Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem hiszek Istenben, nem...

Nem hiszek Istenben, nem akarok katolikus lenni, és ti?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem a II. Világháborúban a vatikán semmmit nem tett a zsidók irtásáért.

Nem hiszek Istenben mert ha van miért nem segített, miért nem láttam? Miért férfiként ábrázolják? nem lehet nő vagy épp gyerek?


2011. aug. 22. 13:49
1 2 3 4 5
 41/44 bix ***** válasza:
54%

berta. jepp sikerült mélyíteni ezt az előítéletemet:) mi dönti el hogy mi élőlény és mi nem. a baktérium a vírus miért nem az? a gomba? mindegyik szaporodik, van anyagcseréje, stb. és honnan tudod hogy a haszontalan dolgokat az ördög teremtette? és őt ki teremtette? mindegy ezen fölösleges görccsölni.


a tudósok egy kérdés. az átlagember egy másik. akinek nem tudományos munkája van és hívő az miért tenne fel magában kérdéseket? miért kérdőjelezne meg bármit amit hall olvas a bibliából? az egész vallás alapja hogy fogadd el, ne nézz mögé, így történt. ne kérdezz csak higgy.



utsó: engem kiskorom óta úgy neveltek hogy minden este biblia ment. 14 éves koromig folyamat templomba jártam. tudom mi van a bibliában.

viszont az a tézis hogy aki hisz annak segít eleve elvukott. hány tragédia, fölösleges szenvedés, nyomor történik vallásos emberekkel? ha a hit tényleg segít miért lett rákos már pápa is? miért hagyja hogy a földi helytartói molesztáljanak vallásos neveltetésű fiatal fiúkat és lányokat? megtörtént bizonyítottan. ez is próba volt a gyereknek?

és miért van villámhárító a templomokon?:D ha isten akarata minden és segít a hívőkön akkor miért rombolná le a saját házát? hogy próbára tegye a közösség hitét és erejét, és lássa hogy újraépítik e . akkor nem nyílt ellenszegülés az akaratával a villámhárító?


túl sok nyomor, brutális halál, és aberrált dolog történik itt a mélyen vallásos emberekkel is ahhoz hogy hinni lehessen hogy segít. a környezetemben van nem egy mélyen hívő, rengeteg olyan dolog történt velük amire nincs magyarázat, nem lehet rámondani hogy próba. mert ha próba akkor bizony isten egy brutális, kétszínű mocskos pitiáner. velem, aki nem hisz benne, hiszem és vallom hogy saját magadban kell hinni, a saját erődben, lehetőségeidben, akaratodban és kitartásodban. velem is történtek tragédiák, de összességében egy csomó olyan dolog is amire simán ráfoghatnám hogy ez isten volt és segített. de én tudom hogy mindezt én tettem. senki más.


és lehet jönni hogy ő akarja bebizonyítani saját létezését nekem, de ez leglalább annyira sz@r magyarázat minthogy a hit gyógyít, és megvéd. nem véd az meg semmitől, vagy ha igen mondj el egy miatyánkot reggel és vezess csukott szemmel, vagy ne nézz körbe egy zebrán se. meg fog védeni hiszen te bízol benne.


ennyi...

2011. aug. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

Bix, kedves, én mondtam előre... :)


"jepp sikerült mélyíteni ezt az előítéletemet:)"

Ó, hogy én milyen ügyes vagyok, látod... :)

/Am. mit jelent a "jepp"?/


"mi dönti el hogy mi élőlény és mi nem..."

Hát nem én, az biztos. :) Vannak erre szakemberek...


Ha már itt egy kedves barátod az általános iskola 1. osztályára hivatkozott, hadd tegyek így én is. :)

Tehát, környezetismeret / természetismeret (ahogy tetszik) tananyag az élő és élettelen megkülönböztetése 1.-ben. Kötelezően bemagolandó az élőlények 4 jellemzője, azaz lélegzés, táplálkozás, önálló mozgás, szaporodás. (A csoportok: ember, állat, növény - ez utóbbi csak helyzetváltoztatásra képes, helyváltoztatásra nem.)

Nos, ha egy elsős picurnak mindezt tudnia kell, akkor te miért kérdezed, hogy - idézem - "a baktérium a vírus miért nem az? a gomba? mindegyik szaporodik, van anyagcseréje, stb."

