Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha halálod után kiderül, hogy...

Ha halálod után kiderül, hogy rossz vallást választanál. Mi lenne a mentséged rá?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 09:05
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Helyesbítek: néhány híve.
2011. okt. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Nem lenne rá mentségem. Rossz számot húztam és kész, nem nyert. Materialista világban éltem, tudós voltam, a tudományos világnézet materialista, körülöttem mindenki materialista volt, én is hittem a materializmusban, ennyi. Erre nincs "mentség", egyszerűen ezt dobta a gép és kész.
2011. okt. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
85%
"Kérem a Tisztelt Bíróságot, hogy vegye figyelembe: az életem során rendelkezésre álló információk alapján ezt a döntést láttam a legmegfelelőbbnek."
2011. okt. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
27%

"Sokak számára a boldog élet illúzió."

Ez mit jelent? Nekem boldog ateista eletem van. Szeretetben elek egyutt ateista baratnommel mar hosszu evek ota. Szep helykre jarunk, kirandulunk, elvezzuk, ahogy sut a nap, csicseregnek a madarak, nagyokat szexelunk. Mit gondolsz ez illuzio? Mitol valosagosabb egy hivo ember boldogsaga? Az eletembol nem hianyzik semmi, amit a vallasosak mondanak pozitivumkent az meg plane nem. Pl. az en boldogsagom egybol oda lenne, ha vasarnaponkent misere kellene jarnom, meg gyonni kellene, parazni, hogy jajj, isten figyel, mit csinalok rosszul... jajj.


Ha halalom utan kiderulne, hogy mondjuk Nezavalkojotlhoz, az aztek foistenhez kellett volna imadkozni, vagy a zsido-kereszteny istenhez, aki egyik kovetojenek pl megparancsolta, hogy aldozza fel neki a fiat, akkor azt mondanam ra, hogy IJ.

2011. nov. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
74%
Döncike, én hívőként is teljesen megértem az álláspontodat. Csak egy apró javítás: A zsidó keresztény Isten Ábrahámnak adott parancsolata pontosan azt mutatta meg, hogy nem szabad feláldoznia a fiát, sem neki, sem az elkövetkezendő nemzedékeknek. Nagy különbség.
2011. nov. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
65%

Nekem ugy remlik, hogy egeszen addig amig nem aldozta fel a birkat azt hitte, hogy isten akarata ellen tesz. Majd monda isten, hogy ja, nem is ugy gondoltam.


Kerdem en. Ha isten egyik szavaval elentmond egy masiknak, akkor miert kellene kovetni az utasitasait? Hiszen akarmelyik parancsrol kiderulhet, hogy az csak egy proba volt, es nem is ugy gondolta.... Mindegy, ez a vita nem visz elore.

2011. nov. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
74%

Persze, nem is akarok bele menni. Végül is mai ésszel kimagyarázni egy ókori iratot nem visz előbbre ha nem ismered meg először az adott nép és korszak gondolkodásmódját.

További szép napot :-)

2011. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Én kerestény szempontból próbálok válaszolni. Nincs mentség , mert Jézus megigérte, hogy minden ember fog hallani az Ő békítő üzenetéről, és van aki elutasítja van aki nem. Ez a személyes felelősége az embernek. Ha elutasítom, azzal azt mondom nincs Isten , nincs rá szükségem. Ez az Isten nélkűl lévő ember.

Jézus azt mondja, aki nincs velem, az ellenem van.

Végülis , úgy kell elképzelni a Földet, mint egy csatateret, Isten és sátán csapataival. Jézus hadat üzent a Föld mostani urának, de azt mondta aki átáll hozzám, annak kegyelmezek. Most még a kegyelem ideje van, és meg lehet térni, de egyszer vége lesz a türelmi időnek, és akkor visszajön Jézus , és felszámolja a sátán birodalmát, az ő szolgáival együtt. Azt kérdi Isten, hogy akarva akarom -e a bűnös ember (Istennélkűl élő)halálát? Avagy nem azt akarom -e hogy megtérvén éljen?Tudd meg azt akarom hogy éljen! Kezedbe adom az életet és a halált, a jót és a rosszat hogy válasszál, de te azért válaszd az életet hogy élhess. Tehát minden ember fog hallani róla, és döntenie kell. Lehet, hogy csak egyszer lesz ilyen alkalom, lehet, hogy többször is. Tiz éve kb. ,volt egy evangélizáció a Velencei tónál, és egy fiatal srácnak mondták , hogy meglehet térni, ö mondta hogy jó majd megfog, aztán egy hét mulva sajnos lelőtték.Van mentsége?

