Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátánista vallásról szeretnék...

Sátánista vallásról szeretnék többet megtudni?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokat olvastam a témában, de van pár dolog ami nem egészen világos. De legelőször is megjegyzem hogy én azokra a sátánistákra gondolok aki szerint Sátán a jó (tehát nem az ateistákra vagy a macskakínzókra gondolok). Ami nem világos, hogy ami információkat találok különböző oldalakon, azok sokszor ellentmondanak egymásnak. Az egyik oldalon a biblia felől van megközelítve Sátán mivoltja, mintha egyet értene a bibliával csak más szemszögből írja le. Míg más oldalakon a sátánizmust a kereszténység előtti időkre teszik. Pl. ezt sokszor olvasom itt is: "Sátán személye megegyezik a sumer földistennel Enkivel". Akik ezt így gondolják, akkor meg tudnák magyarázni, hogy aki sumer istenekben hisz, az miért sátánistának mondja magát? Akkor érdemesebb lett volna az istenek eredeti nevével nevezni a vallást, nem? Mert így mindenki negatívumként tekint rájuk. Ami még kíváncsivá tesz, hogy milyen forrásokból tájékozódik egy sátánista? Mert kb. 5 oldal van amit itt is linkelnek, meg amit a google is kidob (magyarul). Azt is olvastam, hogy egy könyv maradt csak fent az évek alatt. Nos, ez mind nem kevés ahhoz hogy bárkiben is hitet ébresszen? Mert minden vallásnak meg vannak a maga forrásai, amit a történelem elismer, akár pusztán a korát tekintve is. Viszont (nem akarok megsérteni senkit) de egy interneten terjedő könyv, hát, nem mondható meglapozott forrásnak.

Nem akartam senkit megbántani a kérdésemmel, pusztán érdekel a téma. Kérem csak olyan válaszoljon aki ért a témához és ebben hisz.


2011. nov. 29. 00:39
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Az egyensúlyt fenn kell tartani...

Én semmit nem tudok a sátánistákról.. Azok csak úgy vannak.

Én nem értem az egész vallást. A vallások miatt vannak mindíg háborúk! Tökmindegy miben hiszel mind csak mese. az igazságot eltitkolják előled ,és mindenki elől. van aki rájön de van akinek a kérdés sem fogalmazódik meg soha a fejében nem az hogy ezekre a kérdésekre még választ is találjon. Mindegy miben hiszel ,ha azt helyesnek látod erőt és reményt ad. Én kitaláltam magamnak egy (vallást) és a többi nem érdekel. Nem érdekelnek a sátánosok nem érdekelnek a krisnások. csak az érdekel ki milyen ember. Ha önző ganyé és veszélyt jelent rám akkor annak pusztulnia kell. Bárki is az illető. Mindenki egy szimpla ember akárhol van akármi a beosztása. épp ugyanúgy eszik lélegzik a teste is ugyanabból az alkotóanyagból van mint bárki másé. Szóval ennyit tudok hozzáfűzni ehhez a vallás dologhoz.

A jó legyőzhetetlen a rossz fegyverzetével. De fordítva ez nem helytálló ha belegondolsz. Ez érdekes nem?

2011. nov. 29. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Az egyensúlyt fenn kell tartani...

Én semmit nem tudok a sátánistákról.. Azok csak úgy vannak.

Én nem értem az egész vallást. A vallások miatt vannak mindíg háborúk! Tökmindegy miben hiszel mind csak mese. az igazságot eltitkolják előled ,és mindenki elől. van aki rájön de van akinek a kérdés sem fogalmazódik meg soha a fejében nem az hogy ezekre a kérdésekre még választ is találjon. Mindegy miben hiszel ,ha azt helyesnek látod erőt és reményt ad. Én kitaláltam magamnak egy (vallást) és a többi nem érdekel. Nem érdekelnek a sátánosok nem érdekelnek a krisnások. csak az érdekel ki milyen ember. Ha önző ganyé és veszélyt jelent rám akkor annak pusztulnia kell. Bárki is az illető. Mindenki egy szimpla ember akárhol van akármi a beosztása. épp ugyanúgy eszik lélegzik a teste is ugyanabból az alkotóanyagból van mint bárki másé. Szóval ennyit tudok hozzáfűzni ehhez a vallás dologhoz.

A jó legyőzhetetlen a rossz fegyverzetével. De fordítva ez nem helytálló ha belegondolsz. Ez érdekes nem?

