Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy elméleti kérdés:az interne...

Egy elméleti kérdés:az interneten olvastam:ha létezik földönkívüli értelmes élet (ek), ez milyen hatással lesz a kereszténységre? Az ingyen kegyelem Jézus Krisztus által őrájuk is vonatkozik? Náluk is hirdetni kellene az evangéliumot?

Figyelt kérdés

Ahonnan ezt a témát vettem, őszerintük a földönkívüli élet veszélyeztetné a kereszténységet, hiszen akkor oda is el kellene mennie Jézus Krisztusnak, minden egyes értelmes lények által lakott bolygóra, és feláldoznia magát ÚJRA ÉS ÚJRA, hogy megváltsa őket is. Ez a kérdés nem egy "kereszténység elleni támadás", hanem érdekelnének a rájuk adott válaszok!

A választ, ami eddig a legjobban tetszett, a Római levélben találtam meg:"semmilyen más teremtmény nem választhat el Isten szeretetétől". Fenti választ egy lelkész adta. Várom a válaszaitokat!


2011. aug. 8. 21:54
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Ők bűntelenek!
2012. aug. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 szp72 ***** válasza:
36%
Szerintem akkor a kereszténység lehúzhatja a rolót. Úgy hogy én elvből sem hiszek bennük. Mindenesetre azok az UFO-s történetek, amelyeket mesélnek, akkora baromságok, hogy akkor se érdemes hinni, ha igazak.
2014. szept. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi újdonság nincs abban, hogy nem vagyunk egyedül a Világegyetemben.

Vannak más teremtményei is az Istennek és mivel közismert, hogy mi folyik itt a mi bolygónkón és hogy Sátánnak átengedte az Emberiség a hatalmat, így SENKI nem vágyik ide.


Amíg itt be nem fejeződik a megváltás terve, és Isten helyre nem állítja az új földet, életet, megtisztítva a bolygót életterét és a környező naprendszert is, ameddig csak eljutottunk, addig ide nem jöhet senki, ez egy karantén, egy lázadó bolygó.


Ha ezt átgondoljuk, akkor elgondolkodtató, hogy ugyan mi kiket látunk-hiszunk UFO-knak? stb.


Keresztény vagyok, nagy sci-fi rajongó, szeretnék majd, ha eljön az ideje, más lényekkel találkozni, de ez jelenleg ebben az állapotban nem lehetséges és ál-ET-kel pedig nem akarok kapcsolatba kerülni.


Hogy vajon máshogy hogyan zajlott a Paradicsomi próba? vajon más bolygók képviselői is elbuktak vagy csak mi, Emberek? Erről tényleg nem informált minket az Isten, de arról azért lehet tudni, hogy ide nem jöhetnek és nem is jönnek.


Az anygalok is földönkivüliek, de ez más kérdés. Nyilvnvaló,, hogy Sátán és követői itt vannak a Földön, a többiek a hűséges angyalok meg csak akkor jöhetnek, ha Isten valamilyen szolgálattal megbízza őket.


Ne áltassuk magunkat, erre a szennyezett, erőszakos bolygóra jelenleg nem vágyik senki... és mi sem mehetünk innen túl messzire. Egyelőre.


Aztán jöhet majd az űrutazás, bolygóépítés, látogatások a Világegyetemben, te jó ég, mennyire érdekes lesz, ha odajutunk valaha:)

2016. aug. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Az első gyilkos életének megkímélésével Isten az egész világegyetemnek olyan leckét adott, amely kihat a nagy küzdelemre... Nemcsak el akarta fojtani a lázadást, hanem a lázadás jellegét be is akarta mutatni az egész világegyetemnek... Más világok szent lakói a legmélyebb érdeklődéssel figyelték a földön történő eseményeket...

Az egész világegyetem egyetértéssel és helyesléssel kíséri Istent, amint csodálatos terve lépésről lépésre halad a teljes megvalósulás felé.


Krisztus cselekedete - hogy meghalt az ember megváltásért - nemcsak elérhetővé tette az embernek a mennyet, hanem az egész világegyetem előtt igazolta, hogy miért bánt Isten és Fia a lázadó Sátánnal úgy, ahogy bánt.


Az egész világegyetem leírhatatlan érdeklődéssel figyeli a jó és rossz közötti nagy küzdelem záró jeleneteit.


Kicsiny világunk az egész mindenség tankönyve.

2016. aug. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Az Isten lénye lényege,a Szeretet,mely együtt jár annak megélésével,az alkotással.

Isten mindíd alkot.A világegyetemet megtölti értelmes lényekkel,akik megismerhetik Őt,és kormányzása alapelveit,a Szeretetet.


Az Isten kormányzása,és kormányzási alapelve elleni lázadás, a mi Földünk benépesítése előtt indult,és kirobbanása azzal esik egybe.

Azok az értelmes lények,akik a lázadásban részt vettek,ismerhették jól Istent,s így lázadásuk egyértelműen megbocsájthatatlan.Számukra,Isten Fia megáldoztatásáig volt esély megbánásra,és visszatérésre az elnembukott világhoz.Aki élt a lehetőséggel,vagyis szabadakaratával,az megbocsájtást nyert.A többiek,amint Lucifer gyilkos terve pártolói voltak,megátalkodottságuk miatt képtelenek többé a megbánásra.Anélkül pedig Istennek nincs joga kegyelmet adni nekik.Ez igazságossága része.

2016. okt. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Keresztény szempontból teljesen mindegy, hogy akár a Földön, akár a Földön kívül hányféle élőlény él, és az sem számít, hogy ezek között vannak-e az embernél értelmesebbek, vagy nincsenek.


A bűnbeesésben egyedül az ember érintett, és ezért megváltásra is egyedül az embernek van szüksége. Egyedül erről szól a kereszténység. Az megint teljesen mellékes, hogy hol él az ember, ha egy nemzetközi űrbázison, vagy egy távoli bolygón, a megváltás akkor is vonatkozik (vonatkozhat) rá is.


Ezért a kereszténységet marhára nem érintené sehogy sem, ha közvetlen kapcsolatba lépnénk Földön kívüli értelmes lényekkel.

2016. okt. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 Serpent ***** válasza:

"Ujjamat megmártom tébolyult megváltód híg vérében..."

(idézet a sátánista bibliából)

2016. dec. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 Serpent ***** válasza:
Az idézetet azért írtam, mert rávilágít egy olyan hamis dologra ami körül az egyház forog.
2016. dec. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Miért kellene esetleges földönkívülieket is megváltani? Vétkeztek ők is? Ha léteznének, ők akkor sem lennének Ádám leszármazottai, tehát Ádám bűne miatt nem szorulnának váltságra.


Egyébként a földönkívüliek közzül csak az angyalokban hiszek, Jézusban és Istenben. Közzülük a gonosz angyalokat nem lehet megváltani, csakúgy mint Ádámot és Évát sem, mert ők tökéletesek voltak és úgy követtek el bűnt, a hűséges angyaloknak meg nincs szükségük megváltásra.

2017. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!