Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény fiúk, most komolyan...

Keresztény fiúk, most komolyan elhiszitek ezt?

Figyelt kérdés
Idén valahogy berobbantak az egyetememre ilyen "jó keresztény kisfiúk", lépten-nyomon hallok ilyen gólyákat a folyosókon beszélgetni. Egy kérdés: most úgy "istenigazából" elhisztek mindent? Kérlek ne szívjátok mellre, mert én ebbe nem vagyok benne, s nem is akarlak bántani titeket. De fiúkáim, komolyan azt hiszitek, hogy az olyan jó, hogy házasságig "no sex"? Komolyan azt hiszitek, hogy az jó, hogy önkielégíteni nem szabad? Vagy ezeken KíVÜL hisztek csak Jézuskában? Mert akkor meg álszentek vagytok./? Na mind1, csak engem ez most érdekel, mert idén valahogy nagyon sokan jöttetek egyszerre, és feltűnik.
2011. okt. 13. 17:10
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem onnan tudják, hogy ez az igazság és követni akarják, mert találkoztak az ÉLŐ ISTENNEL!!! okoskodni lehet meg könyveket írni, de ha valaki találkozik Istennel onnantól nem lesz ugyanaz az ember.


Megtérésem előtt hülye ribanc balhés partikirálynő voltam most pedig a nászéjszakámra tartogatom magam, teszem ezt örömteli várakozással az Egyetlen Igaz Istenre és Jézusra, a megváltómra nézve nap mint nap és tőlük kérek erőt, ha az enyém elfogy.

2012. jan. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 ROUGE77 ***** válasza:
23%

Nos, a probléma ott kezdődik szerintem,hogy elfelejtik azt ami fontosabb, és nem tudnak aranyközéputat követni,mert vagy túlságosan önmegtartózkodókká váltok, vagy féktelenül bűnöztök aztán elmentek gyónni..

A keresztény vallás a téveszmék tárháza,pontosan a sok állszent vezető miatt elsősorban ,talán de amig nem tudtok középúton haladni hiába akartok "istennek" megfelelőek lenni,sok dolognak utánna se olvastok mert már megköti a kezeteket a vallás..

Azért vagyunk itt a földön,hogy fejlődjünk tudást szerezzünk és élvezzük az életet.

Nem pedig azért,hogy önmarcangolóak legyünk és egy évszázadokkal ezelőtt íródott könyv szerint éljünk.

Nyitottnak kell lenni és testet lelket edzeni nem pedig megtagadni azt ami jó nekünk..

Fontos dolog elmélyíteni az emberi kapcsolatokat,de ez nem azt jelenti,hogy testileg nem közeledsz ahhoz akit szeretsz.. Addig amig hagyjátok,hogy ez az álszent vallás irányítson titeket örökre azt fogjátok nézni magatokban,hol mikor vétkeztek,és hamis eszméket tápláltok ,önönmagatokban..

2012. nov. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
81%
ezek a törvények nem azért vannak hogy Isten szivasson minket hanem azért hogy védjenek.
2012. nov. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
60%

22-esnek:

állszent -> álszent

utánna -> utána

önönmagatokban -> önnönmagatokban


A helyesírási hibáidat csak azért javítom ki mert azt írod hogy utána se olvasunk a dolgoknak.

Tartalmilag meg amit írál arról az a véleményem hogy így gondolkodik az aki nem tért meg. Aki megtér az pedig Isten kegyelméből megérti hogy tévedett és nincs arany középút, csak egy széles út ami a kárhozatba visz és egy keskeny ami az üdvösségre. És hogy magunktól nem tudunk fejlődni lelkileg csak Isten adhatja meg a lelki fejlődést.

Abban igazad van hogy az állandó önmarcangolás nem helyes és ezt a kereszténység is így tanítja. Aki állandóan saját magát vádolja az nem bízik Istenben és ez is bűn. Viszont a helyes napi lelkiismeret-vizsgálat és a gyakori gyónás kell ahhoz hogy az ember valóban szabad legyen és ez a szabadság és az ezáltal Isten által adott lelki béke jó érzés.

2012. nov. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 ROUGE77 ***** válasza:
26%

Ebben a vallásban minden bűn ...

