Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit ér az ima hit nélkül?

Mit ér az ima hit nélkül?

Figyelt kérdés

Szoktam esténként imádkozni. Nem tudom ,hogy kell,csk a magm egyszerű tudatlan módján.

Meg szoktam köszönni amit aznap kaptam. néh Kérem az úrat bocsássa meg a rosszat amit aznap tettem avgy gondoltam,de leginkáb csak köszönetet mondok.


Szóval van értéke a hit nélkül mondott imának? Meghallja?

Úgy tudom kérni kell( szívből és hittel) és za Úr megadja.

Szóval kérjek hitet. de,hogy ha pont az hiányzik.

Van egy nete körlevél ami pont arról szól,higy mit kér valaki az Istentől.

Amikor hitet kért kapott nehézséget. Emiatt már félek is ilyet kérni.

1-Mit csináljak ha nincs hitem?

2-Érdemes folytatni?

Jó lenne ha lenne hitem,de rájöttem,hogy igazából nincs.

van amit elhiszek,vannak dolgok amikben bízok,reméynkedek,de hitem nincs.


2011. szept. 30. 21:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én úgy tartom nincs értelme, viszont tény, hogy számos vallásnál tartják úgy hogy bizonyos ima szavainak "mágikus" hatása van.
2011. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

Van hited! Hiszen imádkozol!

Legfeljebb csak kicsinyhitű vagy, de jó úton jársz...

Meghallani mindig meghallanak, de nem válaszolnak azonnal.

Próbára tesznek....

2011. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

második


Jó olvasni amit írsz.

nem érzem úgy ,hogy lenne hitem. Tényleg. H szívból,lélekből jönne egyfajta megkönnyebülést éreznék,mert hitelesebben keondolom. De nálam csk fejből megy.

A próbának nálam nincs sok értelem. Nem vagyok kitartó,főleg ha közben nem kapok valami bíztatást,visszajelézt.

Hamar feldom. A próbákon el szoktam bukni...


Néha néem a Tv-ben ,hogy másoknak válaszol. Szívből kérik és válaszol. Drogosok,erőszaktevők,gyilkosok,stb.

ilyen szemponból én ártatlan szűz vagyok. Rám miért nem figyel? Vga ymiért nem kapok észrevehető viszajelzést?

2011. szept. 30. 21:14
 4/22 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


A közvéleményben, sajnos, egy egészen téves eszme él a keresztény hit mibenlétéről. Általában "elhivésnek, hiszékenységnek" értelmezik. Az hisz, aki "elhiszi" Isten létezését, esetleg még Krisztus isten-voltát, valamilyen halál utáni életet vagy üdvösséget. Ezért sokan úgy gondolják, hogy a hit csak a naivak, gyengék, vagy valamilyen áhítatra vágyó lelkek számára elérhető, és ezért csak nekik jelent egyfajta megoldást az élet problémáira.


A bibliai hit-fogalom azonban merőben más. Ha elfogadjuk, hogy a hit az ember helyes, egészséges lelki magatartása Isten iránt, akkor minden ember részéről ez lenne a természetes, a normális, a valóságnak megfelelő viszonyulás, és a hit hiánya a természetellenes állapot.


A Biblia szerint az élő vagy teljes hit elemekből, egymásra épülő lépcsőfokokból áll:


Az első fok a szilárd meggyőződésre jutás Isten kinyilatkoztatott igazsága felől, vagy így is mondhatjuk: a Szentírás igazsága felől. "A hit pedig a remélt dolgok valósága és a nem látott dolgokról való meggyőződés" (Zsidókhoz 11:1). A bibliai értelemben vett hit alapját tehát egy nagyon is erős, világos, értelmes meggyőződés képezi, nem pedig valamilyen bizonytalan "elhivés".


