Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
át szeretnék térni az iszlám vallásra de félek a családom reakciójától. a legtöbb családtag hívő keresztény meg vannak keresztelve meg minden de én nem vagyok megkeresztelve szóval ha úgy vesszük pogány vagyok. megfogott valami az iszlámban ami a kereszténységben nem talán a mély vallásosság és a tényleges egyistenhit. hogyan beszéljem ezt meg velük? hogyan tálaljam hogy muszlim akarok lenni?
2011. nov. 2. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Találtam neked egy filmet:

http://www.youtube.com/watch?v=4D1r2QSRDrI

2011. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Várj 18 éves korodig, akkor már nem szólhatnak bele. Meg azért is, mert addigra lehet, hogy elmúlik. A kamaszkor jellemzője a hirtelen fellángolás. Ha még akkor is komolyan gondolod, go for it!
2011. nov. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 AmneZia válasza:
Ha a családod hívő keresztény, de téged nem kereszteltek meg, akkor semmi közük hozzá. Nehogy most jusson eszükbe beleszólni, mikor a születésedtől mostanáig nem tették :D Egyébként meg magán a vallásosságon túl már mi bajod lehetne ebből?
2011. nov. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Tényleg fontos lenne tudni, hogy hány éves vagy. Mielőtt egy vallást felveszel, jól ismerd meg azt.

Üdv: egy 29 éves öreglány

2011. nov. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
16 vagyok.
2011. nov. 4. 11:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is varj egy kicsit, de a legfontosabb, hogy gyujts erveket az iszlam mellett, legy felkeszulve ra, hogy lehet, hogy nem fog tetszeni nekik es ne huzd fel a vizet, mikozben teljesen oszinten elmondod nekik.

Szerintem ha ezt igy csinalod es kitartasz, lehet, hogy nem rogton, de idovel megbekelnek es elfogadnak.

Talan meg az is jo lenne, ha nem bantanad a nezeteiket. Szoval ugy epitsd fel az iszlamot, hogy kozben nem ocsarlod a keresztenyseget!

Sok sikert


egy muszlim holgy :)

2011. nov. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

A tegnapi öreglány vagyok.

A muszlim hölgy nagyon értelmes választ írt.

Kérdező, engem még valami érdekel, ha nem vagyok indiszkrét: te fiú vagy-e, vagy lány? Csak azért kérdem, mert ha lány vagy, akkor nem lesz valami könnyű dolgod, de ha az ezzel járó dolgokat meg tudod szokni, akkor minden rendben lesz.

Amit még fontos lenne megtenned, hogy az általad választott vallást tényleg jól ismerd meg, mert ha úgy leszel muszlim, hogy azt nem gondoltad meg, akkor onnan nincs visszaút, szerintem te is tudod, hogy miért.

Nemcsak ezért, hanem a mentális egészségnek sem tesz jót, ha valaki egy meggondolatlan szerződést köt Istennel, márpedig bármilyen vallás felvétele egy szerződéskötés Istennel.

Szerezz magadnak egy Koránt, ha még nem tetted meg, és olvasd el.

Ha még mindig úgy érzed, hogy muszlim szeretnél lenni, akkor keress az Interneten olyan oldalakat, amelyek kifejezetten muszlimok által készített weboldalak, ahol fórumok is vannak, ahol beszélgethetsz emberekkel, akik segíteni tudnak neked a továbbiakban. Talánabban is segíteni tudnak neked, hogy hogyan kerüld el a családoddal a konfliktust.

Üdv: egy 29 éves öreglány, aki nem muszlim, nem is szeretne az lenni, de aki nagyon szereti a muszlim embereket

2011. nov. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A muszlim holgy vagyok!


A 29 eves oreglany tanacsat megfogadnam kerdezo es ha gondolod irhatsz privat uzeneted, ha barmilyen kerdesed van. :)


Amiben teljesen igaza van az "öreglanynak" :D, hogy nem mindegy, hogy milyen nemu vagy. Nem mindegy, hogy mennyire gondolod betartani az eloirasokat... peldaul ha lany vagy, akkor fel tenned e a kendot??

Mert akkor tenyleg nagyon eros es szilard hitre van szukseged....

2011. nov. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!