nem választhat el Isten szeretetétől". Fenti választ egy lelkész adta. Várom a válaszaitokat!


2011. aug. 8. 21:54
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, sokan miért gondolják, hogy a földönkívülieket (már ha vannak) meg kell váltani. Miért ne lehetnének paradicsomi állapotban, vagy más által megváltva, akihez nekünk, embereknek semmi közünk.


Még jó, hogy a Biblia nem ír róluk, különben már tele lenne Bibliákat szállító űrszondákkal a Tejút. :D

2011. aug. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:23


Hogy ez a válasz is milyen édes... :)


És valóban, szvsz egy lehetséges változat.


Jó a humorod, köszönöm, hogy megosztottad velünk. :)

2011. aug. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Én igazából csak azt nem értem,hogy erre a kérdésre miért nem szeretnek a teológusok válaszolni.
2011. aug. 10. 20:53
 24/39 A kérdező kommentje:

"Ennek örülök. :) Szívesen! (1:27-es voltam)"

Mivel foglalkozol,hogy ilyen mélyrehatóan ismered a Bibliát?

Komolyan mondom,teljesen elképedtem én is.

Minden elismerésem!

2011. aug. 10. 20:55
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

1) Ha a tanítvány dicséretet kap, az inkább a Mestert dicsőíti, de köszönöm. :)

2) Társadalomtudományokkal foglalkozó egyetemista vagyok, de nem szakértő, nem teológus, viszont sokat olvasom a Bibliát és teológiai írásokat a témában.

3) Amiket leírtam, legnagyobb részt nem én találtam ki, hanem már olvastam róla máshol, a bibliai idézeteket és a szavak eredeti jelentését biblia-felfedező program segítségével kerestem ki. :)

2011. aug. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

"A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:40"

Hol olvastál a földönkívüliek kontra Biblia témáról?

Nem nagyon foglalkoznak vele.

Linket tudnál küldeni?

Nagyon logikus volt,amit leírtál.

2011. aug. 11. 22:27
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Igen, gyűjtöttem neked néhány izgalmas írást a témában, mindet elérheted az interneten:


Egy kifejezetten az „ufójelenségek” és a Biblia kapcsolatáról szóló összeállítás: [link]


Németh Sándor cikke az első válaszomban emlegetett új világról: [link]


Ruff Tibor cikke az angyalokról: [link] (nagyon tudom ajánlani, remek írás képekkel, ábrákkal! :D)


És két összefüggő cikk, melyek Patrick Heronnak a „gigászokról” írt könyvét mutatják be:

[link]


[link]


Kellemes olvasgatást! :)

2011. aug. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet!!
2011. aug. 12. 21:02
 29/39 anonim ***** válasza:
94%

Nem csodálkoztam hogy 1,27-es barátunk (aki elimerésre méltó választ adott) a Hit Gyülekezetből merítette forrásanyagát. nem hiába mégiscsak onnan jön a világos kijelentés, ebből is látni, hogy őket a Szent Lélek vezeti, és úttörőbbek bármilyen teológiai témában mint bármely más felekezet, bárki bármit mond róluk.


Személyes véleményem, hogy a keresztények, mivel pl az evolúciót sem hiszik, nagy részük pl azt gondolja a mamut csontvázakról hogy sátáni trükk, ha jönne egy kézzel fogható szemmel látható UFO, arról is azt gondolnák hogy egy démon. Szóval nagyon nem tudnának még az Ufók sem kitéríteni a hitünkből.

2012. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Az utóbbi időkben a Vatikán érdeklődését is felkeltette a téma, több konferenciát is rendeztek már ebben a témában.


[link]

1 [link]

2012. aug. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!