Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem hiszek Istenben, nem...

Nem hiszek Istenben, nem akarok katolikus lenni, és ti?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem a II. Világháborúban a vatikán semmmit nem tett a zsidók irtásáért.

Nem hiszek Istenben mert ha van miért nem segített, miért nem láttam? Miért férfiként ábrázolják? nem lehet nő vagy épp gyerek?


2011. aug. 22. 13:49
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 08. 22. 15:43


Ez jó volt. :)


Nem is kellene kiegészíteni, de egy kicsit elengedtem a fantáziámat: És ha még tömegeket fanatizálnál bix nevében, és mindenki kapna ugyanolyan bixes pólót; először még csak a híradóban lenne benne, ahogyan gyakoroljátok a masírozást, de aztán elindulnátok valami jó kis "szent" hadjáratra...

Kérdés: Akkor hányan utálnák bixet? Hányan hinnék azt, hogy bix olyan, amilyennek a "hívei" bemutatják?

2011. aug. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

"Nagyon dühíti őket, ha olyan vitapartnerrel kerülnek szembe, aki"


Aki vallási fanatikus. Amúgy nemlétező dolgokról nem alakít ki magában az ember képet. A spagettiszörnyet se nagyon tudom elképzelni, meg chupacabrát sem, pedig bizonyos körök szerint mindkettő, létezik.

2011. aug. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

"Most még egy darabig mindenki teheti ami jól esik neki de ennek hamarosan vége lesz."


Már évezredek óta mindenki azt tesz, amit akar, és már évezredek óta az a szlogen, hogy ennek hamarosan vége lesz. Hadd kérdezzem meg, hogy ez a hamarosan mégis mennyi idő? Tizenötezer év? Mert akkor nem érint a dolog.

2011. aug. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 bix ***** válasza:
50%

"Isten se fogja mindig eltűrni. Most még egy darabig mindenki teheti ami jól esik neki de ennek hamarosan vége lesz."


jah ezzel egész jól tudod remélem nyugtatni magad. másra ugyanis nem jó. meddig? az idők kezdete óta elnézi azt ami itt folyik, és ha őszinték akarunk lenni akkor valamivel jobb a helyzet jelenleg mint a sötét középkorban amikor csonkítás, máglya, boszorkányüldözés, pestis, kínhalál és 30 évnyi átlag életkor várt a megszületők mindegyikére, de ezt a "javulást" nem kéne istenre fogni. ettől még mindig senki nem válaszolta meg a kérdésemet és felvetésemet, ami nem azért vicces mert szó szerint idéztem egy szöveget, hanem mert ez egy teljesen alap nézőpontja a vallásos embereknek, legyen az katolikustól muzulmánig. aki az adott istenben hisz azt megvédi, azt kíséri és segíti, támogatja, megbocsájt, és szereti. akkor mégis miért történik mélyen vallásos emberekkel is olyan ami embertelen, leírhatatlan, és szánalmas?


pl katolikusoknál miért kell gyónni? amit tettem (ha van isten...) akkor csak rá és rám tartozik. a földi "helytartó" aki nem ritkán bűnösebb mint legtöbben miért kellene feloldozzon bármi alól? ha hibáztam akkor magamnak kell ezt megbánni. ha megbántam akkor isten meg kéne bocsásson. nem számszerűsített vezeklés az ára a lelki békének, hanem hogy szembe tudj nézni a saját hibáiddal...


