Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha halálod után kiderül, hogy...

Ha halálod után kiderül, hogy rossz vallást választanál. Mi lenne a mentséged rá?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 09:05
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Mentségem semmi nem lenne rá.

Igyekeznék tanulni a tévedésemből.

2011. okt. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
74%

Sziasztok!


Az egész Szentírás arról szól, hogy a hit üdvözít:

Hab 2,4 "Ímé, felfuvalkodott, nem igaz ő benne az ő lelke; az igaz pedig az ő hite által él."

Jn 3,16 "Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hisz ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."

Jn 11,25 "Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: aki hisz én bennem, ha meghal is, él"

Rm 3,28 "Azt tartjuk tehát, hogy az ember hit által igazul meg, a törvény cselekedetei nélkül."

Rm 5,1 "Megigazulván azért hit által, békességünk van Istennel, a mi Urunk Jézus Krisztus által"

Gal 2,16 "Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által, mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hitből és nem a törvény cselekedeteiből; Mivel a törvény cselekedeteiből nem igazul meg egy test sem."

Gal 3,11 "Hogy pedig a törvény által senki sem igazul meg Isten előtt, nyilvánvaló, mert az igaz ember hitből él."

Ef 2,8 "Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez"

Fil 3,9 "És találtassam Ő benne, mint a kinek nincsen saját igazságom a törvényből, hanem van igazságom a Krisztusban való hit által, Istentől való igazságom a hit alapján"

Kol 2,12 "Eltemettetvén Ő vele együtt a keresztségben, a kiben egyetemben fel is támasztattatok az Isten erejébe vetett hit által, a ki feltámasztá Őt a halálból."

2Tim 3,15 "És hogy gyermekségedtől fogva tudod a szent írásokat, melyek téged bölcscsé tehetnek az idvességre a Krisztus Jézusban való hit által."

Zsidó levél 11. fejezete a teljes Szentírást végig veszi a Teremtéstől, bizonyítva, hogy HIT ÁLTAL van az üdvösség.

1Pt 1,5 "Akiket Isten hatalma őriz hit által az idvességre, amely készen van, hogy az utolsó időben nyilvánvalóvá legyen."


Üdv. Péter

2011. okt. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
80%

"Körülményektől mentes? Ilyet Jézus sehol sem ígér, sőt, ígéri, hogy a követőit leköpik, üldözik, úgy mint őt, ellenben ígéri, hogy mindezek ellenére megtart. Amit te hirdetsz Péter, az sikerevangélium, és olyat nem ismer a biblia."


Ha nem létezik a körülményektől mentes boldogság, akkor miért énekeltek Pál apostolék a börtönben kalodába zárva, miért énekeltek az első vértanúk amikor farkasszemet néztek az oroszlánokkal? Létezik körülményektől mentes boldogság, éppen ezért volt olyan sikeres a kereszténység az első évszázadokban. Én boldog vagyok, még ha nehéz is az élet sokszor, mert tudom, hogy egy másik ország állampolgára vagyok, ahol nincsen többé halál, sem fájdalom. Kívánom neked is ezt a boldogságot.


Üdv. Péter

2011. okt. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
10%
Ennek a kérdésnek abban az esetben van értelme, ha megnevezed a "jó" vallást, melyhez viszonyítani kell, mert a válasz ennek függvényében más és más.
2011. okt. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Ezzel épp az volt a célom, hogy nem tudni melyik az igazi kitudja lehet egyik sem vagy lehet az amelyik már rég kihalt
2011. okt. 25. 16:06
 16/31 anonim ***** válasza:
89%

Szia,

nincs jó vallás vagy rossz vallás. A vallás egy tökéletlen emberi módja annak, hogy közeledjünk Istenhez. Keresztény vagyok de nem köteleztem el magam egyetlen felekezethez sem. Ha ez baj, majd Isten felvilágosít erről. De a szívem úgyis a kezében van, tudja minden rezdülésemet, nem kell magyarázkodni egyikünknek sem.

Tévedés azt gondolni, hogy Isten majd azért eltaszít valakit, mert nem jó focicsapatba szerződött le. A kérdés: hogy játszott? Hány gólt lőtt?


Freya

2011. okt. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
74%

Egyrészt a hit ajándék és nem kreálvány. Feltéve, hogy valaki figyel Istenre, Isten majd megmutatja neki, hogy mit tegyen, merre lépjen.


Amúgy pedig tökéletes vallás vagy tökéletes felekezet nincs, nem is lesz, nem is lehet, mert az emberek sem azok, akik alkotják. Tehát inkább Istenhez kellene igazodni, mintsem vallásokhoz.


Istent pedig sok alázattal lehet csak megtalálni.

2011. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
28%

Egyik vallás sem tökéletes de van rossz vallás is amelyik nem Jézust hirdeti pl budhizmus iszlám stb.

A hit még kevés az üdvözülésre mer a Sátán is hisz Istenben.

Aki hisz és megtartja Isten parancsait az üdvözül.

2011. okt. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
24%
Az előbbi vagyok. Úgy vélem, ha valaki figyel Istenre, akkor meg sem fordul a fejében, hogy bármi aminek a Sátánhoz köze lehet, erőszak, gyilkosság, negatív előítéletek, ezzel közösséget vállalna. szerintem aki alázatos, és figyel Istenre, az el fogja dönteni, mi a gonosz és mi nem az.
2011. okt. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
68%

"Egyik vallás sem tökéletes de van rossz vallás is amelyik nem Jézust hirdeti pl budhizmus iszlám stb."


Például a kereszténység tökéletlensége, hogy a hívei ilyeneket állítanak.

2011. okt. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!