Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Iszonyú gusztustalan voltam,...

Iszonyú gusztustalan voltam, de most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mi keresztények vagyunk, és jó kapcsolatban vagyok Istennel. Egy olyan társasába járok, ahol ez érték és fontos. Új vagyok ebben a társaságban, és előtte volt egy kis előéletem.

Meg ismerkedtem ott egy fiúval akivel jóba lettünk, és én borzasztóan bele szerettem, pedig nem akartam és tudom h náluk ezt így nem szabad.

Mivel elég unalmasnak tűnt az életem, ezért kiszíneztem a történeteket, és ez nagyon elfajult egy idő után, nagyon sokat hazudtam neki, nehogy unalmas legyek a szemébe és h legyen miről beszélni.

Tudom h nagyon rossz dolog volt, de egyszer rájött valamire h nem igaz és megkért h mondjam a szemébe h igazat mondok, és én megtettem, egyszerűen nem volt erőm bevallani hogy hazudtam. Egész éjjel nem tudtam aludni, iszonyú bűntudatom van.

De még mindig nem tudom elmondani, nagyon szerelmes vagyok és nem bírnám elviselni ahogy utána rám nézne. Tudom hogy hülye voltam, nem kellet volna és 1000x vissza csinálnám ha lehetne, de most mit tegyek, nem bírom elmondani...:(


2011. szept. 12. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanultál a hibáidból, nem kell azt mondani mindig amit hallani szeretnének. Sokan ezt az elvet alkalmazzák amikor feltesznek valami kérdést, de hát az emberi természet ilyen, csak van aki gondolkodik is.
2011. szept. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:
83%

Elvált vagyok. Sok hazugsága ellenére szerettem az exemet. Mégis ő dobott el. Némi tombolás után meggyűlöltem a nőket, mint társjelölteket. És akkor jött a képbe a mostani menyasszonyom. Ha vannak is hibái, de a szándéka tökéletes, és mindent meg is tesz érte. Ha ő nem volna, senki nem kéne.


Amit csinálsz, az tipikus női gonoszság, ami miatt (hívő keresztény létemre) párkapcsolatokat illetően nőellenes vagyok. Helyrehozni csak egy módon tudod. Ha mindent elmondasz, kéred, hogy bocsásson meg, és kezdjetek tiszta lappal. Ha nem így teszel, tutira összeomlik az egész. Ha színt vallasz, van esélyetek a jövőre, már ha ő elfogadja a bocsánatkérést. De hosszú távon csakis így lehet tartós, és kiegyensúlyozott kapcsolatod.

2011. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
megbocsátani sosem késő, ezt neki is tudnia kell. neked meg mielőbb be kell vallanod az igazat. mondd el neki hogy alig tudsz aludni miatta, hogy megbántad.. el kell hogy nézze neked, ha látja rajtad hogy őszintén mondod. de ha tegyük fel összejöttök, és együtt is maradtok, tudnád magad tartani életed végéig ehhez a hazugságokhoz? akkor már derüljön ki az elején.
2011. szept. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy mésik keresztyénnek kötelessége megbocsálytani másokfelé.Hiszen az én bűneimet is megbocsájtotta az Úr,ezért nem szabad neheztelni,szerintem mongy el mindent bátran ,és meglátod díjazni fogja az őszinteségedet.

Imátkozzatok együtt,és olvassátok az Igét!

2011. szept. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Olvasd fel ezt neki.
2011. szept. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintemis linkeld be neki ezt az oldalt.
2011. szept. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most így utólag olvasva úgy tűnik mintha csúfolódtam volna, de komolyan mondtam hogy ezt így ahogy van mondd el neki. Szerintem a legtöbben örülnek ha valakiről kiderül hogy beléjük szeretett, még akkor is ha az illető sokat hazudott.
2011. szept. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szervusz :)

Amit csináltál az minden emberre tökéletesen jellemző (és nem csak a nőkre, ahogy a kedves 21:17-es válaszoló irkálta), de ami fontos, hogy utólag egyáltalán megbántad! Örülök neki, hogy vissza is akarnád csinálni és tudod mit? Ugyan nem tudom meg nem történtté tenni a dolgot, de javíthatsz rajta. Mindenképpen mesélj neki ezekről a dolgokról, persze ne zúdítsd rá az egészet, hanem szépen lassan és finoman mondd el neki, hogy igazából ez nem is úgy volt ne haragudjon, nem akartad félrevezetni. Pláne így, hogy már egyszer megtudta, hogy valamiben hazudtál.

