Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hibázott-e Isten, amikor...

Hibázott-e Isten, amikor Lucifert teremtette?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 13:29
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
51%

"Az angyalokkal azonban más a helyzet. Az angyalok karát azért teremtette Isten, hogy őt szolgálják. Tehát nem adott nekik szabad akaratot. "


De nekik is szabad akaratot adott.... Illetve ezt pontosan nem lehet tudni, de nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy nekik nem volt szabad akaratuk.

Én hiszem, hogy nekik is volt.

2011. okt. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
9%

nem hibázott.benne volt a tervében.De ha pontosítani akarok,azt mondom,hogy nem is volt más választása.mert ha nem lenne sötétség,mit világítana be a fény? mondhatná-e magáról a fény,hogy ő fény,ha nem tudja magát mihez viszonyítani? csak akkor ismerheti meg magát fényként,ha ismeri a sötétséget is.

Ezért nem átkozni kell a sötétséget,hanem világossággá kell válni a sötétségben,mint ahogy azt Jézus is megfogalmazta:"legyetek a világ világossága"

Talán furcsán hangzik,de "Lucifer"ilyenképpen a mi segítőnk,hiszen nélküle nem tudnánk lelkileg fejlődni.

2011. okt. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
51%

Én ennél kicsit tovább mennék. Szerintem nem a mi dolgunk bárkire is mutogatni, hogy ő de rossz, vagy akár de jó. A fény őrzőjeként szép karrier előtt álló angyal pedig már olyan messze lakik a mi falunktó'... :) Lehet persze szabadon csépelni a szót, köszörülni a nyelvet ezen is, nem baj az, még jól is esik olykor. Mégse lesz a mi ügyünk ez a része.


Nagyon jól értem én, hogy tudni kell erről is. De ha valami nem hagy nyugodni Istennel kapcsolatban, akkor talán az alapoknál hiányzik valami.


Semmi se hiábavaló, ami létezik, történik, tapasztalható, megismerhető. Lehet rossznak vagy hiábavalónak nevezni tények egész seregét. Egy tény igazán biztos marad: itt semmi nem örök. Amiről ma az embernek tudomása van, az mind elvész egyszer. A kőből kavics lesz, majd por. Minősíthetjük bárminek, elvész egyszer. Ez a rend most. Hogy változik-e valaha is? Nem tudni. Ha változik is, marad, ami örök. Maga a Mindenség örök (majdnem biztos vagyok ebben). Isten örök. Örök dolog, hogy Istenben bízhatsz. Örök, hogy mindennek van dolga az anyag világában is (nem tudom, hogy van-e több "világ", részemről ez a kérdés nyitva). És néha talán jól érezzük, hogy egy-egy információ igaz, és hiába keresnénk bizonyítékot erre... A küzdelem mindig belül folyik. Ész és szeretet áll szemben elég gyakran. Ám míg sem a szeretetnek, sem a bűnnek nincs különösebb elfogadható indoka, addig elég meddő szógyártás lehet logikával nekilátni megérteni a legmagasabb erkölcs fogalmait. Fura, hogy az intuíció is mutat néha olyan bizonyosságot, mint egy világos és ésszerű levezetés. És még csak meg se kell őrülni hozzá: szándék és döntés, két szintén örök valami elég hozzá. Amint nyitottabb az ember a saját legbelsőbb reakcióira, és csak mellékesen ítél az eszével, amikor nehezen érthető dolgokat olvas, azonnal észreveszi, hogy a legmélyebb intuíció egészen következetes, és idővel tapasztalja, hogy az igazság igényére igazság a válasz onnan belülről. Én is szeretném tudni, mi ez az emberben és hol van. Mindenesetre érdekes. Nyilván Istenben bízva semeddig nem tart tenni vele jónéhány próbát. Csak figyelj belülre, hagyd alkotni a benti csendet!

2011. okt. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
nem
2011. okt. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 eric_one ***** válasza:
86%

"Mert a mint magasabbak az egek a földnél, akképen magasabbak az én útaim útaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!"


Szerintem sok dologra csak ha majd az Úrnál leszünk akkor kapunk választ. Hogyan akarnánk megfejteni a világ megteremtőjének gondolatait? Bizonyíték az is hogy ha belenézel a teremtett világba, akkor az tükrözi annak teremtőjét. Univerzumunk is, ahogyan a modern fizika mutatja és aminek alapján részben képletekkel leírható, már túl van felfogóképességünkön és képzelőerőnkön. Tehát lássuk meg emberi korlátainkat Istennel szemben.

2011. nov. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen nem hibázott ,mert a megpróbáltatások amelyeket hittel kellene vívnunk néha kudarcba fulladnak.Minden meg van írva :Biblia,Jelenések könyve.
2011. nov. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Az internet is furcsa. Ha beírom a google-ba, hogy isten, millió találatot ad. De ha beírom, hogy sátán, nincs is szinte 1 találat. Viszont angol nyelven sok van. Hála a sátánnak.
2011. nov. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 eric_one ***** válasza:

ma

"Az internet is furcsa. Ha beírom a google-ba, hogy isten, millió találatot ad. De ha beírom, hogy sátán, nincs is szinte 1 találat. Viszont angol nyelven sok van. Hála a sátánnak."


csak 3.800.000 találat volt :D

ekkorát lódítani.....

2011. nov. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
50%
Isten minden műve tökéletes; nem ő az igazságtalanság szerzője; ő nem teremtett gonoszt (5Móz 32:4; Zsolt 5:4). Az, aki Sátánná lett, eredetileg Isten tökéletes szellemfia volt. Amikor Jézus azt mondta, hogy az Ördög „nem állt erősen az igazságban”, utalt rá, hogy valamikor még „az igazságban” volt (Ján 8:44). De miként Isten minden intelligens teremtményének, úgy ennek a szellemfiúnak is szabad akarata volt. Ő visszaélt a döntési szabadságával, és megengedte, hogy elhatalmasodjon szívében az elbizakodottság érzése, és mohón kívánni kezdte a csakis Istent megillető imádatot, ezért rávette Ádámot és Évát, hogy inkább őrá hallgassanak, semmint Istennek engedelmeskedjenek. Tehát viselkedésével önmagát tette Sátánná; ez a név ’ellenség’-et jelent
2011. dec. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Hadd vitatkozzam kicsit:


Ha a többi angyal mind megállott az igazságban, s ez az egy nem, akkor nyilván ez kevésbé volt tökélates a többinél gondolom, mivel ha mind egyforma lett volna, akkor mindegyiken elhatalmasodott volna az, ami Lucifert "ellenséggé" tette...

2011. dec. 13. 15:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!