Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ádámot és Évát valóban Isten...

Ádámot és Évát valóban Isten teremtette?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 22:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


A Szentírás alapján egyértelműen igen a válasz. Az ember nem fejlődhetett ki evolúció által, mert akkor a halál már azelőtt megjelent volna a Földön, mielőtt az ember, a Biblia szerint azonban a halál Ádám bűnének következménye volt.


A köldök kérdést nevetségesnek tartom. A Mindenható Isten bizonyára tudta hogy szükséges az embernek a köldök, így hát eleve így alkotta meg az első embert, hogy az vonásait örököltetve tovább adja.


Üdv. Péter

2011. szept. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
50%

" A Mindenható Isten bizonyára tudta hogy szükséges az embernek a köldök, így hát eleve így alkotta meg az első embert, hogy az vonásait örököltetve tovább adja."


De ha volt köldök akkor volt köldökzsinór is, nem? És annak a másik vége hova csatlakozott?

2011. szept. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A köldök önmagában nem szükséges, csak egy magzati korban fontos szerv maradványa.

Az örökítő gének köldök nélkül is bennük lehettek. Bár ha nem volt halál, miért volt születés? Ha Ádám bűnének következménye a halál, anélkül akkor ma mi lenne itt a Földön? Több kilométer vastagon élőlények borítanák be a bolygót - szép kis Paradicsom. :)

De egyszer már leírtam, hogy ez a "halál" szerintem az ember azon képességét jelenti, hogy tudatában van saját mulandóságával.

2011. szept. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Van egy másik megoldás: nem szó szerint értelmezed az egészet. A kabbala szerint Ádám és Éva teremtése jóval a fizikai világ teremtése előtt történt. És ezt ugyanabból a Tórából vezetik le, amiből az egyszerűsített változatot az emberek többsége szó szerint veszi. De nem baj, mert ez nem hittétel, ezen nem múlik semmi. Én el tudom fogadni az evolúciót, mert Péter kérdésének csak akkor van értelme ha egy teremtés volt. De kettő volt. Tudom, hogy csak kevesen fogadják el a kabbalista magyarázatot, de mindegy, csak jelzem, hogy van rá másik magyarázat.


Freya

2011. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
30%
OMGOSH!!! Még hogy a teremtést nem lehet cáfolni??? OTT AZ EVOLÚCIÓ, EMBER!!! Tök nevetséges hogy az emberek még mindig hisznek ebbe a sok marhaságba! Nekem már általánosba tanították hogy mi az az evolúció és hogy hogyan fejlődtek-fejlődnek az élőlények!!! Na, ennyit erről! Peace, és éljen az ateizmus!!! ;D
2011. szept. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Sághegyi Csaba ***** válasza:
85%
Szimi sajnos visszatért... Tudása nuku, de azt elég hangosan ordítja. Érveket nem tud sohase hozni. Biztos dobta egy pasi...
2011. szept. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
87%

Az evolúció és a teremtés nem zárja ki egymást. Döntő bizonyíték pedig nincs egyik mellett és egyik ellen sem.

Marad a hit - mindkét oldalról.

2011. szept. 17. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
70%

@A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 02:10


Őszintén együtt érzek veled fájdalmadban. :)

Sőt, még tetézném is egy kicsit: Nemhogy tudásra és érvelési képességre nem tett szert az elmúlt időszakban, azaz amióta eltűnt; de a helyesírása is ugyanolyan pocsék, mint volt. Plusz még látványos és súlyos nyelvi hibái is vannak szép számmal...

Na, én ezektől is eléggé ki tudok akadni... Brrr.


Remélem, korábban ébredsz, mint ő, különben nem biztos, hogy el tudod olvasni szolidaritásomat kifejező jelen üzenetemet, mivel igen hajlamos arra is, hogy megdolgoztassa kissé a modikat is, ha nem tetszik neki valami... :)



Bocs, Simone, ha olvasod; de tényleg közelebbi barátságba kellene már kerülnöd néhány nyelvtan könyvvel. Az illemtanról nem is szólva. Tudod, ha tisztelnél másokat, akkor jogosan várhatnád el, hogy téged is tiszteljenek. De így sajnos... reménytelen. A jelenlegi stílusoddal csak magadról állítod ki a szegénységi bizonyítványt, meggyőzni senkit nem fogsz. Legfeljebb bosszankodunk a környezetszennyezés miatt...

2011. szept. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kérdező az egész látható természetet benne az emberi kőkorszaki őseinket is az isteni Teremtők alkották spontán, játékosan, tanulón majd a legvégén tudatosan. De nem csupán 1 Ádámot és 1 Évát hanem bizony a világunk számtalan helyén sok Évát és sok Ádámot.
2012. dec. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!