Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy elméleti kérdés:az interne...

Egy elméleti kérdés:az interneten olvastam:ha létezik földönkívüli értelmes élet (ek), ez milyen hatással lesz a kereszténységre? Az ingyen kegyelem Jézus Krisztus által őrájuk is vonatkozik? Náluk is hirdetni kellene az evangéliumot?

Figyelt kérdés

Ahonnan ezt a témát vettem, őszerintük a földönkívüli élet veszélyeztetné a kereszténységet, hiszen akkor oda is el kellene mennie Jézus Krisztusnak, minden egyes értelmes lények által lakott bolygóra, és feláldoznia magát ÚJRA ÉS ÚJRA, hogy megváltsa őket is. Ez a kérdés nem egy "kereszténység elleni támadás", hanem érdekelnének a rájuk adott válaszok!

A választ, ami eddig a legjobban tetszett, a Római levélben találtam meg:"semmilyen más teremtmény nem választhat el Isten szeretetétől". Fenti választ egy lelkész adta. Várom a válaszaitokat!


2011. aug. 8. 21:54
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

"eric_one":

valószínű,az UFÓ-k is szabad akaratot kaphattak,és valószínűleg,ők is rosszak,ill jók lettek.

Ezért őket is meg kellett volna váltani Jézusnak,tehát újra el kellene oda is jönnie.

Jézusnak a sokszori eljövetelét,többszöri megváltást újra és újra,nem tanítja a Biblia.

Olyan örök körforgásszerű az egész.

Így hiteltelenné válna a kereszténység.

2011. aug. 8. 23:23
 12/39 A kérdező kommentje:

[link]

az összefoglaló részre gondolok itt

2011. aug. 8. 23:25
 13/39 A kérdező kommentje:
2011. aug. 8. 23:30
 14/39 A kérdező kommentje:

"Mi akadályozhatta volna meg Istent abban, hogy létrehozzon, alkosson saját elgondolása szerint bármit és bárhol az Univerzumban? Isten akár azt is megtehette (ez persze tiszta fikció), hogy akár a teista evolúció mechanizmusa által hozott létre más létezőket. Ugyan milyen alapon fenyegetné az ilyesmi a hitünket?


Legtöbben a megváltás miatt gondolják ezt. A keresztény álláspont azt hangsúlyozza, ha máshol is van intelligens élet, Istennek gondoskodni kellett volna többször is a megváltásról - tehát Jézusnak, vagy valamilyen más megtestesülésének meg kellett volna látogatnia azokat a civilizációkat is, tehát többször halt volna meg. "

[link]

2011. aug. 8. 23:34
 15/39 A kérdező kommentje:

"eric_one"

amint tudom,megnézem a videót,amit linkeltél,köszönöm!

2011. aug. 8. 23:36
 16/39 Vree ***** válasza:
87%

Ha Jézus csak egyszer halt meg de azzal mindenkit megváltott, azokat is akik a Föld másik felén éltek és sohasem látták, és azokat is akik csak utánuk jöttek akkor miért kellene elmennie egy másik bolygóra hogy a dolog rájuk is érvényes legyen? Ez nekem nem világos.


Bár az esetleg érdekes vitákra adhatna okot hogy ha a másik faj civilizációja régebb óta létezik mint a mienk. (Tegyük fel egy pillanatra hogy a másik fajnak is emberhez hasonló civilizációja van és hogy meg tudjuk fejteni a történelmüket.) Vajon mi lenne a keresztények érzése? Az emberek esetében nem zavarja őket hogy ők egy ideig megváltatlanul léteztek, más fajnál vajon számítana ez? Itt el tudok képzelni némi vallási vitát. (Szerintem a hivatalos álláspont ahhoz ragaszkodna hogy egy megváltás volt, egy kisebbség hihetne esetleg a kettős megváltás ötletben.)

2011. aug. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
88%

Egy-két félreértést szeretnék tisztázni:

- Jézus Krisztus az emberekért halt meg, az emberek helyett, egyszer és megismételhetetlenül. Megdicsőült emberi testben feltámadt és soha többet nem fog meghalni, mert elfoglalta a Mindenség Királya, Uraknak Ura stb. címeket.

- Istennel, illetve a bibliai világnézettel egyáltalán nem összeegyeztethetetlen, hogy legyen értelmes földönkívüli élet, sőt, a Biblia számtalan helyen beszél olyan mennyei (az eredeti szó azt jelenti: (legfelsőbb) ég, olyan dimenzió, amit nem látunk) lényekről, amelyek nem emberek, mégis értelmesek. Ezeknek egy része az angyalok közé tartozik, de nem minden lényről állítja a Biblia, hogy angyal. A legnagyobb betekintést a Jelenések könyve adja a mennyei lények világába, főként a 4., 5. és 6. rész, melyben elsősorban különös külsejű, ún. "lelkes állatokról" (dzóon) van szó.