A második fok a személyes bizalom kialakulása Isten iránt. Közelebbről jelenti ez a feltétel nélküli bizalmat az ő mindenható, teremtő hatalmában és erkölcsi jellemében, igazságosságában és irgalmasságában. Ennek az Isten hatalmába és szeretetébe vetett hitnek a végeredménye a hit Isten ígéreteiben.


A harmadik fok: az alázat. Minél inkább látja az ember Isten tudás- és hatalombeli nagyságát, és ugyanakkor a tökéletes igazságot és szeretetet megtestesítő jellemét, amely ezzel együtt érvényesül, annál inkább felismeri a maga gyengeségét az igazság megértése és cselekvése, vagyis az erkölcsi erő szempontjából. Ezen az alapon igazi, értelmes alázatra jut Isten előtt. Ennél a pontnál különösen élesen mutatkozik meg az ember erkölcsi minősége, mert önmagáról kell elismernie az énjét nagyon érzékenyen érintő igazságot.


Mindezek után következik a hit döntő lépése: a hit cselekvése. Jakab apostol írja, hogy amíg cselekedet nincs, addig még nem lehet teljes hitről beszélni (Jakab 2:17–26). A hit cselekvése logikusan következik az előzőkből: ha valakinek teljes bizalma van Istenben, az ő ígéreteiben, nincs bizalma viszont önmagában – a maga értelmében és erejében – akkor ennek eredményeként rábízza magát Istenre, átadja magát neki, hogy Ő cselekedjék benne és általa. Az önzéssel megkötözött ember részéről ez a legnagyobb cselekedet, mert önmegtagadást, önös érdeke és büszke magabízása feladását jelenti, azt a fontos döntést, hogy önmaga helyére Istent állítja. A hitnek ez az elhatározása mindig az adott helyzetnek megfelelő, konkrét cselekvésben jut kifejezésre.


A hit utolsó – de nagyon lényeges – eleme vagy lépcsőfoka a mély hála, a szeretet elmélyülése Isten iránt azért, amit hit által az emberben és az ember által cselekszik. Ez a hála és szeretet magában foglalja azt a vágyat és erkölcsi kötelezettséget is az ember részéről, hogy a továbbiakban az egész életét Isten tulajdonának tekinti, és az ő megváltó munkájába kíván bekapcsolódni, teljes önfeláldozással dolgozni másokért, Krisztus áldozatára való viszont-áldozatként adva oda egész lényét, életét és annak minden szolgálatát.


A hitnek ez az utolsó lépése is próbára teszi és kimutatja az ember erkölcsi minőségét. Az önző ember szívesen elvesz javakat a maga számára, de nehezen fogja fel és vállalja az ennek megfelelő viszonzást, amelyre nem külsőleg, hanem csupán a szívében belül, azaz erkölcsileg elkötelezett. Valamint nagyon hajlamos arra is, hogy a dicsőséget önmagának tulajdonítsa azért, ami a valóságban nem az ő érdeme. Csak az én-szeretet minden megnyilatkozását megutálni és megtagadni kész ember válaszol hálával Isten kegyelmének cselekvésére.


A hit az ember legszebb, legnemesebb képessége, illetve cselekvése. Amikor valakit igaznak, vagy valamit igazságnak, erkölcsileg mindenekfelett értékesnek talál, akkor mindent odaad, mindent vállal érte, még büszke, önző énje megtagadását is.


Aki elfogadja a szabadítás ajánlatát, abban Isten további megvilágosodást és tisztulást tud teremteni. Hatalmasan megerősíti akaratát, annyira, hogy eltökélten a Megváltó követőjévé kíván lenni és mindenáron megnyerni a szabadulást. Így jut az ember "megbékélésre", újbóli összhangra Istennel és törvényével. Értelmével és lelkiismeretével tisztán látja annak igazságát, és most már egész életszemlélete, ízlése az igazság mértékéhez igazodik. Ezzel az átalakulással együtt jár a szabadulás nagy és csodálatos öröme, amely ekkor teljesen áthatja az embert.


