Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a reformatus...

Mi a különbség a reformatus és a katolikus vallas között?

Figyelt kérdés
Komoly valaszokat kérek!köszönöm.
2011. okt. 28. 21:28
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

14:10


:):):)

2011. okt. 30. 15:12
 12/47 A kérdező kommentje:
Ha mar
2011. okt. 30. 15:12
 13/47 A kérdező kommentje:
Ha mar az utolsó megemlitette az evangélikusokat, azok miben különböznek a reformatusoktól és a katolikusoktól?
2011. okt. 30. 15:14
 14/47 anonim ***** válasza:
45%
Az evangélikusok olyan ateisták, akik szerint buli vallásosnak lenni, ezért úgy tesznek, mintha azok lennének.
2011. okt. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 HudsonHawk ***** válasza:
79%

Sajnálatos mód én tegnap hallotam, hogy egy katolikus pap azt tanítja, hogy nem fontos a Bibliát olvasni.


Hallotam, olyan papról aki maga sem olvass a Bibliát.


Mind a két infó 1 emberen keresztül jutott hozzám, így nem volt aki elferdítse.


Én szomorú vagyok ezek miatt : (

2011. dec. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 Breza válasza:
98%

Katolikus Egyház:

Eredetét Jézus idejére teszi, amikor ő megalapította az egyházat a Biblia tanúsága szerint, Péterre alapozva. Innen a pápaság eredete, első pápának Pétert tartják. A Biblián alapszik a hitük, hitvallásuk, és minden ami ezzel kapcsolatos. Mivel régmúltra nyúlik vissza, hagyományai vannak, melyeket tiszteletben tart, s bár vannak zsinatok, melyeken modernizálnak, illetve megújítanak, változtatnak dolgokat (liturgia, stb.) mégis a hagyományt követik. Innen a hivatalos zene: gregorián zene, a liturgia főbb elemei (átváltoztatás), a szentségek, szentek, liturgikus öltözék, hierarchia, szerveződési rendszer, és sok minden. Nagyon sokféle közösség van benne, vannak tradicionalistábbak, modernebb irányvonalakat képviselők, ezeket főleg a külsőségekre értem. Sokkal nyitottabb és bárki megtalálhatja a helyét, hogy milyen közösségbe lép be, sokrétű. Az Istenkeresésre ösztönöz, Istenélmények megélésére, párbeszédre Istennel, tanítja és magyarázza a Bibliát, és a dogmában foglaltakat, segíti az embereket. Hierarchikus felépítésű, bár ez nem annyira főnök beosztott viszony mint sokan gondolják. Kétféle "réteg" van: a klérus azaz szerpapok, áldozópapok, püspökök és laikusok, azaz a hívek, az egyetemes papság. Áldozópap és püspök csak nőtlen és csak férfi lehet, mely hivatás egy életre szól, s mellyel életüket teljes egészében Istennek és embertársaiknak ajánlják föl.

Röviden és a teljesség nagyfokú hiányában ennyi. Hozzátéve természetesen azt is, hogy emberekből áll az Egyház, s így nyilván vannak rossz papok, rossz vezetők, rossz hívek mint bárhol máshol.


Református egyház: A XV. században az akkori Katolikus Egyházban levő problémák, és súlyos lelki és erkölcsi helyzet során kezdődött el a reformáció, és ennek egyik felekezete a Református Egyház, Kálvin János alapította. Itt lelkész van, aki nős lehet, nem hierarchikus berendezkedésű. Szenteket nem tisztel, két szentséget fogad el. Istentiszteleteinek liturgiája lényegesen más, az úrvacsora csak nagyobb ünnepekkor van, istentisztelet pedig hétvégén. Templomai nem oly díszesek, szép tiszta egyszínű a belső tér, mindenféle képi ábrázolás, különösebb építészeti dísz nélküli. Szerény közösség, a Bibliát általánosságban jobban ismerik a hívek, sokkal központibb szerepet foglal el. Ezenkívül úgyanúgy Istenkereső, Istenközpontú egyház, igazándiból külsőségekben különbözik a kettő és néhány dogmatikai kérdésben (szentek, szentségek, papság, bűnbocsánat stb.), ugyanúgy keresztény egyház.


Annyit fűznék hozzá hogy sajnálatra méltó hogy ennyi felekezet van a kereszténységen belül, én személyesen úgy látom ez nem csak az adott felekezet hozzáállásában van, sokkal inkább azt látom a háttérben hogy könnyebb azt mondani: ez nem jó, mert én jobban tudom, vagy jobbnak tartom a véleményem stb.stb. mint a katolikus, ortodox, református, és alapítok énis egy egyházat, ahol ezektől elkülönülök és aztmondom én tudom a tutit, és szidom a másikat... Pedig ugyanazt az Istent valljuk, ugyanaz a szent könyvünk, és ami benne van mind valljuk, sőt még a hitvallási alap is ugyanaz a niceai. Reméljük az ökumenizmus, a közeledés előrehalad, és helyreáll Jézus vágya hogy egységben legyen a kereszténység, és nem az "apostolok versengnek" mint ahogy az írva van a Bibliában, hogy Jézus kéri versengés köztetek ne legyen. Isten segítsen minket.

2011. dec. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a valaszodat!

Megkérdezhetem, hogy te vallasos vagy-e és melyik vallashoz tartozol?

2011. dec. 9. 21:32
 18/47 homo ludensz ***** válasza:
75%
Még az is hozzátartozik hogy a reformátusoknál 5 szentséget szolgáltatnak ki,míg a katolikusoknál 7-et. Puritánabbnak tünik az Istentisztelet ez kétségtelen de ez Kálvinnak és Luthernek köszönhető mivel lehántottak sok addig rárakódott sallangot miután megreformálták a vallást.
2011. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonimalkoholista ***** válasza:
71%

Mi a különbség katolikus és református között?


Nagyjából annyi, mint a teológus és a geológus között:

Ég és föld.

Egyébként meg semmi. Más szokások és liturgia alapján imádják, tisztelik, és félik ugyan azt az Istent.

2012. jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonimalkoholista ***** válasza:
97%
Egyébként az előttem szóló hülyeséget írt, a reformátusoknál csak 2 szentség van, a keresztség és az Úr vacsora, nem pedig 5.
2012. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!