Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményed a római...

Mi a véleményed a római katolikus egyházi vezetők pompája, és a krisztusi szegénységről?

Figyelt kérdés
Miért kell aranyozott palotában élnie a pápának? Régen miért volt szeretőjük és gyermekeik a pápáknak? Miért gyilkoltattak meg embereket, akik az utukban voltak? Nem lehet, hogy az egész egyháza a hatalomról és a pénzről szólt/szól?
2011. szept. 11. 19:50
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"Ajánlom figyelmedbe Dan Brown-tól(hacsak még nem olvastad) az "Angyalok és démonok",illetve a "Da Vinci-kód" című könyveket.Sok érdekességet olvastam bennük az egyházról."


Köszi. Olvastam mind a két könyvet és filmben is láttam. Nagyon érdekes kérdéseket feszegetnek, mondhatni érzékeny területet. Mind amellett többet meg lehet tudni a vatikáni helyszínekről is. Tetszettek, annak ellenére, hogy csak fikciók.

2011. szept. 11. 21:28
 12/22 A kérdező kommentje:

"Amit meg a pompáról írsz, nem tudom. Én nem szoktam egyházi vezetőknél vendégeskedni. Nem tudom, mit esznek, mit isznak, milyen tévéjük van."


Csak ki kell nyitni az ember szemét. Nem beszélve a pécsi egyházközség botrányairól. Személyes tapasztalatom olyan téren van, hogy évtizedekig nem kaptunk papot a falunkban, mert mi falunk akartunk rendelkezni az adományokkal és a templomra stb költeni. Nem csengettünk elég pénzt Egerbe. Így amíg az ottani vezető ki nem halt nem is kaptunk papot.

2011. szept. 11. 21:31
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Vegyük példának a keresztelkedést, Isten azt mondja, hogy semmiféle pénz, fizetséget ne kérj attól az embertől akit megkeresztelsz, és mégis a Katolikus vallás nem is olcsón keresztel meg KISGYERMEKEKET. Miközben a Biblia azt is előírja, hogy ha kisgyermeket keresztelnek meg az NEM ÉRVÉNYES, kérlek... az a párhónapos, 1-2 éves kisgyerek honnan tudja ki az az Isten? Ideje sem volt megtanulni róla semmi, fel sem tudná fogni, hogy Isten a mi teremtő atyánk...
2011. szept. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
21:32-vagyok a keresztelkedős vélemény Achillesnek ment!
2011. szept. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
érdekes kérdés... erre szokta mondani egy vallásos ismerősöm, hogy "én Istenben hiszek, nem az egyházban."
2011. szept. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Igen, egy pillanatig nem a hitet kritizálom, hanem az egyházat.
2011. szept. 11. 23:33
 17/22 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Én úgy látom, hogy a római katolikus egyházzal már a IV. század óta probléma van, amióta államilag támogatott lett.


A kereszténység mindig akkor tiszta és erős, ha visszatér Jézus Krisztushoz és azokhoz az elvekhez, melyeket ő tanított: a szerénységhez, a másokért éléshez. A katolikus egyházban is vannak olyanok, akik ezt követik, de ők csendesen munkálkodnak, és nem törődnek a pápával, a hatalommal és a pénzzel.


Üdv. Péter

2011. szept. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Én katolikus vagyok és szerintem igazad van abban hogy a papoknak sokkal szerényebben kellene öltözködniük. A koptok ruhája például sokkal jobb. De sajnos az egyház emberekből áll ezért soha nem lesz tökéletes.

Az átlag pap viszont nagyon kevés pénzből gazdálkodik és nagyon szerényen él (nem a főpapokról beszélek). És nem a hatalommal foglalkozik hanem a hittel. Akiket én ismerek azok nagyon türelmes, megértő, tiszteletet érdemlő emberek.

2011. szept. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Jézus életvitele,felfogása,összességében eléggé messze áll attól,amit a római katólikus egyház képvisel.
2011. szept. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
42%
Mondhatnál valami konkrétumot is ha már ez a véleményed.
2011. szept. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!