és itt bukik minden vallás.nem kell isten ahhoz hogy normális, teljes, boldog, harmonikus életet élj, megértő, türelmes, segítőkész, megbocsájtó legyél, hogy belásd a hibáidat és elérj valamit. mi vagyunk az istenek. mi tesszük ezt a világot azzá ami, és mi értjük el azt amit. ha valami nem sikerül nem kell mögötte semmit keresni, ahogy a tragédiák mögött se áll egy felső hatalom. ahogy az angol mondja shit happens... a sz@r dolgok megtörténnek. csak van akinek jobb azt mondani hogy isten akarta így, és kibújni a felelősség, a hibák (merthát a mindenható akarta így ki vagyok én hogy megítéljem) alól.


a vallás akkor kellett amikor egy marék ember tartott kontinenseket irányítás alatt, amikor királyok voltak és parasztok, és ha a paraszt nem kap valami morzsát hogy majd ha meghal akkor jó lesz neki, akkor fellázad és bárkit megöl akinek korona van a fején. az emberek lelkét tartották igában, rettegésben (isten mindent lát és megbüntet ha nem azt csinálod amit mondok), kizsákmányolták őket (go vatikán. egyszerű parasztok tizedéből olyan pompát és anyagi készleteket halmoztak fel ami gyomorforgató... voltam, láttam, hánytam).


ha pedig tényleg létezik, és tényleg irányít ahogy a vallásokban ez az egyik alap nézet, akkor én semmiképp nem lehetek bűnös, hozzá képest egy tömeggyilkos is ministráns kisfiú.

2011. aug. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 bix ***** válasza:
50%

"Hadd kérdezzem meg, hogy ez a hamarosan mégis mennyi idő?"


nyugi, hamarosan. ebben igazuk van csak nem isten miatt. szerintem nem kell 1000 év és úgy pusztítjuk magunkat ki mint a szél. mióta is van ember a földön? milyen idős is ez a porgolyó? itt volt jóval előttünk, és hacsak nem szakítjuk ketté valami spéci fegyverrel akkor itt lesz míg a nap fel nem perzseli, egy meteor telibe nem trafálja, vagy akámi.


valójában az "emberiség" csak egy villanás a föld történelmében, egy elhanyagolhatóan kis szelete. jöttünk láttunk és kihalunk. ez sajnos elkerülhetetlen valljuk be. ezt lehet istenre fogni, de igazából semmihez nincs köze.


engem meg lehet utálni, de nem igazán látok embert aki a kérdéseimre választ adna. én meg az olyan vitapartnert utálom aki nem tudja megvédeni a vélt vagy valós hitét, csak terel és nincsenek válaszai

2011. aug. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

@bix:


"miért teremtett az emberbe vakbelet ha fölösleges"


Én nagyon nem szoktam beleszólni bioszos témákba, de most kivételt kell tennem:


1. A tudomány fejlődik. Nemrég olvastam valahol, hogy már felfedezték, hogy a vakbél egyáltalán nem felesleges. :)

Pl.: "Az élet első éveiben a vakbélnek fontos szerepe van az immunrendszer működésében." Vagy: "Amikor egy betegség, például a kolera vagy a dizentéria (vérhas) elpusztítja a bélbaktériumokat, a féregnyúlványban (más néven az appendixben) élő baktériumok biztonságban maradnak. A kutatók szerint az appendix szerepe az, hogy egy ilyen mindent elsöprő betegség után újra ellássa baktériumokkal az emésztőtraktust."


2. A vírusok esetében viszont úgy tűnt, nagyon lemaradtam, mivel azt írtad, ezek élnek.

Én még úgy tanultam, hogy nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy élőlények, mivel nem rendelkeznek mindazon tulajdonságokkal, amelyek az élőlények jellemzői.

Ezért rákerestem, és ezt találtam egy orvosi honlapon: "... bebizonyították, hogy a vírusok nem élőlények. Nem táplálkoznak, nem lélegeznek, nem mozognak önállóan, ..."

2011. aug. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

bix -nek Gartulálok érdekes, elgondolkodtató válaszokat és kérdéseket írt.

Arra a következtetésre jutottam hogy én lehet néha rossz vagyok de a lelkem mélyén jó szeretnék lenni, ezt én tudom.


De ha nem hiszek Istenben akkor nem foghatom rá, hogy születésem óta amikor nagyobb dolgokba kezdek amit be szeretnék fejezni akkor félbe kell hagynom.


De gyűlölöm az erőszakot, de ha tegyük fel kettő pszichopata 20 embert tartana fogva, és keresztény lennék

felrúgnám a tíz parancsolatot, és habozás nélkül megtennék mindent értük. Mindent azért az 20 emberért.