Attól,hogy egy papnak meggyónsz valamit még nem jelenti azt,hogy tisztára mostad a lelki ismeretedet ,elég vicces lenne ha mondjuk egy gyilkos a papnak meggyón aztán utána megöl még 5 embert mert a gyónás "feloldozta" a bűne alól..

Igazi lelki békét a meditáció nyújt amikor elcsendesíti az ember az elméjét és nyugodt lelkiállapotba merül.

A harmóniára kell törekedni nem pedig végletekben gondolkodni..

2012. nov. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
76%

"Attól,hogy egy papnak meggyónsz valamit még nem jelenti azt,hogy tisztára mostad a lelki ismeretedet ,elég vicces lenne ha mondjuk egy gyilkos a papnak meggyón aztán utána megöl még 5 embert mert a gyónás "feloldozta" a bűne alól.. "


A gyónás csak akkor érvényes ha a gyónó őszintén mondja a gyónáskor azt az imát ami szerint a továbbiakban kerüli a bűnt és még a bűnre vezető helyzeteket is.


"Igazi lelki békét a meditáció nyújt amikor elcsendesíti az ember az elméjét és nyugodt lelkiállapotba merül."


Nem tudom mit nevezel meditációnak, de amit általában meditációnak neveznek az szerintem nem túl jó dolog. Keresztényeknek ott van a belső ima ami valóban megadja a lelki békét.

2012. nov. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
89%

Ahhoz képest, h nem szándékod bántani őket, eléggé annak jön le.

Régi kérdés, nem olvastam minden hsz-t el, de nagyon sok nem keresztény is így tesz.

És miért lenne álszentség, h ha ezeket a dolgokat igen is betartják? Eleve ezt is tanítja Jézus, h így kell tenni.

Azért, mert a te értékrended szerint ez hülyeség, miért gondolod, h a tiéd jobb, és nem az?

De bizonyára az a helyes, ha orrba-szájba dugnak a fiúcskák, gyártják potyára a nem kívánt terhességeket, alázzák agyba-főbe a lányokat, és végül a vége rengeteg esetben a betegségek, és az abortusz lesz.

Persze mondhatod, h van középút..., de valljuk be, h a középútból is igen kevés az a létszám, ami végül valóban jól sül el.

2013. júl. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
73%

25ösnek: bocs, nem a papokat védem, de az kissé nevetséges, h az igazi lelki békét a meditáció nyújtja! :D

Majd rájössz magadtól is, h miért is. Az igazi békét Jézus nyújtja. De majd egyszer erre is rájössz, h miért. :D

2013. júl. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Áh, fingotok nincs az egészről. Ha valaki megtér és hittel elfogadja Jézus Krisztust megváltójául, akkor abba a személybe bizonyos úton módon Isten Szent Szelleme költözik. (Ja, hogy mi a megtérés, miért kell megtérni, mi az a megváltó, mi az a SZEEENT SZEEELLEEEM??? Mi van???!!! - hát azt sajnos neked magadnak kell elolvasnod a Bibliából, amit akkor tudsz megtenni, ha hiszed, hogy az Isten beszéde kiválasztott emberek által kinyilatkoztatva. Ja, hinni? Az sem megy mindenkinek, csak azoknak, akiket az Isten eleve elrendelt, a világ teremtése előtt kiválasztott magának - a világ teremtése előtt?? Mi??!! Ja, igen ugyanis örökkévalóságban élünk, nem tudtátok?.... Fúúú sokat kell még olvasnotok.....) Na szóval, ha bennem él Krisztus (avagy Isten- hiszen 'én és az Atya egy vagyunk' - mondta Jézus) Szelleme, akkor 'élek többé nem én, hanem él bennem a Krisztus (!!!). Ámen. Na ezt akarja mindenki megtapasztalni!!! Halleluja. Ez az a Szellem, aki azt műveli a te testeddel, hogy ne azt tedd, amit a te tulajdon kívánságod akar, hanem azt, amit az Atya! Húúú! Ez király :-)))
2014. dec. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
26%
Hát igen utolso biztos király hogy a szentlélek madzagon rángat meg börtönbe zár..
2019. ápr. 9. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!