Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény fiúk, most komolyan...

Keresztény fiúk, most komolyan elhiszitek ezt?

Figyelt kérdés
Idén valahogy berobbantak az egyetememre ilyen "jó keresztény kisfiúk", lépten-nyomon hallok ilyen gólyákat a folyosókon beszélgetni. Egy kérdés: most úgy "istenigazából" elhisztek mindent? Kérlek ne szívjátok mellre, mert én ebbe nem vagyok benne, s nem is akarlak bántani titeket. De fiúkáim, komolyan azt hiszitek, hogy az olyan jó, hogy házasságig "no sex"? Komolyan azt hiszitek, hogy az jó, hogy önkielégíteni nem szabad? Vagy ezeken KíVÜL hisztek csak Jézuskában? Mert akkor meg álszentek vagytok./? Na mind1, csak engem ez most érdekel, mert idén valahogy nagyon sokan jöttetek egyszerre, és feltűnik.
2011. okt. 13. 17:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem akarod őket bántani akkor miért "kisfiúkat" írsz?
2011. okt. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
49%

Ahogyan nincs jó bérgyilkos, úgy nincs jó házasság előtti szex és nincs jó önkielégítés sem. A szex nem arra való, hogy visszaéljünk vele, mint például a kés sem arra való, hogy leszúrjuk vele egymást, hanem hogy ételt szeleteljünk vele.

Isten a szexualitást a házasságon belülre teremtette, és ez így tiszta. Szerintem te sem laknál a kényelmes, tiszta otthonod helyett egy patkányoktól hemzsegő, bűzlő, mocskos szennyvízalagútban.

Jézus nem azért jött el, hogy vallásos embereket gyártson, ő egy megváltozott, szent életet ígér és vár el, de ezt csak az ő erejével lehetséges elérni, ezért minden dicsőség az övé.

Másrészt mindig is lesznek vallásoskodó emberek, akik semmibe veszik a bűnöket, és továbbra is folyamatosan bennük élnek. A megtérés szükséges a megváltáshoz, és ezek az emberek nem tértek meg, csak felvettek egy álarcot, a vallásos képmutatást. Ezzel véleményem szerint súlyosabb ítéletet vonnak magukra, mint akik csak "simán pogányok". Ahogy a Biblia is mondja az ilyenekről: "Miattatok káromolják Isten nevét a pogányok között" (Róma 2:24)

2011. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Én is a párbeszéd híve vagyok. Most nekem lenne pár kérdésem Hozzád:


- melyik egyetemre jársz?

- lány vagy, vagy fiú? (azt gondolom, hogy lány, az alapján, ahogy fogalmazol)

- a kérdésed alapján visszakérdezek: komolyan gondolod, hogy a média által sugallt életstílus a helyes és követendő példa? úgy gondolod, hogy akkor lesz valaki igazi férfi, ha jó pár nőt kipróbál?


Persze jogos a kérdésed, mert nagyon sokan vannak így a dologgal, mint Te is. Sőt, szerintem a többség. Sokan élnek úgy, hogy a médiát, a popkultúrát tartják irányadónak, és a vallásról is csak a média (erősen elferdített) tudósításaiból értesülnek. Erről nem Te tehetsz, hanem azok az emberek, akik ilyenné tették a világot.


A legtöbb emberben abszolút téves kép él példáual a katolikus egyházról. Ezt legalább 3 ismerősömtől tudom, akik nemrég tértek meg. Ők mondták, hogy korábban teljesen más elképzelésük volt a vallásról, mint amit azóta megismertek.


Ennek szerintem 3 fő oka van:


1. Akik adott vallásúnak tartják magukat, sokszor nem igazi hívők, nem is járnak minden héten templomba, vagy "csak" nem gyónnak és nem áldoznak (mint én is tettem korábban). Ha valaki együtt él a barátjával/barátnőjével, az nem él keresztény (krisztusi) módon.


2. A vallásos érzelmeket a politikusok a számtalan alkalommal felhasználták a történelem során a piszkos játszmáikhoz. A keresztes háborúk nagy része és az említett diktátor uralma is példa erre. Ha valamelyiket a helyi egyház is támogatta, az az adott emberek gyengeségét jelzi, és nem a hitét. Aki igaz hívő, az elutasítja az erőszakot és a diktatúrát (ahogy ezt számos vértanú példája bizonyítja.


3. A harmadik ok a média szinte mindenhol jelen levő hatása, amit korábban írtam.


Ezek után már csak két kérdésem maradt:


Ha hiszel a médiának, akkor miért foglalkoztat ez a kérdés annyira, hogy egy fórumon feltedd? Lehet, hogy mégis van valami igazság a keresztény álláspontban? Ezen gondolkozz el!

2011. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
66%

"Senki nem szeret más által megharapdált almát megenni... "


Ez a mondta tetszik! :D

És van is értelme...