De ne aggódj tényleg nem akkora hiba, amit elkövettél, az is lehet , hogy ő is hazudott neked valamiben :D

2011. okt. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia !


Tény ezt elrontottad, azt javaslom az érzéseidet tedd félre és rendezd ezt a dolgot először az Úrral és utána vele.

Legyél őszinte hozzá, ha Istennel rendezted a dolgot utána könnyebb lesz vele is mert az Úr erőt ad neked ezért.

Ha belsőleg össze is törik az ember Isten felépíti,

Ő megindul a teremtményei problémái láttán gyermekeinek problémáin még-inkább !


Efézusbeliekhez írt levél 2,1-10:


1. Titeket is megelevenített, akik holtak voltatok a ti vétkeitek és bűneitek miatt,

2. Melyekben jártatok egykor e világ folyása szerint, a levegőbeli hatalmasság fejedelme szerint, ama lélek szerint, mely most az engedetlenség fiaiban munkálkodik;

3. Akik között forgolódtunk egykor mi is mindnyájan a mi testünk kívánságaiban, cselekedvén a testnek és a gondolatoknak akaratát, és természet szerint haragnak fiai voltunk, mint egyebek is:

4. De az Isten gazdag lévén irgalmasságban, az Ő nagy szerelméből, mellyel minket szeretett,

5. Minket, kik meg voltunk halva a vétkek miatt, megelevenített együtt a Krisztussal, (kegyelemből tartattatok meg!)

6. És együtt feltámasztott és együtt ültetett a mennyekben, Krisztus Jézusban:

7. Hogy megmutassa a következendő időkben az Ő kegyelmének felséges gazdagságát hozzánk való jóságából a Krisztus Jézusban.

8. Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;

9. Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.

10. Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, amelyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk.



51 Zsoltár 8-14.19 v:


8. Íme te az igazságban gyönyörködöl, amely a vesékben van, és bensőmben bölcsességre tanítasz engem.

9. Tisztíts meg engem izsóppal, és tiszta leszek; moss meg engemet, és fehérebb leszek a hónál.

10. Hallass örömet és vigasságot velem, hogy örvendezzenek csontjaim, amelyeket összetörtél.

11. Rejtsd el orcádat az én vétkeimtől, és töröld el minden álnokságomat.

12. Tiszta szívet teremts bennem, oh Isten, és az erős lelket újítsd meg bennem.

13. Ne vess el engem a te orcád elől, és a te szent lelkedet ne vedd el tőlem.

14. Add vissza nékem a te szabadításodnak örömét, és engedelmesség lelkével támogass engem.


19. Isten előtt kedves áldozatok: a töredelmes lélek; a töredelmes és bűnbánó szívet oh Isten nem veted te meg!



Ha ezek túl vagy figyelj az Úrra és rá milyen irányban megy a kettőtök kapcsolata.

Lehet majd kell neki idő, hogy feldolgozza ezeket de addig is imádkozhatsz azért, hogy az Úr adjon békességet nektek mert ő békesség fejedelme is.

Ha tetszik a fiú az nem baj de ne ess át a ló túlsó felére nem jó út, hogy őt képzeled el párodul

(azért mert tetszik a párválasztás nagyon sok más dolgokra is épül ! ) ha nem őt rendelte melléd Isten férjül félresiklik az életetek és soha nem lesz jó és harmonikus keresztény házasság ebből.

Az Isten pedig nem ilyen házasságot akar az ő gyermekeinek tehát csináld úgy ahogy leírtam lehet kellemetlen lesz elé állni és bocsánatot kérni ezekért de ha őszintén megteszed nagy áttörés jön az életedben.

A párválasztásról pedig olvass egészséges keresztény könyveket és hallgass ilyen tanításokat, valamint kérd ki a pásztorod véleményét is.

Nagyok sok van erről a témáról a interneten is van egy ilyen belinkelem nekem is ez sokat segített a tisztánlátásban.



[link]



Shalom.

2011. okt. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Először rendezd le Istennel, Ő pedig segíteni fog lerendezni a barátoddal.


"Ha valaki megbánja bűneit Ő hű és igaz megbocsájtja vétkeinket és megtisztít minden gonoszságtól."


"Aki kér az kap"


Jézus elhordozta a bűneinket a kereszten,mert Ő tudta,hogy sokszor milyen buta dolgokat fogunk elkövetni :)


De ha megbánod,elhagyod és rendezed a barátoddal a kapcsolatod akkor semmi probléma nem lesz.


Isten elfelejti amit tettél ha bocsánatot kérsz Tőle!Ő soha nem fogja felhozni,hogy mit tettél Ő megbocsájt neked!

2011. okt. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!