Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a reformatus...

Mi a különbség a reformatus és a katolikus vallas között?

Figyelt kérdés
Komoly valaszokat kérek!köszönöm.
2011. okt. 28. 21:28
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
60%

Én nem vagyok vallásos meg nem járok templomokba sem, szóval nem tudom, hogy a református templomokban vannak-e szobrok, a katolikusokban meg nincsenek, meg ilyesmik.

Egy régi barátom szülei erősen katolikus keresztények és így a gyerekük is az lett, szóval én hetente hallgattam olyanokat, hogy elmentem gyónni (amire speciel először én amolyan "WTF???" arcot vágtam.) És mikor jobban utánanéztem, megkérdeztem HITELES embereket, akik nem elfogultak, hogy szerintük mi a különbség, plusz a barátom beszámolóiból leszűrtem, hogy a katolikus szerint az ember bűnös, bűnösnek születik és ezért bűnhődnie kell. Halálra kell dolgoznia magát, mindent megtenni, lelkiismeretesen imádkozni Istenhez, de gyakorlatilag sohasem lehet az ember igazán boldog. Nem nézik jó szemmel, ha valakinek katolikus keresztényként sok a pénze, van miből eltartania magát, jól megy a sora. Például semmit sem tehet azért, hogy jól nézzen ki, a barátomnak nem lehetett fogszabályzója, szőrteleníteni sem lehetett neki stb.

A református abban különbözik, hogy ezt a "boldogtalanságot" nem erőlteti. Lehet az ember gazdag, élhet villában, járhat bulizni is meg mit tudom én, szóval lehet tök boldog, de senki nem szólja meg érte.


Persze ez csak egy részre igaz, azért ez is ember- és családfüggő.


Remélem segítettem, bár nem hiszem hogy még aktuális a kérdés.

2014. okt. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
20%

szó nincs bálványimádásról

egyszerűen a szentek példaképek

Ha az anyukád azt mondja, hogy vegyél példát Pistikéről, mert ő ötöst kapott,

és megpróbálod utánozni, és te is sok példát oldasz meg,

akkor Pistikét még nem imádod, és a fényképét sem imádod.


ennyi

2015. jan. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 homo ludensz ***** válasza:
85%
Római Katolikus vallású vagyok de inkább helyesebb az hogy Istenhívő. Ami nekem kicsit furcsa hogy a katolikus templomban a pap a szószékről mondja megy a misén megjelenteknek hogy hogyan legyenek egy család. Tanácsot is ad hogyan győzd le a mindennapi problémákat,mint megélhetés,gyermeknevelés stb. Ő akinek ilyen problémái nem voltak s nem is lesznek. Kicsit álságosnak vélem ezt a pálya széléről bemondott okosságot.
2015. jan. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
76%

én szerencsére láttam katolikus szerzeteseket is, akik tanítottak, és az egész életület feláldozták.

és sok apánál többet tettek!

2015. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
73%

Maga a Keresztény Egyház= Krisztus teste!

Az, hogy vannak különböző fragmentumok az miattunk van mert ugyanazon dolgot másként értelmezzük.

A katolikus egyházból kivált egyházak (Református, evangélikus) nem csak külsőségekben hanem a vallás gyakorlásában is eltérnek a katolikustól.

Katolikusnak kereszteltek, barátnőm református, mindkét egyházba be be térek, hisz egy Istent imádunk :)

És megjegyezném, hogy én még lelkésztől nem hallottam Katolikus hittársat szidni vagy degradálóan beszélni róla de sajnos ezt katolikus részről nem így tapasztaltam viszont!

Református templomban még nem hallottam sem Vásárosnaményban sem Miskolcon de Mezőcsáton sem direkt fidesz melletti politizálást, melyet mondjuk a szegedi dómban a budapesti bazilikában többször tapasztaltam :(

A lényeg a szentírás, amihez elvileg mindkét mainframe egyházi vonulat tartja magát.

És egy lényegi dolog még ami a különbség:

a katolikus meggyónja bűneit és penitencia lerovása után kap feloldozást,

A református amikor elfoglalja az ülőhelyét, előtte megállva végig gondolva az utolsó ottléte alatt elkövetett bűneit ÖNMAGA számára elmondja magában és elvileg megbánja.

Az ember önmagának nem hazudik, tehát én ezt (szubjektív) sokkal komolyabbnak vélem mint azt, amikor egy papnak hazudok.

2016. jan. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim válasza:
100%
A református lelkész kenyeret és bort,nem vizet oszt úrvacsora alkalmával
2016. júl. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim válasza:
100%
Az előbbi válasszal az 1-est javítottam ki,amúgy a válasz a kérdésedre az ,hogy a református egyház emberközeli, egyszerűbb nincsenek szentképek a katolikussal ellentétben és csak konfirmálni kell nem kell első áldozni+bérmálkozni is
2016. júl. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
22%
"Például semmit sem tehet azért, hogy jól nézzen ki, a barátomnak nem lehetett fogszabályzója, szőrteleníteni sem lehetett neki stb. " Ilyent sehol sem tilt a katolikus egyház, az előbbit főleg, de az utóbbit sem!
2017. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
48%
És a hajbókolás egy szobor előtt mi, ha nem bálványimádás?
2017. márc. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim válasza:
65%

A reformátusok nem áldoznak és nem is gyónnak. A református papok nősűlhetnek.

A katolikusok áldoznak és gyónnak. Nem nősűlhetnek meg. Szűz Máriát és a szenteket imádják.

2018. jún. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!