A megtéréskor létrejött megbékélés és személyes kapcsolat fenntartásának az ima a legfőbb eszköze. Ima által személyes érintkezésbe léphet, beszélgethet az ember azzal az Istennel, aki a bűneset óta "hozzáférhetetlen világosságban lakozik" számára.


Az ima nem valamiféle misztikus varázslat, hanem tudatos, értelmes lelki történés. A Biblia világos magyarázatot ad mibenlétéről és gyakorlati jelentőségéről. Mégis sok minden csoda és titok marad vele kapcsolatban.


Titok és csoda mindenekelőtt az, hogy Isten a maga végtelen nagyságában kész egyetlen emberre teljes szívvel ráfigyelni, ha az bármikor és bárhonnét is, őszinte hittel hozzá szólni, tőle kérni kíván. Jézus így szólt erről: "Te pedig amikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozz a te Atyádhoz, aki titkon néz és válaszol neked nyilvánvalóan" (Máté 6:6).


Mindez a legegyszerűbben történik meg, ha az ember az őszinte hit és segítségül hívás lelki magatartását tanúsítja. A valódi imádkozáshoz, vagyis az Istennel való tényleges kapcsolatba lépéshez az ember vágyakozásán kívül csak az alábbiak szükségesek:


A teljes belső egyszerűség és őszinteség magatartása mindennemű önszuggerálás, önmanipulálás, pózolás, szerepjátszás, önhittség, érzelem- vagy élményhajszolás stb. helyett. Isten személyének bizonyos szintű megismerése a hiteles forrás, a Biblia kinyilatkoztatása által, hogy az ember tudja, kihez szól bizalommal. A Biblia kijelentései által felismert személyes bűnök megbánása, a tőlük való szabadulás igaz vágya és kérése. Kitartás a gondolatok összpontosításában, a belső ellenérzések, aggodalmak és kételyek leküzdésében. Mintegy belekapaszkodás az imádság általi kapcsolatteremtés és az imameghallgatás valóságára nézve tett isteni ígéretekbe. Sok-sok ilyen ígéret van a Bibliában. Kettő ezek közül:


"Aki énhozzám jön, semmiképpen ki nem vetem" (János 6:37).


"Közel van a Úr minden őt hívóhoz, mindenkihez, aki hűséggel hívja őt" (Zsoltárok 145:18).


Az imameghallgatás tapasztalatának a megörökítésével is gyakran találkozunk a Bibliában. Úgy tárulnak elénk, mint amelyek minden őszinte imádkozó életében megismétlődnek:


"Várván vártam az Urat, és hozzám hajolt, és meghallgatta kiáltásomat. És kivont engem a pusztulás gödréből, a sáros fertőből, és sziklára állította lábamat, megerősítvén lépteimet" (Zsoltárok 40:2–3).


"Mikor kiáltottam, meghallgattál engem, felbátorítottál engem, lelkemben erő támadt" (Zsoltárok 138:3).


"Megkerestem az Urat és meghallgatott engem, és minden félelmemből kimentett engem" (Zsoltárok 34:5).


Üdv. Péter

2011. szept. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%

Tisztelt kérdező!


Jó úton haladsz, ha Istentől kérsz hitet. A Jelenések könyvében Jézus ezt mondja:


Jel 3,18 "Azt tanácslom néked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy"


A tűzben megpróbált arany, a hitnek a jelképe. (1Pt 1,7) Tehát ha hitet szeretnél, akkor magától Istentől kell kérned és meg fogja neked adni. Hiszen maga a Teremtő Isten jelenti ki:


"És kerestek engem és megtaláltok, mert teljes szívetekből kerestek engem." (Jer 29.13)


Természetesen érdemes folytatni az Istenkeresét. Jakab apostol azt mondja a levelében: "igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése" (Jak 5,16)


