Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Isten volt? (Kérdésed...

Jézus Isten volt? (Kérdésed túl rövid, hívőktől kérem a válaszokat. )

Figyelt kérdés
Nem értem ezt. Sokszor említik hogy Jézus Isten volt, vagy hogy "végül is Isten volt az, aki meghalt a kereszten és nagyon sok ilyen dolgot szoktak mondani az emberek, amikről nem tudom eldönteni, hogy most Istenről, vagy Jézusról van-e szó?
2011. szept. 19. 16:39
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
87%
Olvasd el légyszíves hogy a kedves kérdező kiktől kérdezett. Ha jól látom a hívőktől. Te pedig, már megbocsáss, de nem vagy keresztény hívő.
2011. szept. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
11%

Már csak a "keresztény" szó bibliai jelentésével kellene tisztában lenned és nem ítélnél meg másokat ilyen módon - már megbocsáss! Mert amíg a "keresztény" kifejezés Krisztus követőt jelent, addig én annak tartom magam. Márpedig a szó azt jelenti. Ezért a Biblia alapján igen pontosan megállapítható, hogy ki Krisztus követő, ki nem.


A kérdezőnek:

Az "Isten" szó a bibliában nem egy különleges fogalom, amit kizárólag a Mindenható Istenre alkalmaz. Csak egy rang vagy cím, amit emberekre, angyalokra, de magára Sátánra is használ a Szentírás. Mózest is nevezi Jehova "Istennek".


Az eredeti nyelveken, amelyeken a Biblia íródott, az "isten" szóval hatalmas személyekre is utaltak, vagy olyan egyénekre, akik isteni természetűek, vagy szoros kapcsolatban állnak a Mindenható Istennel.


Jézus tisztségben, hatalomban természetesen sokkal több az előzőeknél, de az Isteni természete nem teszi Őt sem valamiféle háromság részévé, amiben "egyenlő" lenne Istennel. Ez pogány filozófia, nem biblia.


Az egyik legvitatottabb bibliai rész a János 1:1-2.

A János 1:1-et az Új Világ fordítás-ban így olvassuk: "A Szó egy isten volt." Sok fordításban ezt a kifejezést egyszerűen így olvassuk: "A Szó Isten volt", és ezt azért használják így, hogy alátámasszák a háromságtant. Egyáltalán nem meglepő hát, hogy a trinitáriusoknak nem tetszik az Új Világ fordítás-ban használt kifejezés. A János 1:1-et azonban nem hamisították meg, annak bebizonyítása céljából, hogy nem Jézus a Mindenható Isten.


Jehova Tanúi és sokan mások, már jóval azelőtt, hogy az Új Világ fordítás megjelent volna, kétségbe vonták az "isten" szó nagy betűvel való írását. Igyekezetük arra irányult, hogy pontosan adják vissza az eredeti nyelv jelentését. Az "egy isten" kifejezést használja egyébként öt német bibliafordító is abban a versben. Legkevesebb 13 további fordító a következő kifejezéseket használja, mint például "isteni természetű" avagy "istenhez hasonló természetű". Ezek a fordítások teljes összhangban vannak a Biblia többi részeivel, hogy kimutassák, igenis Jézus az égben egy isten abban az értelemben, hogy isteni. De Jehova és Jézus nem ugyanaz a lény, nem ugyanaz az Isten (János 14:28; 20:17).


Egyébként minden, a háromság védelme mellett támasztott vers ilyen vitatott, vagyis szinte az összesről elmondható, hogy egyes más fordítások nem értenek egyet velük. Nem is beszéltünk akkor még a betoldott hamisításokról, melyeket már sok fordítás kivett a szövegéből, hiszen bebizonyosodott, hogy nem része az ihletett szövegnek. Az pedig erősen elgondolkoztatónak kellene legyen, hogy ha valamely egyházi tan kedvéért, egyesek nyilvánvaló csalásra is képesek, akkor vajon milyen forrása van annak a tannak!


Emlékezz Jézus szavaira: János 8:44.

2011. szept. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
53%

Azt hiszem, hogy nem kell csodálkoznunk az illető filológiai tudásán.


Ad1, az isteni hatalmasságot sok mindennel kifejezték, mint pl. a daimon.


Ad2, Attól, hogy nincs a theosz előtt a határozott névelő (ho), attól azt nem teszi határozatlanná (egy). A genitivus partitivus lehetővé teszi, hogy az "egy valamit" kifejezze. egy az istenek közül = τις τῶν θεῶν.