2011. okt. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Amit mondotok, azt értem. Hogy vannak, akik "valláskodók", de honnan tudja egy 18-19 éves kisfiú, hogy ő az a x törvény, szabály igaz és helyes és követendő? Mert hogy egy pátriárka egy pápa egy monopolita egy guru vagy akárki ismeri a vallása összes szabályát, tudja az eredetüket és igaznak elfogadja, azt elfogadom, meg még egy hozzátok hasonló felnőtt ember is ismerheti a nagyját, de egy ilyen fiatal korú fiú hogy lehet minderről meggyőződve, mikor fizikailag lehetetlen, hogy ennyi idő alatt ennyire beleássa magát?


Válasz neked, ma 11:56:


Igen, nő vagyok. A Corvinusra járok. És nem, nem a média miatt nem hiszem, amit. A média az egy dolog, két évig voltam kommunikáció szakon párhuzamosban, ismerem azt a fertőt, ami ott zajlik. Ahogy fent írtam, azt nem tudom megérteni, hogy egy 18-19 éves fiúka hogy lehet annyira biztos vélt hitében. Nagy teológusok nem értenek bizonyos hittételeket, akkor hogy lehet, hogy tegnap is azt hallottam egy pizzázóban két mi gólyánktól, ahogy a predestinációról beszélgettek, mire befejeztem a pizzámat akkor meg már arról, hogy Jézus Péterre vagy a hitvallásra fektette-e le az egyházát. Ezeken olyan emberek vitáztak, mint Karl Barth, Wolfhart Pannenberg, Johann Hülsemamn, a volt Joseph Ratzinger, Caspar Peucer, Richard Baxter vagy Abraham Kuyper mind-mind képzett teológusok a maguk érveivel és ellenérveivel. Ha ők nem tudnak megegyezésre jutni hittételekben, akkor a kis fiúkák, akikről beszéltem, hogy lehet, hogy igazságtudatok birtokában vallják magukat ilyen vagy olyan felekezetűnek? Mert még ha csak egy keresztény egyház lenne, még úgy-ahogy megérteném, de így?

2011. okt. 15. 15:55
 16/30 anonim ***** válasza:
86%

Hát örülök, hogy magadtól eljutottál a kérdésed lényegéhez. Isten ismerete nem korhoz kötött, Isten annak adja a tudományát, akinek akarja. Ezt éppen te magad erősítetted meg az utolsó megjegyzéseddel. A biblia nagyon sokat foglalkozik ezzel a kérdéssel, egy párat idézek belőle:


Mt 11,25

Abban az időben szólván Jézus, monda: Hálákat adok néked, Atyám, mennynek és földnek Ura, hogy elrejtetted ezeket a bölcsek és az értelmesek elől, és a kisdedeknek megjelentetted.


Lk 21,15

Mert én adok néktek szájat és bölcseséget, melynek ellene nem szólhatnak, sem ellene nem állhatnak mind azok, a kik magokat ellenetekbe vetik


1Kor 1,19

Mert meg van írva: Elvesztem a bölcseknek bölcseségét és az értelmeseknek értelmét elvetem.


1Kor 1,20

Hol a bölcs? hol az írástudó? hol e világnak vitázója? Nemde nem bolondsággá tette-é Isten e világnak bölcseségét?


1Kor 1,21

Mert minekutána az Isten bölcseségében nem ismerte meg a világ a bölcseség által az Istent, tetszék az Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által tartsa meg a hívőket.


1Kor 1,27

Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;


1Kor 2,13

Ezeket prédikáljuk is, nem oly beszédekkel, melyekre emberi bölcseség tanít, hanem a melyekre a Szent Lélek tanít; lelkiekhez lelkieket szabván.


1Kor 12,8

Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;

2011. okt. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én egy 29 éves lány vagyok.

Kérdező, én azt nem értem, hogy a kérdéseidet miért itt teszed fel, miért nem azokkal az egyetemista srácokkal beszélsz erről, akik téged körülvesznek? Ők sokkal jobban tudnának válaszolni arra, hogy ők miért, mit, és hogyan hisznek, mint itt bárki a fórumon.

Üdv: 29/L

2011. okt. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
25%
húú én is ilyen barátot szeretnék! Melyik egyetemen vannak ezek a fiúkák ?;)
2011. okt. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
66%

Sziasztok!

Utolsónak: Szia!

Azt írja a kérdező, hogy aCorvinus Egyetemre jár: sztem ott nézz körül, ott vannak ezek a bizonyos pasik.

Üdv: 29/L

2011. okt. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Dinye ***** válasza:
62%
Mindegy hogy hova írsz, ha Istennel kapcsolatosan akarsz megtudni bármit, nincs helyhez kötve mint azt páran kifogásolták, ezer és egy okod lehet amiért itt tetted fel a kérdést a lényeg hogy feltetted, szerintem ez tök jó. Remélem tele vagy még kérdésekkel Istennel kapcsolatosan és fel is teszed őket valahol valakinek. Ha ezzel kapcsolatosan kell segítség hiszem hogy a válaszolok 90% a teljesen jó szível nem lenézően vagy okoskodoan válaszolni fog neked. Ez már csak bátorításul volt a keresésre mert az eredetileg feltett kérdésedre szerintem teljes mértékben megválaszoltak az előttem szólok. Isten áldása legyen életeden és szerette kiséjren
2011. nov. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!