Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a reformatus...

Mi a különbség a reformatus és a katolikus vallas között?

Figyelt kérdés
Komoly valaszokat kérek!köszönöm.
2011. okt. 28. 21:28
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
36%

"A katolikusok áldoznak és gyónnak. Nem nősűlhetnek meg."

Nekem katolikusok a szüleim és házasok. Ugyan arról beszélünk? :D


Sok baromságot olvastam már, de ez viszi a prímet, hogy a katolikusok nem nősülhetnek.

2018. jún. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
80%

Papokra értette, csak az lemaradt, de ezt nem olyan nehéz kitalálni.

Az én anyukám és a családja is katolikus, engem is azzá akartak nevelni. Általánosságban én azt mondanám, hogy olyan 60-70 évvel vannak lemaradva fejben.

Valahanyadik válaszoló meg említette, hogy kb. a boldogtalanságot követelik meg a hívektől, na hát ebben abszolút egyet tudok érteni.

2018. júl. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
28%

#42

Én csak arra tudok reagálni,, amit ír, hogy a fejében mire gondol, azt honnan tudjam.

Lehet neked negatív tapasztalatod van, de lásd be, elég kis minta. Általánosságban pedig a katolikus az egyik leghaladóbb felekezet manapság. Gondolj bele, a legtöbb leragadt ott, hogy 6000 éve keletkezett a Föld és rajta minden. Ezzel szemben az Egyház elfogadja a tudományos eredményeket.

2018. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
64%

#43 Felesleges igazából ezen vitázni, pontosan tudod te is, hogy figyelmetlenségből maradt le az a szócska. (Ha nem, azzal már tényleg nem tudok mit kezdeni.)

Nem vagyok sok mindenben 100%-ig biztos, de hogy nem csak nekem, sőt, rengeteg embernek van negatív tapasztalata úgy általában a vallással, abban teljesen biztos vagyok. Lehet, hogy máshol már felvilágosultabbak a katolikusok, de hogy Magyarországon -különösen vidéken- biztos nem. Elhanyagolható azoknak a száma, akik igen. Amíg a templomokban a papok politizálnak és arról prédikálnak, hogy hogyan kellene megváltoztatni az ateistákat, a melegeket meg a többi vallást kritizálják, addig ez nem is fog változni.

2018. júl. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim válasza:
Hatosnak ment a lepontozás.
2022. szept. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 2000.... válasza:

Sziasztok!

Nagyon sok érv és ellenérv olvasható a válaszok között.

Személyes tapasztalat által röviden annyit írnék,

NEM EMBEREK ÁLTALI SAJÁT RENDELKEZÉSEKNEK KELLENE MEGFELELNI, HANEM A TEREMTŐ ÁLTAL LEÍRATOTT SZENT TÖRVÉNYEKNEK ÉS PARANCSOLATOKNAK ÍGY MAGÁNAK A TEREMTŐ ISTENNEK! MIKOR FARAGOTT, FESTETT KÉPEK ELŐTT HAJOLGATVA/IMÁDKOZVA TESZÜNK ANNAK A MEGFORMÁLT KÉPNEK TISZTELGÜNK NEM A TEREMTŐ ISTENNEK = BÁLVÁNYIMÁDÁS TÖRTÉNIK. Nem azok a szobrok, festmények, kereszt fog segíteni az emberen CSAKIS A TEREMTŐ ISTEN,KINEK NEVEI = EL SADDAI, YAHUAH ,EL ELION, YAHVE, YAHVE NISSI

márc. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

A katolikus is lehet boldog! Jézus is azzal kezdte a csodatételeit, hogy vízből bort csinált, pedig valószínűleg már nem volt mindenki szomjas! Szóval meg van az ideje a földi örömöknek is, csak nem szabad túlzásba vinni őket!

Ahol gyakorlatilag tilos örülni, az a muszlim vallás! Szaúd-Arábiában tilos a zene, a tánc, a színház, a mozi, ott tényleg nem örülhet az ember szinte semminek sem! :(

márc. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!