Amúgy meg nem értem mi értelme van a véráldozatoknak meg ilyenek? Szerintem semmi.

2011. nov. 29. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hát most nem azért, énis olvasgattam erről, olyan oldalakon ahol azt írják, hogy a sátán a jó, angol oldalakat is olvastam, sőt főleg azt, de egyik mondatban leirja hogy a sátán a jó, a következő részben meg ír a démonokról, hogy melyik milyen dolgokért felelős (főleg gonosz dolgok), meg az egész oldal hangulata gonosz volt vagy furcsa, semmikepp nem jo.

én nem hiszem el természetesen hogy a sátán jó, végigolvasva az oldalt nem tudom egyáltalán ki más hiszi ezt el, csak kiváncsi voltam mit képesek összeirni, de nekem egyáltalán nem volt meggyőző.

2011. nov. 29. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
67%

Szóval..

Enki a földisten egyenlő Melek Ta'us-al Éa-val, Luciferrel és Sátánnal. Sátánnak több neve van, más népek más nyelven máshogy hívták őt.. Amikor a kereszténység elkezdte az inkvizíciót, akkor aggatták rá a "Sátán" nevet ami "ellenfél"-t jelent. Ezért így mi is átvettük ezt.. Sátánt nem zavarja, akárhogy hívhatjuk. Kedves, jóindulatú velünk szemben, akik nem vetik meg, hiszünk benne..


Nincs sok időm ezért csak gyorsan:

Könyv nem maradt fent, mert a keresztények elégették, átírták, bemocskolták őket.

[link]

Ez egy tökéletes oldal, mindent leír, amit tudni kell/lehet, a többit kérdezd Sátántól, és a démonoktól :)


Tisztelettel: Vampire

2011. dec. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
57%
De, maradtak fenn írásos emlékek, ha könyvek nem is. Gondolj csak a sumer agyagtáblákra, az egyiptomi papirusztekercsekre, stb... Ezekből sok mindent meg lehet tudni a démonokról (akik ugye a kereszténység előtti híres istenek voltak). Egyébként a Sátán szó használata tényleg nem a legmegfelelőbb, mert túl sok negatív vonzat tapadt már az évszázadok során a szóhoz (a középkorban minden bajért a Sátánt szidták). A Yezidik (szerintem éppen emiatt is) nem Sátánnak nevezik, mert akkor az emberek egyből rosszra gondolnának. A sátánisták azért használják így a nevet, hogy ezzel is kifejezzék ellenállásukat a kereszténységgel szemben, meg hogy az agymosott hívők elkerüljék őket. Ha megnézzük az Éaról, Enkiről vagy Melek Ta'usról szóló történeteket, akkor rájöhetünk, hogy ezek az istenek mindig csak jót akartak az embereknek, csak hát a katolikus egyház nem tűrt meg más hatalmat magán kívül, inkább felállított egy hamis egyistenképet, és ennek segítségével uralkodott/uralkodik...
2011. dec. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Most akkor Enki (sátán,bocs hogy megint irom,de hogy értsétek mire gondolok) nem egyenlő Luciferrel, a bukott angyallal?
2012. jan. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
48%

Lucifer nem "a bukott angyal" ez csak a keresztények egyik kitalációja hogy az "istent" akiben nem is vagyok egyébként biztos...magasztalja.. hogy hatalmasabbnak írja le Enkinél, pedig Nála erősebb senki sem volt még egy személyben, tehát mondom : ez nagyon nem így megy..


Üdv: Snaky.

2012. jan. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

sátánizmus. vannak benne jó és rossz dolgok egyaránt. Nekem nagyon tetszik az, hogy letehetem a bűntudatot a vállamról, ezáltal pedig kevésbé lehet manipulálni engem (igen, az emberek nagy része bűntudatot kelt, hogy megcsináltasson mással valamit. Ha viszont le tudod rázni a bűntudatot, akkor máris nem tudnak manipulálni, tehát te irányítasz).

Továbbá kifejezetten szimpatizálok az egoista részével, hiszen én irányítom a magam dolgait, így saját magam számára én vagyok a legfontosabb (persze számtalan kivétel előfordulhat).

Én a magam kis vallásában élek, és a saját hitemnek ezt a két alapelemét bizony a sátánizmusból szedtem ki.

2012. febr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!