Isten egyébként tényleg megenged az ember életében nehézségeket, de azért, mert a nehézségek Istenhez vezetik az ember, ahogyan Zakariás próféta könyvében is meg van írva:


"És beviszem a harmadrészt a tűzbe, és megtisztítom őket, a mint tisztítják az ezüstöt és megpróbálom őket, a mint próbálják az aranyat; ő segítségül hívja az én nevemet és én felelni fogok néki; ezt mondom: Népem ő! Ő pedig ezt mondja: Az Úr az én Istenem!" (Zak 13,9)


De azt tudnink kell, hogy Isten senki ember életében nem enged meg olyan kísértést, amiből nem tudna kijönni :-) Természetesen Isten segítségével. Erről Pál apostol beszél:


"Nem egyéb, hanem csak emberi kísértés esett rajtatok: de hű az Isten, a ki nem hágy titeket feljebb kísértetni, mint elszenvedhetitek; sőt a kísértéssel egyetemben a kimenekedést is megadja majd, hogy elszenvedhessétek." (1Kor 10,13)


Egyébként szeretettel ajánlom figyelmedbe az alábbi honlapot, ahol sok Biblia tárgyú hanganyagot találhatsz:


[link]

2011. szept. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Ha nincs hited, akkor miért imádkozol? Hátha meghalgatja valaki? Ez számomra olyan mint akik az autójukban a viszapillantóra akasztják a rózsafüzért, de ha megkérdezed őket akkora Isten tagadók, hogy mutogatni kéne őket. Babonából akasztják fel...


Van hited, csak kicsi! Ha keresed az igazságot, keresed az igaz hitet, őszintén, akkor meg fogod találni! Lehet, hogy lesznek megpróbáltatásaid, de van aki segítsen!

Kérd az Istent, hogy erősítse meg a te hitedet, és mutassa meg az Ő szeretetét.


Régen én is csak elmotyogtam az imát,imákat, utána kértem, kértem, és azt gondoltam, hogy na akkor ez is le van tudva...


Amióta keresem az igazságot, és megtapasztaltam Isten szeretetét, és irgalmát azóta főként a háláról a köszönetről szól az imám. Tudom, hogy mindíg velem van Isten, tudom, hogy mindíg meghalgat és megsegít, ezt nem egyszer, nem kétszer tapasztaltam már!


Ne félj a megpróbáltatásoktól! Engem megerősített a hitben!


Ha te tiszta szívvel elmondod azt, amit érzel, az a legszebb ima!

2011. szept. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Isten ismer téged.Sokkal jobban, mint te magadat, hiszen Ő teremtett téged és a lelked az Ő része.

Ezáltal ismeri a gyengeségeid és az erősségeid. Ha próbára tesz, olyan próbát ad majd, amiről tudja, hogy véghez tudod vinni, ha őszinte vagy önmagaddal. Épp annyi kitartásra lesz szükséged, amennyid van. Nem kér többet az erődön felül, viszont képes erőt adni bármire.


Jézus nem véletlenül választott maga mellé egyszerű embereket apostoloknak. Isten a gyengéből akar erőset csinálni, hogy ne a magunk erejére legyünk büszkék és ezáltal ne dicsekedjünk egymás előtt, hanem Istennek adjunk hálát azért akikké tett minket.


Szóval ne csüggedj. Pont annyi hited van, amennyi ahhoz elég, hogy még több hitet tudj kérni. Jól csinálod. Az elszántság és az odaszántság meg van részedről, és ez most elég. Már az is nagy kitartás, hogy minden este imádkozol, pedg nem érzel lelki felfrissülést. Ez olyan mint alkohol mentes sört inni a buliban. :) Sokan feladnák a helyedben, olyanok akik már régóta hívők... mert nem kapják meg ami jó az imában...de te enélkül is imádkozol. Hívőbb vagy mint gondolnád.


A hit az nem feltétlenül valami lelki magasztosság... sokkal inkább egy döntés. Azzal, hogy imádkozol te eldöntötted, hogy tudni akarod Isten akaratát és hálás vagy neki az életedért.