Ad2, az Isten szót más jelentésben sem írták nagy betűvel, sem az Atyának, sem a Fiúnak a nevét. Ugyanis az akkori helyesírásban a tulajdonnévvé vált közneveket nem írták nagy betűvel.


Hébernél pedig ilyen problémáról nem beszélhetünk, mert ott nincs a kis és nagy betű megkülönböztetve. :)


Másrészt a Szentháromság azt vallja, hogy az Atya az egyetlen keletkezetlen princípium, ezt senki nem tagadja. A Zsolt2/7. azt mondja, hogy "a Fiam vagy ma nemzettelek". Tehát a Fiú Istentől ered, ahogyan a Szentlélek az Atyától és a Fiútól ered. De az, hogy a Fiú és a Szentlélek erednek, nem jogosít fel senkit, hogy ők ne legyenek Isten. Ugyanis Istennek szükségszerű akarat, és az akaratnak meg is kell valósulnia. Ez a kettő önmagában benne van Istenben, azonban ez két külön személy. Ezt üzeni a Kinyilatkoztatás is, ez Isten természete.


Hittétel: Az, hogy a Fiú természetétől fogva engedelmes az Atyának, nem lesz lényegében alacsonyabb rendű. A fiú engedelmeskedik az apának, de nem azért, mert az apa létrendileg magasabb rendű, hanem azért, mert tőle származik.

2011. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
75%

János evangéliuma :

"Mindaz ami az Atyáé az enyém,ezért mondtam hogy az enyémből merít és azt jelenti ki nektek.Azon a napon az én nevemben kértek ,és nem mondom nektek hogy én kérem majd az Atyát kértetek ,hanem maga az Atya szeret titeket ,mivel szerettek engem és hiszitek hogy én az Istentől jöttem."



Pál első leve :

"Különbségek vannak a szolgálatokban is de az Úr ugyanaz.És különbségek vannak az Isteni erő megnyilvánulásában is de Isten aki mindezt véghez viszi mindenkiben ugyanaz.De mindezt egy és ugyanaz a Lélek munkálja aki úgy osztja szét kinek-kinek ajándékát amint akarja."


Bemerítési ige: "megkeresztelve õket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében" (Máté 28,19):(Egy ERŐvel mindhárom,én úgy gondolom)


Máté evangéliuma.

Jézus megkeresztelkedése a Jordán folyóban:"..Íme megnyilt a menny és látta hogy Isten Lelke galamb formájában aláereszkedik és Őreá száll."És hang hallatszott a mennyből:Ez az én szeretett fiam akiben gyönyörködöm "


Mi is Isten teremtményei vagyunk ,és minden ami létezik.

2011. szept. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
11%

"Attól, hogy nincs a theosz előtt a határozott névelő (ho), attól azt nem teszi határozatlanná (egy)."


A névelős szerkezetben lévő főnév egyénre, személyre utal, míg az ige előtt álló, egyes számú, névelő nélkül használt főnévi állítmánykiegészítő valakinek a tulajdonságára utal. Így hát Jánosnak az a kijelentése, hogy a Szó, vagyis a Logosz "(egy) isten", "isteni lény" vagy "isteni természetű" volt, nem azt jelenti, hogy ő az az Isten volt, akinél volt.

A görög szövegben sok példa van az ige előtt álló, egyes számú, névelő nélkül használt főnévi állítmánykiegészítőre. Lásd például: Mk 6:49; 11:32; Jn 4:19; 6:70; 8:44, 48; 9:17; 10:1, 13, 33; 12:6; 18:37.


De a legtöbben nem értik a bibliai görög nyelvet. Akkor honnan tudhatjuk, hogy mire is gondolt János apostol? Vegyünk egy példát: úgy tudja egy tanár elmagyarázni a diákjainak azt, amit nem értenek, ha kifejti bővebben a témát. Itt is megtehetjük ezt a szövegkörnyezettel.


Nézd meg pl., hogy mit ír János az 1. fejezet 18. versében: "Istent (a Mindenhatót) e g y ember sem látta soha." Jézust, a Fiút ellenben látták az emberek, hiszen János ezt mondja: "az Ige (Jézus) testté lett, és közöttünk élt. Láttuk dicsőségét" (János 1:14). Akkor hogyan lehetne a Fiú része a mindenható Istennek?

