Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem hiszek Istenben, nem...

Nem hiszek Istenben, nem akarok katolikus lenni, és ti?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem a II. Világháborúban a vatikán semmmit nem tett a zsidók irtásáért.

Nem hiszek Istenben mert ha van miért nem segített, miért nem láttam? Miért férfiként ábrázolják? nem lehet nő vagy épp gyerek?


2011. aug. 22. 13:49
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
Remélem azt te is érzed, hogy nem a kommunizmus tehet 40 millió ember kiirtásáról, hiszen azt csak a nevében csinálták, amúgy a kommunizmus hihetetlen jó dolog!
2011. aug. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 bix ***** válasza:
50%

az egyik leginkább hangoztatott passzus általában az hogy semmi se történhet az akarata nélkül, még egy hajszál se eshet le a fejedről. innentől ha meghal anyukád/hugod/gyereked, arra lehet azt mondani hogy egy próba a számodra, a hited számára, vagy valaki más fejlődését szolgálja.


ugyanígy az ő akarata ezek szerint a végbélrák, a fogszuvasodás, ha megerőszakolnak egy 12 éves lányt és megcsonkítva nyomorultul elpusztul egy sikátorban, az ő akarata a sok gyerek nő és férfi éh és szomjhalála afrikában és még sorolhatnánk. mert minden az ő akarata.


ha meg abból indulsz ki hogy ő, aki a világ teremtő erejével bírt, aki megalkotott mindent ami körülvesz téged, olyan tudás, hatalom és bölcsesség birtokában ilyeneket alkotott mint a vérhas, a pestis, a kolera, a vírusok, baktériumok, a rák, és még sorolhatnám. mert ezeket is mind ő alkotta, hiszen minden ami él az ő műve.


mond már meg mi a retkes életért kellett Yersiniát teremtsen? ez a pestis baktériuma... kvára szükségünk volt ám rá... vérparazitákat? és még tonnányi retkes, mocskos dolgot amibe nyomorultul szenvedve halt meg milliárdnyi ember az idők folyamán? miért teremtett az emberbe vakbelet ha fölösleges? hogy perforálódhasson és beledögölj? akkor nem szembeszállás e az akaratával ha kórházba mész és megműtenek ezzel életben maradva? hiszen ha perforálódik az is az ő akarata. tessék belehalni ahogy a modern orvostudomány előtt bárki.


nincs isten. ha van akkor viszont közel sem az akit a könyvek, a mesék, a mondák mutatnak. se nem kegyelmes, se nem megbocsájtó.

2011. aug. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
Isten szabad akaratot adott az embereknek. Ergo, ha egy 12 éves lányt megerőszakolnak, akkor az nem Isten hibája, hanem az erőszakolóké. Isten nem kényszeríti rád magát, csak ad egy lehetőséget, egy utat. Arról már te döntesz, hogy elindulsz-e azon az úton vagy nem.
2011. aug. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
27%

Tehát Isten szabad utat ad a 12 éves lányokat erőszakolóknak, gyilkosoknak, rablóknak?


El se hiszem, hogy lehet ennyire igazságos és jó fej? Még ma megtérek.

2011. aug. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:

"Tehát Isten szabad utat ad a 12 éves lányokat erőszakolóknak, gyilkosoknak, rablóknak?"


Meg neked és nekem és mindenkinek. Az lenne számodra a szabad akarat, hogy ha valaki rosszat akar tenni, akkor Isten abba mondjuk beleküldene egy villámot, hogy ne tehesse meg? Aki gonosz, halálos bűnöket követ el, az el is fog vele számolni a halála után.

2011. aug. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
Vagy nem számol el vele a halál után, nincs honnan tudd.
2011. aug. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 bix ***** válasza:

warning, idézet következik


"Az, hogy mind testestõl, mind lelkestõl,

akár élek, akár halok,

nem önmagamé,

hanem az én hûséges Uramnak és Megváltómnak,

Jézus Krisztusnak tulajdona vagyok,

aki az õ drága vérével minden bûnömért

tökéletesen eleget tett,

engem a Sátán minden hatalmától megszabadított,

és úgy megõriz,

hogy az én mennyei ATYÁM AKRARATA NÉLKÜL MÉGCSAK EGY HASZÁL SEM ESHETIK LE A FEJEMROL;

sõt inkább mindennek az én üdvösségemre kell szolgálnia;"


akkor?

2011. aug. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát Isten szabad utat ad a 12 éves lányokat erőszakolóknak, gyilkosoknak, rablóknak?


El se hiszem, hogy lehet ennyire igazságos és jó fej? Még ma megtérek."


Szerintem azért nagy különbség van aközött hogy Isten valamit eltűr, vagy hogy valamit támogat. Amikor az emberek ilyen szörnyű tetteket hajtanak végre, Isten jobban szenved mint az áldozat amiatt hogy nagyon szereti az embereket. De igazad van abban hogy az ilyen tetteket nem szabad eltűrni, Isten se fogja mindig eltűrni. Most még egy darabig mindenki teheti ami jól esik neki de ennek hamarosan vége lesz.

2011. aug. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
92%

Számomra mindig meglepő, hogy magukat intelligensnek valló ateisták isten-képe mennyire gyerekes.


Nézem a vitákat a neten, nézem, ahogy Dawkins, Hitchens és Harris tüzesen górcső alá veszik az általuk elképzelt szakállas öreg isten-képet és büszkén megsemmisítik.


Nagyon dühíti őket, ha olyan vitapartnerrel kerülnek szembe, aki felhívja a figyelmüket arra a tényre, hogy Isten nem az, akinek gondolják. Sőt, az egész történet másról szól. Csupán csak szó szerint értelmezni egy szent szöveget legalább olyan botorság, mint egy Ady verset. Pont a lényeg marad ki.

2011. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

Én hiszek Istenben. Katolikusnak kereszteltek csecsemőkoromban, de később nem akartam az lenni, ezért ateista lettem. Azután pedig ateista sem akartam lenni, ezért protestáns lettem. :)


A katolikus egyháznak a 2. vh. folyamán a zsidók megmentése érdekében tett lépéseit én is keveslem, sőt, olyan infókat is hallottam, hogy segítette a nácikat. Ez viszont nem ok arra, hogy valaki emiatt ne higgyen Istenben.


És: Az egyes emberek vallási hovatartozástól függetlenül segíthettek, ha tudtak (= volt anyagi lehetőségük), és ha volt hozzá bátorságuk is. Sokan segítettek is; de sajnos nem elegen, pl. Mo.-on sem.


Igen, férfiként szokták ábrázolni, az Atya kifejezés miatt. De én nem gondolom, hogy ez a szó tényleg fizikai hímneműséget takarna, szerintem Istennek nincs neme, mert Ő szellemi lény.

2011. aug. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!