Amit javasolni tudok, hogy néha, amikor imádkozol tedd Te próbára Istent. Kérd tőle, hogy hasson a szívedre, adjon szívből jövő gondolatokat. Majd amikor a kérést elmondtad, csak hallgass el egy kicsit, és csak figyelj. Talán nem hallasz semmit, talán eltölt majd egy érzés, talán nem történik semmi... sose tudhatod, de néha megéri megpróbálni.


Amit még kérj az a Szent Lélek. Ez nagyon fontos. Használj hasonló szavakat: Uram, kérlek tölts be a Te Szent Lelkeddel és formáld újjá a lelkem.


És még valami. A Biblia. Olvasgasd... ne túl sokat, de azért olvasgasd. Csak úgy üsd fel valahol. Esetleg mielőtt kinyitod kérd Istent hogy üzenjen neked valamit és nyisd fel úgy hogy közben ezért imádkozol. Néha fura igéket talál az ember ilyenkor. :)

Javaslom próbáld az Újszövetséget... de a Zsoltárok és a Példabeszédek is jó... a "történelmi" könyvekkel a ÓSZ-ben még kár foglalkoznod, csak összezavarna.


Sok sikert és az Úr áldjon meg!

2011. szept. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"És kerestek engem és megtaláltok, mert teljes szívetekből kerestek engem." (Jer 29.13)


Én úgy érzem,hogy nem tudok telej szívből. valamiért nem és nem tudom miért. Nem sikerül szívvel,lélekkel kérni.

Persze úgy könnyebb ha az ember bajban van,tragédia történt. De ha nincs semmi.

Bajban sok fordulnak az Úrhoz.Még azok is aki amúgy hahgoztatják,hogy ők nem hívők. Jah,hát inság idején midegy ki segít.

Nálam nincs ínség,nincs nagy baj. És talán ebből kifolyólag nem tudok tényleges szívből kérni.

Mert megszorult helyzeteben talán könyebb.

És furcsa,hogy azt meghallja az Úr,de ha valaki bőség idején kér,akár hitet?

Úgy érzem ha valaki bőség idején kér vagy mond köszönetet(mondjuk én,nálam azért van bőség,mert nincs ínség,nem tejben vajban dúskálok) az valamiért nem olyan értékes vagy nem hallja meg,mert annak nincs akkora érzelmi töltete. Olyankor az ember kevésbé érzi,hogy szüksége lenne rá.

2011. szept. 30. 21:29
 9/22 A kérdező kommentje:

Attól tartok ha kérem az Úrat,hogy adon hitet vagy erősítse meg azt a kicsit csak nehézséget és lekűzdendő akadályt kapok.

Az élet apró akadályainis elbktam eddig.Azokkal sem tudok egbírkózni ami van és másnka semmiség,vegyek a nyakamba újakat? tuti elbukok...

2011. szept. 30. 21:38
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező!


Mint már írtam, ha keresed Isten szeretetét meg fogod tapasztalni! Nem az a fontos, hogy te mindíg kérjél! Most minden frankó, akkor mit is kérjek!?

Adj hálát azért amid van, azért, hogy úgy érzed minden rendben, azért, hogy úgy érezheted, hogy nincs baj!!!


Meghalgat téged is a féltőn szerető Isten!


Adj hálát! Ha úgy érzed hitre van szükséged akkor azt kérd! Kérj és adatik! Salamon sem vagyont kért hanem bölcsességet, meg is kapta!


Sokan azt hiszik, hogy pénzt, vagyont, lottóötöst kell "kérni", sajnos ők nagyon tévelyegnek!!!


Én például nem büszke vagyok a gyerekeimre, hanem hálás vagyok értük!!!

Ha ez utóbbi mondatomat megértetted, akkor jó úton jársz!


Minden jót!

2011. szept. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!