De ha 1 Nőt letámadnak 3-4-en akkor is inkább a nőn segítenék. Kivéve ha a nő súlyos bűnt követett el.


Tehát én mások életét fontosabbnak tartom mint az enyémet.

2011. aug. 23. 20:50
 28/44 bix ***** válasza:

berta látod ez a jó válasz. nem tudunk mindent, de az idő, a fejlődés és a megértés olyan válaszokat eredményezhet ami megmagyaráz addig misztifikált dolgokat. a vakbél pl ilyen. lehet hogy van funkciója, ahogy az agyról is van valami elképzelése a tudománynak hogy mit tesz akkor amikor azt hiszik hogy tesz valamit, de ma még nem tudjuk miért vagyunk olyanok amilyenek, miért vagyunk mások, miért van tudatunk, stb. talán egyszer kiderül.


a mi élőlény mi nem taglalása meg teljesen fölösleges. mindent isten teremtett nem? ami körülvesz az mind az ő műve ez megint egy alap elgondolása a vallások 99%-ának. a lábgombától a narancsbőrig mind-mind be volt tervezve a képletbe.

2011. aug. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 bix ***** válasza:

"De ha nem hiszek Istenben akkor nem foghatom rá, hogy születésem óta amikor nagyobb dolgokba kezdek amit be szeretnék fejezni akkor félbe kell hagynom. "


ez is egy jó mondat. miért? nincs olyan hogy abba kell hagynod. ha mindent megtettél azért hogy befejezd de mégse sikerült akkor meg miért jó ha ezt másra hárítod? könnyebb neked? nah látod EZÉRT van még mindig vallás és ezért vannak hívők. mert sokaknak szükség van egy magyarázatra, egy menekülési útra, egy random dologra, amire rá lehet fogni ezt azt, és vígaszt lelni. igazából arra kéne rájönni hogy erre saját magadban is képes vagy. nem mindig te vagy a hibás, de ha mindent megtettél és tényleg küzdöttél valamiért és elbuktál akkor újra kell kezdeni. ennyi.


vagy egyáltalán nincs isten, vagy nem az a megbocsájtó, védelmező, szerető akit leírnak, vagy magasról lesajnálja hogy mi történik itt, vagy szórakozik velünk és közben hangosan röhög fent. ha tényleg az lenne ami, akkor nem itt tartana ez a világ.

2011. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Látom bix te is egy hasonlóan racionális ember vagy mint én. Ahogy észrevettem (nálam legalábbis) az ateizmus a tudásban, az értelemben gyökerezik, ezzel szemben a vallás meg a makacs érzelmekben. Hiszem, hogy az élet a Földön található abiogén anyagokból alakult ki, de ha valaki felhozna egy új elméletet, ami módszeresen rácáfol az abiogenezisre és jobb erősebb bizonyítékai lennének ott helyben vágnám ki a kukába az egészet. Ezt egy hívő soha nem fogja megtenni soha az életben. De ha megnézzük már csak a különböző hitek irdatlan nagy száma rácáfol mindenféle felsőbb hatalomra. Ami azt illeti van pár kérdés, amire egyszerűen mélyen hívő emberek már nem is reagáltak. Ilyen például, hogy hallunk mindenféle csodás gyógyulásról, hogy végső stádiumú rákos felgyógyul és akkor máris Ő gyógyította (véletlenül sem az orvos esetleg). A paradoxon itt következik. Ha Ő meggyógyítja a rákot, akkor miért nem ad vissza amputált végtagokat. Ha az egész világot megteremtette, akkor egy amputált láb már kismiska egy olyan ember számára aki hisz benne. De mint láthatja mindenki aki hisz Istenben az azért van mert hinni akar benne és bármennyire logikusan rácáfolnak Isten létére az ateisták egyszerűen nem érdekli. Igencsak szélmalomharcit vívunk.
2011. aug. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!