János azt is kijelenti, hogy a Szó "Istennél" volt. De hogyan lehet valaki valakinél, ha ő ugyanaz a lény?

Ezenfelül a János 17:3-ban feljegyzettek szerint Jézus egyértelműen megkülönbözteti önmagát az égi Atyjától. ’Az egyedüli igaz Istennek’ nevezi az Atyját.


De ha a tanár magyarázata a diákoknak még mindig nem elég világos, más tanárt is megkérdezhetnek. Pl. mit ír Máté?

Ennek a világrendszernek a végével kapcsolatban így idézte Jézus szavait: "Azt a napot és azt az órát senki nem tudja, sem az egek angyalai, sem a Fiú, csak az Atya" (Máté 24:36).


Itt Jézus kijelenti, hogy az Atya többet tud, mint a Fiú. Pedig ha Jézus a mindenható Isten része lenne, akkor ugyanazokat a tényeket ismerné, mint az Atyja. Logikus, hogy a Fiú és az Atya nem lehet azonos. Valaki esetleg felvetheti, hogy Jézusnak kétféle természete volt, és itt éppen emberként szólt. Még ha ez igaz lenne is, mi van a szent szellemmel? Jézus világosan és kizárólagosan fogalmazott: "... senki sem tudja..." Ha a szent szellem ugyanannak az Istennek a része, mint amelyiknek az Atya, akkor miért nem mondta Jézus, hogy a szent szellem tudja azt, amit az Atya tud?


Vagy nézzünk mást, pl. Pált.

(1Korinthus 8:5, 6) "Mert még ha vannak is, akiket 'isteneknek' neveznek, akár az égben, akár a földön, mint ahogy van sok 'isten' és sok 'úr', számunkra valójában e g y Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte; és e g y Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi őáltala."


Itt Pál kit azonosít (Mindenható értelemben) Istenként, Jézust, vagy nem Jézust? Nem Jézust!


"... egy az istenek közül = τις τῶν θεῶν."


Több Isten van? Nincs, tehát max. az "Istenhez hasonlók" közül lehet egy Jézus! Egyébként így az angyalokról is beszél a Biblia, mikor azt mondja róluk, hogy "Istenhez hasonlók" (Zsoltárok 8:5; Héberek 2:7).


"... De az, hogy a Fiú és a Szentlélek erednek, nem jogosít fel senkit, hogy ők ne legyenek Isten."


Az, hogy milyen értelemben "Isten" Jézus, a Biblia teljességgel világossá teszi, csak nem szabadna hamis tanok kedvéért megcsúfolni azt.


"Ugyanis Istennek szükségszerű akarat, és az akaratnak meg is kell valósulnia. Ez a kettő önmagában benne van Istenben, azonban ez két külön személy."


Istennek van akarata, amit többféle módon hajt végre, az egyik mód Fia, Jézus által történik, aki "első a teremtésműben" és "minden általa lett teremtve".


"A fiú engedelmeskedik az apának, de nem azért, mert az apa létrendileg magasabb rendű, hanem azért, mert tőle származik."


Az emberi hasonlat erősen sántít, hiszen az apa és fia, mindketten emberek, akik teremtmények! Ellenben Jehova és Fia, Jézus közül csak az egyik Mindenható és öröktől fogva létező, ugye nem nehéz kitalálni, hogy melyik?


Mellesleg egy gyakran emlegetett hamis érv, hogy Jézus azért is a háromság része, vagyis maga Isten, mert róla azt írja a Biblia, hogy "született", nem írja, hogy teremtett. Ezzel is baj van, hiszen a Biblia a hegyekről is azt írja, hogy "születtek". (Zsoltárok 90:2)

2011. szept. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
81%

A válasz írója 39%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:41



"Az emberi hasonlat erősen sántít, hiszen az apa és fia, mindketten emberek, akik teremtmények! Ellenben Jehova és Fia, Jézus közül csak az egyik Mindenható és öröktől fogva létező, ugye nem nehéz kitalálni, hogy melyik? "



Kedves...

Akkor Jézus aki az Isten fiának mondta magát hazudott volna?Aki kijelentést tett hogy Ő az Isten fia (ami persze a héber fordításban is fiút jelent)és Őbenne tette azt amit tennie kellett az emberekért ,miért is jött el?Hogy válthat meg valaki a Jézus nevében ha nem Istentől egy ERŐ-ben származik.Csak a fiú ura a szombatnak.És miért ,mert Isten Úra mindennek,és a fiú vele.Jézus pedig feltámadt és ma is él,mert a teste is feltámadt.(Máriától ,született Dávid nemzettségéből,de nem teremtmény az atyával egylényegű)



Béke veled!