Azért nem, mert hiába szaporodik valami, és hiába van anyagcseréje, ha a többi feltétel hiányzik. Idézem magamat, pontosabban a cikket: "... bebizonyították, hogy a vírusok nem élőlények. Nem táplálkoznak, nem lélegeznek, nem mozognak önállóan."


"és honnan tudod hogy a haszontalan dolgokat az ördög teremtette? és őt ki teremtette?"

Nem állítottam, hogy _tudom_; azt írtam, hogy hallottam már ilyen elképzelést.


"...miért tenne fel magában kérdéseket? miért kérdőjelezne meg bármit amit hall olvas a bibliából? az egész vallás alapja hogy fogadd el, ne nézz mögé, így történt. ne kérdezz csak higgy."

Ez túlzott általánosítás, és egyáltalán nem igaz. Én speciel rengeteg kérdést teszek fel magamban, rengeteg kérdőjel volt és van bennem; ami érdekel, annak "mögénézek", és kérdezek, kérdezek, kérdezek...


Megtérésemnek az volt az egyik oka a sok közül, hogy a bennem levő számtalan kérdések többségére meg tudtak válaszolni élő hitű hívő keresztények. A maradék kérdéseim meg már nem piszkáltak annyira, egyszerű logika alapján: Ha az addig feltettekre van válasz, akkor valószínűleg a többire is lesz. És általában lett is. :)


Nem tudom ezt másképp megmagyarázni, egyszerűen megadtam magam Isten előtt. C. S. Lewis szavaival: "Végül feladtam, és elismertem, hogy Isten az Isten."


Ha meg már idézetesdibe kezdtem /hajnalban egy másik topicban is rengeteg idézetet begépeltem, úgyhogy most épp formában vagyok :)/, akkor még a következőket is nagyon ideillőnek tartom; sajnos nem jegyeztem fel, kitől származnak:


"Az igazság az a tuskó, amibe az ember időnként belebotlik, de legtöbbször feltápászkodik,és továbbmegy."


"I asked the Lord how much He loved me. He said 'I love you this much', and spread his arms and died."



A kommented többi része nem nekem szól, de azért egyetlen gondolat ezzel kapcsolatban: Lehet, hogy ismered valamelyest a Bibliát, ezt nem vitatom. De amiket írsz, azok alapján egyrészt nem teljesen, hanem inkább felületesen, félreértve vagy félremagyarázva, emberi logika szerint megítélve stb. Ha Isten Szent Szelleme világítja meg az Írásokat, teljesen másképp látod majd mindezt. Kívánom neked, hogy így legyen; hogy megismerd Istent olyannak, amilyen Ő valójában, és te is olyan boldog legyél, mint az a sok-sok ember, aki már átélte ezt. A hívő élet ugyanis teljesen más, mint sok kívülálló hiszi.


További hasztalan vitatkozás helyett inkább hallgass egy kis zenét. :)

Nekem mostanában ezek a kedvenceim, épp most is ezek egyikét hallgatom folyamatosan:


Downhere – My Last Amen

http://www.youtube.com/watch?v=SAQYFPkXnfE&NR=1


Downhere – I Miss You Here http://www.youtube.com/watch?v=aE3blejXvNg


Downhere – Coming Back Home

http://www.youtube.com/watch?v=9DwjMcBdVls&feature=related


Downhere – Close To Midnight

http://www.youtube.com/watch?v=AzZy4RrKnAI&feature=autoplay&..


Jeremy Camp – I'm Alive

1. http://www.youtube.com/watch?v=iSxDJJMRp90

2. http://www.youtube.com/watch?v=Hy1s4HrYESY


Az első kettőnél a leírásban van szöveg is, érdemes követni, mert a jó zene mellett a mondanivalója is érdekes. :)

A J. C. 1. pedig alapon lyrics-es vidi, a 2. ugyanaz a dal.


Ha van véleményed erről, azt szívesen hallanám; viszont tényleg nincs se kedvem, se időm ugyanazt újra és újra leírni, mint fentebb.


Isten áldjon!

2011. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:
Ha Isten se véd semmitől és az óvszerben sem bízhatom akkor nincs miért élni :DDD
2011. aug. 26. 21:53
 44/44 anonim ***** válasza:

Én hiszek Istenben és 1 éves korom óta katolikus

vagyok.

A II.világháborúban XII. Piusz rengeteg keresztlevelet adott ki és eltekintett attól,hogy nincsenek megkeresztelkedve az illetők .

2014. máj. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!