Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátán kísértései ellen hogy...

A Sátán kísértései ellen hogy lehet védekezni? S hogy tudnám a gondolataimat kordában tartani?

Figyelt kérdés
Református vagyok, de még nem tértem meg, s ezen szeretnék változtatni, de ehhez segítségre van szükségem...
2011. okt. 7. 09:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem erőltetni szeretném a dolot, hanem szeretettel bátorítalak, hogy a szégyenérzeteden bátran emelkedj felül. A lelkész a lelkigondozásban hallott dolgokkal semmi módon nem él(het) vissza (nem adja tovább, nem nézi le a megszólalót, stb.), tehát ha úgy érzed, hogy segít, ha beszélsz az egyik lelkészeddel, keresd meg bizalommal. Ha viszont ragaszkodsz az anonimitáshoz, és szívesen vennéd, ha beszélgetnénk, írj nyugodtan privát üzenetet, és tudunk e-mailben levelezni, vagy akár skype-n beszélni, - akár úgy, hogy erre a célra készítesz külön egy e-mail vagy skype fiókot, tehát így még az e-mail címedből vagy a skype nevedből sem fogom tudni semmilyen helyen (pl. közösségi fórum, facebook, stb.) beazonosítani, hogy ki vagy.


Jó hétvégét!

Az előző ref. lp.

2011. okt. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a lehetőséget, szerintem beszélni fogok egyik lelkészünkkel, mert gondolom ezt jobb személyesen elintézni. De ha szabad kérdeznék olyat, hogy mi is lehet ez, és hogy tudok védekezni ez ellen, mert emiatt egész napom egy folyamatos háború a gondolataim ellen és ez igazán fárasztó, a helyzet a következő: ha nem koncentrálok erősen valamire, akkor valahonnan belülről istenkáromlások törnek elő, pedig én nem akarok ezekre gondolni, és amíg ezek vannak folyamatosan imádkozok Istenhez és kérem segítségét. Lehet, hogy megszállt valami gonosz lélek? Vagy a Sátán vette keményebbre a háborút értem, mivel kezdek közeledni Istenhez? Nem tudom pontosan mi ez, de nagyon rossz, remélem elmúlik s Isten megmenekít, előre is köszönöm válaszát!
2011. okt. 16. 23:18
 13/15 anonim ***** válasza:

Lehet hogy szabadító imát kellene kérned valamelyik karizmatikus közösségnél.

Egyébként ez amit írsz (folyamatos kísérték káromló gondolatok által) nagy szentekkel is előfordult már úgyhogy ne gondold azt hogy emiatt rosszabb ember vagy másoknál.

Mivel református vagy sajnos sok hatékony ima nem elérhető a számodra. De ha írsz egy privát mailt akkor adok még ötleteket.

Esetleg próbáld meg azt hogy minden egyes káromló kísértés után azonnal elmondasz két rövid (Csak pár szóvól álló) imát. Így a gonosz lélek saját maga alatt fogja vágni a fát.

2011. okt. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget :)
2011. okt. 21. 17:42
 15/15 anonim ***** válasza:
UGYHOGY ISTENHEZ MENEKULSZEN PELDAUL OROMOM BANATOM DE MINDENT ISTENHEZ VISZEK NEKI MONDOM EL EPPEN UGY BESZELEK VELE MINT BARKI MAS EMBERREL
2014. okt. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!