2011. szept. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
25%

Mielőtt Isten a földet elkészítette az emberek számára, már az égi fiak hatalmas szervezetével rendelkezett (Jób 38:4, 7).

Isten Egyiptom fáraójának úgy beszélt Izraelről, mint "fiam"-ról (2Móz 4:22, 23)

Mint nemzet Jehova "különleges tulajdona" voltak, s ezért mint Isten "fiai" kerültek a feljegyzésekbe (5Móz 14:1, 2; És 43:1).

De az első századi felkentekről is ezt írja a Biblia: (Róma 8:15–17) (1János 3:1).


Nos, állította-e magáról Jézus, hogy ő az Isten? Nem, soha nem állította. A Biblia is mindenütt "Isten Fiá"-nak nevezi. Ő maga jelentette ki: "Az Atya nagyobb, mint én vagyok" (János 10:34–36; 14:28). És mint azt fent is írtam, Jézus azt is közölte, hogy vannak dolgok, amelyeket sem ő, sem az angyalok nem tudnak, csak egyedül az Isten - és mint kiderült, ezt nem az emberi természete miatt mondta (Márk 13:32). S volt amikor így imádkozott Istenhez: "Ne az én akaratom legyen meg, hanem a tied" - tartok tőle, hogy ezt sem az emberi természete miatt mondta (Lukács 22:42).


Jézust Isten Szava valójában éppúgy a Mindenható hű "szolgájának" írja le, mint Isten minden hűséges teremtményét!


(Ézsiás 42:1) "Íme! Az én szolgám, akit szilárdan támogatok! Az én választottam, akit lelkem helyesel. Szellememet adtam belé. Igazságosságot hoz a nemzeteknek."

(Ézsaiás 52:13; Máté 12:18)


(János 4:34) "Jézus ezt mondta nekik: „Az én eledelem az, hogy cselekedjem annak akaratát, aki küldött engem, és elvégezzem a munkáját."

2011. szept. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
84%

"Nos, állította-e magáról Jézus, hogy ő az Isten? Nem, soha nem állította. A Biblia is mindenütt "Isten Fiá"-nak nevezi. Ő maga jelentette ki: "Az Atya nagyobb, mint én vagyok" "



Valószínűleg nem egy a mi Bibliánk.Az egyik hamis.Az enyémben Így szerepel Jézus születése:


"Jézus Krisztus születésének ez a története: Anyja, Mária, Józsefnek a jegyese, még mielőtt egybekeltek volna, úgy találtatott, hogy gyermeket fogant a Szentlélektől. Férje, József igaz ember volt, nem akarta a nyilvánosság előtt megszégyeníteni, ezért úgy határozott, hogy titokban bocsátja el. Míg ezen töprengett, megjelent neki álmában az Úr angyala, és így szólt hozzá: "József, Dávid fia, ne félj magadhoz venni feleségedet Máriát, hiszen a benne fogant élet a Szentlélektől van! Fiút szül, akit Jézusnak nevezel el, mert ő szabadítja meg népét bűneitől." 22Ezek azért történtek, hogy beteljesedjék, amit az Úr a próféta szavával mondott: Íme a szűz fogan és fiat szül, Emmánuel lesz a neve. Ez azt jelenti: Velünk az Isten. "



Én nem tudok róla hogy ilyen kijelentést tett volna :"Az Atya nagyobb, mint én vagyok" "

,viszont ilyet igen:"Aki engem látott, látta az Atyát is.


Ap .cselekedetei:(Jézus az apostoloknak)

És mondván rájuk lehelt és így folytatta :Vegyétek a Szent Lelket !"


Szóval ha jól értelmeztem azt gondolod nem Isten fia hanem csak küldött.És nem egy vele ,külön személy egy célért.Vagy ki .Egy kissé zavaros nekem amit írtál.De ki Ő?Angyal?Nem !Az már meg lett teremtve.Minden angyalnak meg van a szerepe. Michael:ő a mennyei hadak nagy vezére.Sorolhatnám a többi angyalt...kinek mi a feladata.. Akkor mi marad :Isten szeretett egyszülött fia ,aki Isten felkentje mint király aki ,aki az atya jobbján ül,előkészíti a mennyek országát az embereknek.