Rajtuk kívül részben az ún. második égben (az általunk ismert látható világegyetem földön kívüli része) tartózkodnak a Biblia leírása szerint a gonosz angyalok és más gonosz szellemi lények is. Pál apostol is ilyenekre céloz, amikor azt mondja, hogy semmilyen teremtmény nem választhat el Istentől.


- Fontos azt is tisztázni, hogy Istennel és a bibliai kinyilatkoztatással nem összeegyeztethetetlen, hogy legyen másik világ is, nem csak ez, sőt, a Biblia egyértelművé teszi, hogy ez a világ el fog múlni, és teljesen új világ lesz helyette. (Jel. 21.) Ezért valószínűsíthető, hogy ez előtt a világ előtt is lehetett már másik világ. Viszont az a kérdés, amit a kérdező feszeget, hogy lehetséges-e egy hozzánk hasonló másik faj ebben a kozmoszban, amelyikben mi is élünk, a Biblia által ismertetetteken kívül, arról csak véleményünk lehet, de semmit nem tudhatunk, mert Isten nem akarta ezt az információt ránk bízni. :) Viszont azt fontos tisztázni, hogy a bibliai világkép alapján ez a világ jelenleg a sátán uralma alá tartozik, maga Jézus több helyen az "e világ fejedelme"-ként utal rá. Amikor a sátán megkísérti Jézust, ezt állítja: "Néked adom mindezt a hatalmat és ezeknek dicsőségét; mert nékem adatott, és annak adom, akinek akarom; Azért ha te engem imádsz, mindez a tied lesz." (Luk. 4:6-7.) Jézus nem cáfolja meg ezt az állítást, hanem azt válaszolja, hogy csak az Urat, az Istent szabad imádni és szolgálni. Nagyon érdekes, hogy a "nékem adatott" helyen az eredeti görög kifejezés (paradidómi) azt jelenti, hogy "átadatott, ki lett szolgáltatva, árulás útján odaadatott" stb. Vagyis a világ eredetileg nem a sátán, hanem az ember uralma alá volt szánva, de a bűnbeeséskor az ember átjátszotta az ördög kezére ezt a hatalmat, és így az egész teremtett világ romlás alá került (ezt több igehely megerősíti). Ezért volt szüksége az embernek megváltásra, amit csak Isten Fia tudott megvalósítani; s ezért szükséges a Jelenések könyvében kijelentett újjáteremtés ("ímé mindent újjá teszek" - Jel. 21:5.). Bocsi, hogy ilyen hosszan válaszolok :), de így tudtam eljutni a kérdésre a válaszig: mindebből az következik, hogy ha van(nak) más világ(ok), ahol más teremtett értelmes lény(ek) élnek, akkor ebből még nem következik, hogy nekik is szükségük van a megváltásra - hiszen bűn nélkül nem kell megváltás.

Akikről még tudjuk, hogy bűn alatt vannak: az Újszövetségben sok helyen említett démonok (daimonion = gonosz szellem), akik a föld, illetve emberek közelében léteznek, valamint az angyali rend mintegy harmadrésze (Jel. 12:4 alapján), és a Pál által említett gonosz szellemek, sötétség világbírói stb. (Efézus 6.). Mai bibliamagyarázók az ufójelenségek és ezzel kapcsolatos megtapasztalások egy lehetséges magyarázataként azt feltételezik, hogy ezek az imént említett szellemi lényekkel állnak összefüggésben. Ennek az adja meg a bibliai alapot, hogy Mózes I. könyvében (6. fejezet), az özönvíz előtti világban már volt példa arra, hogy ezek a bukott lények nagyon is kézzelfogható módon közeledjenek az emberekhez, sőt utódokat is nemzettek ("1Móz 6:4 Az óriások valának a földön abban az időben, sőt még azután is, mikor az Isten fiai bémenének az emberek leányaihoz, és azok [gyermekeket] szülének nékik. Ezek ama hatalmasok, kik eleitől fogva híres-neves emberek voltak."), akik aztán teljes romlást és gonoszságot hoztak a földre.


De egyelőre elég lesz ennyi infó. :) Mindezek alapján úgy gondolom, hogy a keresztények megnyugodhatnak azzal, ha itt a földön sikerül "minden népeknek és nemzetségeknek" hirdetni az evangéliumot, a Messiás parancsának megfelelően.

2011. aug. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:27


A lélegzetem elállt, komolyan. Részletes, érthető, preciz, logikus. Minden elismerésem. Köszönöm.

2011. aug. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

01:27:

köszönöm szépen a nagyon részletes választ!


és köszönöm mindenki válaszát!

2011. aug. 9. 10:13
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Ennek örülök. :) Szívesen! (1:27-es voltam)
2011. aug. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!