Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hitetlen megérintheti a Koránt?

Hitetlen megérintheti a Koránt?

Figyelt kérdés
Még régen hallottam valakitől,hogy aki nem hisz az iszlám vallásban nem foghatja meg a Koránt, de én ebben nem vagyok biztos,és nem is találtam rá forrást az interneten. Ha valaki tudja a választ előre is köszi.
2011. szept. 11. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megfoghatod, ez egy emberi szokas, hogy azt nem lehet. Ez is egy szentkonyv, hasonlo, mint a Biblia.
2011. szept. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jó , tudom mi az a Korán :D

Engem csak ez érdekel , hogy van-e erre valami szabály vagy tanítás az iszlám kultúrában.

2011. szept. 11. 12:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, én ezt a kérdést nem igazán értem.

A könyvesboltokban lehet kapni mindenféle könyvet, a különböző vallások szent könyveit is árulják könyvesboltokban, Bibliát legalábbis láttam, meg láttam már buddhista szent iratokat is könyvesboltokban, ezért feltételezem, hogy Koránt is lehet venni a nagyobb könyváruházakban. Ha egy könyv ki van rakva a polcra, akkor azt bárki leveheti, lapozgathatja, akár meg is veheti azt. Ettől függetlenül azt elképzelhetőnek tartom, hogy pl. egy arab országban bemennél egy könyvesboltba/könyváruházba, akkor nem biztos, hogy megengednék, hogy akármilyen könyvet lapozgass, megfogj, stb. de ez csak feltételezés.

Magyarországon, illetve Európában nem tudom elképzelni, hogy ne engednék meg egy olyan embernek, aki nem muszlim vallású, hogy megfogja a Koránt, esetleg abban az esetben tudom elképzelni, ha kis boltról van szó, és muszlim az eladó, de ez is csak feltételezés a részemről.

Üdv: Napirai

2011. szept. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

En eppen arra valaszoltam, amit kerdeztel. Ez igy nem szerepel maga a tanitasban, az iszlam alap tanitasa az imarol es az ima elotti testi tisztitasrol stb. szol, de arrol nem tesz kulon emlitest, ami a kerdesed volt. Tehat nem tiltjak igy meg. Mivel tobb orszagban is hirdetik ezt a vallast, tehat tobb nyelven is jelent mar meg, igy mar termeszetes, hogy elfogadott, hogy mar nem csak egy iszlam vallasu szemely fogja azt megfogni, hiszen vannak olyan szemelyek, akik csak ismerkednek a vallassal pl.

Ezt szoktak igy hangoztatni, hiszen tapasztaltam, es ezert is irtam azt, hogy ez egy emberi szokas, mivel vannak olyan iszlam vallasuak, akik valoban ezt igy hangoztatjak, hogy bun, amikor egy pogany veszi kezbe a szentkonyvet pl., ezek a fanatikusak, akik nem fogadjak el a masik embernek a vallasat!

2011. szept. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A te szempontodból lényegtelen, mert nem vagy muszlim, legfeljebb bosszanthatja valakit aki muszlim és látja. Egy muszlimnak viszont elvárás, hogy a koránt tisztelje, tehát soha nem teszi le a földre, nem ereszti lejjebb a derekánál, óvja a kosztól, és ilyen értelemben egy 2hitetlen" is koszos lény.

De én sem tudok ilyenről, ami írásosan ere szólítana fel a koránban vagy vallástudsok irataiban.

Például a mekkai szentélybe nem léphet be hitetlen, egy muszlim nem fog kezet egy nemmuszlimmal, de ez utóbbi gyakorlatilag nem mindig igaz...

2011. szept. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó,gondoltam, hogy meg tudom venni az üzletekben , és megfoghatom , nem fog senki megkövezni, de nem ismerem részletesebben a tanokat, és a Koránról köztudott , hogy sokféle értelmezése van(lásd például a nők arcának elfedése). De lehet, hogy radikálisabb iszlám körökben felháborító, hogy egy hitetlen Koránnal a kezében mászkáljon. Amúgy köszi a válaszokat.
2011. szept. 11. 19:02
 7/7 A kérdező kommentje:
Neked is köszi utolsó. Ez amúgy csak egy elméleti kérdés, nem áll szándékomban Koránt venni :D
2011. szept. 11. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!