Isten biztos kihozta volna rossz társaságokból is, és még ma is élne. Mondjuk nekem is kellett egy-két év mire megtértem, elég mélyről jöttem. Mert amikor beszéltek Istenről,mindig menekűltem, de tudtam , hogy igazat mondanak, és amig velük voltam , elfelejtettem csúnyánbeszélni, és nem hiányzott a cigi, és nagy nyugalom vett körűl, pedig elég stresszes vállalkozós idöszakom éltem. De végülis az van ,hogy az ember menekűl Isten elől, és mivel nincs más hely belemenekűl a pokolba. És miért oda? Mert ott nincs Isten. És majd ott mondja az ember, hogy húú, megúsztam ezt a Jézus hülyeséget, de akkor majd rájön, hogy kár volt. De ez egy nagyon szélsőséges példa, ahhoz már nagyon gonosznak kell lenni egy embernek , hogy idáig eljusson. Isten meg senkinek nem korlátozza a szabadságát, ha nem akar jönni valakai, azt nem rugdossa be Isten az üdvösségbe, mert szabad akaratból kell szeretni, és nem kényszerből.

Ha valakinek nem tetszett, elnézést.

2011. nov. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Döncikének a 24/28 -hoz.

Én látatlanban azt mondom neked, hogy jófej srác vagy, jól csinálod, és mint embert szeretlek. Látszik ,hogy gondolkodol. Azért remélem nem lesz ÍJ.

Attól nem kell parázni hogy Isten figyel majd, mert már régóta figyel, és én sem parázok. Sőt sokszor jó , hogy figyel. PL. Ha emlékeztek az árpádhídnál volt egy balaset vagy tíz éve, amikor egy részeg behajtott a villamosmegállóbe, és lett pár halott, pár nyomorék.

Na azt én megúsztam, ugyanis pont ott kellett volna lennem abban az időben, de hogy hogynem, valahogy elaludtam . És amikor felkeltem azt mondtam, Uram nem értem, minden reggel már óracsörgés elött felkeltem.

És aztán mikor fel akartam menni az egyes villamoshoz, már le volt zárva redőrségi kordonnal az egész megálló.

És akkor megértettem.

Volt olyan is , hogy aludtam, és érzem , hogy valaki rázogat, hogy keljek fel imádkozni. Nem volt furcsa, de nem értem miért. Elkezdtem, hogy ne legyenek ilyen bajok meg olyan bajok, aztán jöttek a balestek, és ott ragadtam a témánál egy fél órát. Másnap daruzni kellett (építőipar) és téglapakolásnál jobban benyomtam a villát a tégla alá, így betoltam a mögötte lévőbe, és a rajtalévővel együtt 3 raklapot emeltünk. Szólt a darus , hogy valami nem jó,mert valami terhelésmérő kiakadt, én mondtam hogy nincs baj emelje, és a hátsó raklapból kiakadt a villa, és a raklapnyi tégla olyan 3 métert ugrott felfele. A daru meg kilengett 11 óra irányba úgy, hogy kapaszkodni kellett a darusnak. Ezt megúsztam, volna ha nem szól az Úr?

De volt olyan is, hogy mondta az Úr, hogy keljek fel imádkozni. Én meg mondtam hogy fáradt vagyok, meg miért pont én? Másnap elloptak egy nagyflexet vadiúj hitachi, meg egy TE 74-es hiltit.Én voltam a raktáros , egy ártatlanképű újbelépőnek adtam oda.

Tehát van előnye, ha az ember Istent választja.

Egyébként én sem járok vasárnap sehova.Szoktam sört inni, meg jókat szexelni.

2011. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
54%
Ez a kérdés nagyon gyermeki és nevetséges, de jó értelemben:) A 4. válaszoló mindent leírt nagyjából. Ha a kérdésben levő feltételezés igaz, akkor az isten pont olyan, mint egy politikai vezető, aki megró érte, mert az ellenzéki pártban vagy. Ez egyszerűen lehetetlen, aki egy egész világot teremt és életet ad mindennek, egyszerűen nem kivételezne ilyen orbitális módon. Pontosan az a kép, ahogyan a zsarnokoskodó, saját igazát hajtogató ember elképzeli istent maga alapján:D
2012. jan. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!