Istennek pedig mi a gyermekei vagyunk nem fiai ,mert akkor a nőket leminősítenénk ,ez nem az Isten szeretetére vallana.

2011. szept. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
80%

"A válasz írója 39%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:26"



Bocsánat még valami:Jelenések Könyve:

"Én bizonyságot teszek mindenkinek aki a prófécia eme könyvének beszédeit hallja:Ha valaki hozzátesz ezekhez arra az Isten azokat a csapásokat bocsátja amelyek meg vannak írva ebben a könyvben."

Az én Bibliámban ez szerepel és úgy érzem ez nagyon is valós.


És mivel nem egy hittel vagyunk az előttem szólóhoz ,én azért azt kívánom legyen meg az Isten akarata hogy vele lehessen ha őt akarja szolgálni.Ha viszont Jézus lesz a megváltója aki az Út ,az Igazság és az élet nagyon örülnék ,mert Isten ezért küldte hozzánk.Csak Őáltala kerülhet Isten országába ,az Ítélet napján eljön majd a Bíró és Ítélni fog élőket és holtakat .



Jézus az alfa és Omega ,kezdet és a Vég.

Béke veled!

2011. szept. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
25%

"Én nem tudok róla hogy ilyen kijelentést tett volna :"Az Atya nagyobb, mint én vagyok" "

,viszont ilyet igen:"Aki engem látott, látta az Atyát is."


Ott van a vers is utána az előző válaszomban:

(János 14:28) "Hallottátok, hogy azt mondtam nektek: elmegyek, és visszajövök hozzátok. Ha szeretnétek engem, örvendeznétek, hogy elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam."


"Fülöp ezt mondta neki: "Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk."

Jézus így szólt hozzá: "Ennyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem látott, látta az Atyát is." - ezt pedig előtte mondta Jézus pár mondattal, de mit jelent ez?


Szerinted ez alátámasztja Jézus "egyenrangúságát" a háromságban istenével? Szó sincs róla!


Olvasd el, mit ír a János 6:46:


(János 6:46) "Nem mintha bárki is látta volna az Atyát, kivéve azt, aki az Istentől van; ő látta az Atyát."


Tehát akkor Jézus szó szerint értette a fenti mondatát? Nem!


-------


Vajon azt mondta Jehova angyala Jézus születésének bejelentésekor, hogy maga Isten lesz a gyermek? Nem. Az üzenet így hangzott: "Ez nagy lészen, és a Magasságos Fiának hivattatik" (Luk 1:32, 35)

Most, hogy Jehova legfőbb képviselője az emberek közt volt, Máté joggal mondhatta, hogy "velünk az Isten".

És Jézus sem állította soha, hogy ő az Isten, hanem azt mondta, hogy ő az "Isten Fia" (Ján 10:36). Jézust Isten küldte a világba; Isten tehát ezen egyszülött Fia által volt az emberekkel (Ján 3:17; 17:8).


Semmi szokatlan nem volt abban, hogy a héber nevek az Isten szó megfelelőjét vagy akár Isten nevének rövidített alakját tartalmazták. Az Eliáta név például azt jelenti: ’Istenem eljött’; a Jéhu név azt jelenti: ’Jehova ő’; az Illés név azt jelenti: ’Istenem Jehova’. De egyik név sem jelentette azt, hogy viselője maga Isten.


"Szóval ha jól értelmeztem azt gondolod nem Isten fia hanem csak küldött.És nem egy vele ,külön személy egy célért."


Világosan írtam, amit a Biblia is ír: Isten Fia Jézus, aki egy szolgája a Mindenhatónak (még akkor is, ha Jehova után a legnagyobb hatalmat kapott) és nem maga a Mindenható. Így nem is lehet vele egyenrangú, ahogy a háromság dogmája mondja. Egy külön lény, aki teremtve lett, tehát volt kezdete!


"Istennek pedig mi a gyermekei vagyunk nem fiai ,mert akkor a nőket leminősítenénk ,ez nem az Isten szeretetére vallana."


Példákat hoztam fel, hogy mikor és kiket nevezett a Biblia "Isten Fiainak", vagy "gyermekeinek". Egész Izraelt is többek között, míg szövetséges népe volt. Nem csak a férfiakat.

2011. szept. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!