Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő emberként ti mit gondolto...

Hívő emberként ti mit gondoltok erről a KDNP-s javaslatról?

Figyelt kérdés

[link]


Direkt ide tettem fel a kérdést, mert a politika kategóriában sejtem, hogy milyen válaszokat kapnék rá...


Ateistaként szeretném tudni a hívők véleményét is arról, hogy ez mennyire egyeztethető össze a keresztényi értékrenddel és, hogy ezek után a KDNP egyáltalán kereszténynek nevezhető-e...

Nem a hívők provokálása a célom, őszintén érdekelne a véleményük a témáról!



2011. nov. 30. 13:44
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
2011. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

"Mindegy, én befejeztem, pontozz le nyugodtan,mert másképp gondolkodom, mint te."


azért pontoznak le (nem csak én) mert rendkívül arrognás vagy és ugyanazt hajtogatod.


Mit tennék ilyen helyzetben?


amit az elmúlt xy évben tettek a tanárok.

szankcionálnám.

de nem veréssel

attól csak rosszabb lesz.


te pedig hiába vagy kompetens, ha ezt így gondolod, bár szíved joga.

egyébként kereszténynek sem tudok olyasvalakit tartani, aki veri a gyereket.

2011. dec. 1. 20:13
 23/29 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, végigolvastam az összes választ, és egyetlen dologban biztos vagyok: Te vagy rendkívül arrogáns, nem az a válaszoló, akit ezzel megvádoltál.


Ateistaként hívőket kérdezel? Teljesen oké, semmi gáz.

Nem pedagógusként lehet véleményed? Lehet, persze.

De az pusztán csak egy laikus véleménye a sok közül, ráadásul egy olyan témában, amiben a szakemberek sem értenek egyet. Kérdezd meg édesanyádat, akiről azt állítod, hogy tanár; aztán kérdezz meg még 10 pedagógust, majd meglátod...


Ha pedig már beszélgetsz velük, kérdezd meg azt is, hogy ők hogyan kezelik azokat a helyzeteket, amelyeket a jelenlegi törvények szerint lehetetlen kezelni. Kihangsúlyozom: NEM VAGYOK VERÉSPÁRTI; nem gondolom én sem, hogy ez lenne a megoldás.

[Csak azért írtam nagy betűkkel, mert úgy látszik, a tanár válaszoló írásában elkerülte a figyelmedet, amikor ő hasonlóan nyilatkozott.]


Mindenesetre nagyon kíváncsi lennék a megoldásaidra, mert ilyesmit egyelőre nem láttam tőled, csak a pattogást.

Olvasgathatsz a neten is, aztán majd oszd meg velünk, mire jutottál.

Várom mielőbbi érdemi válaszod.


És lepontozhatod az én válaszomat is nyugodtan, nagyon nem fog meghatni. Több témában is hozzászoktam már, hogy az emberek többségének nincsenek érvei, csak pirospacsi-reflexei. Üdv.

2011. dec. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

"Kérdezd meg édesanyádat, akiről azt állítod, hogy tanár; aztán kérdezz meg még 10 pedagógust, majd meglátod...

"


megkérdeztem őket, csak utána tetem fel itt kérdést


mindannyian elítélték ezt a javaslatot.

2011. dec. 2. 09:35
 25/29 A kérdező kommentje:

"mert úgy látszik, a tanár válaszoló írásában elkerülte a figyelmedet, amikor ő hasonlóan nyilatkozott.]

"


ha nem verés párti, akkor miért érvel a verés mellett?

2011. dec. 2. 09:35
 26/29 A kérdező kommentje:

"Több témában is hozzászoktam már, hogy az emberek többségének nincsenek érvei, csak pirospacsi-reflexei."


Én meg több témában is láttam már, amikor béke bírósdit játszottál :)


Szerintem nem áll jól neked.


A megoldási javaslatokat ne tőlem követeld.

Egy biztos: a verés nem megoldás. Ha nem vagy veréspárti, akkor ezt elismered.

ha nem ismered el, akkor veréspárti vagy.

2011. dec. 2. 09:37
 27/29 anonim ***** válasza:

"megkérdeztem őket, csak utána tetem fel itt kérdést

mindannyian elítélték ezt a javaslatot."


A lényeget is megosztanád, azaz hogy nekik milyen módszereik vannak a nehéz esetek kezelésére? Merthogy a Közoktatási törvény szerint "A gyermek és a tanuló nem vethető alá testi fenyítésnek, kínzásnak, kegyetlen, embertelen, megalázó büntetésnek vagy bánásmódnak." - És ezzel én személy szerint EGYETÉRTEK.

Csakhogy a nehéz eseteket a megszokott pedagógiai módszerekkel nem lehet kezelni. A szakszolgálatok egyre leterheltebbek, egyre több a pszichés problémákkal küzdő, magatartás- és viselkedészavaros tanuló, ráadásul az érintettek egy része el sem jut a szakemberekig...

Tehát megoldás??? Tudom, ne tőled követeljem... De azért az a sok pedagógus csak mondott valami használhatót, ha ilyen biztos vagy a dolgodban... :)


"ha nem verés párti, akkor miért érvel a verés mellett?"

Olvasd át még egyszer, hogy mit is írt pontosan. Most így hirtelen egyetlen gondolatát tudom fejből, azt is csak kb.: Vannak gyerekek, sajnos, akikre nem lehet mással hatni, mivel otthon is ezt szokták meg. Őket nem fogja érdekelni, ha teleírják az ellenőrzőjüket fekete ponttal, intőkkel, akármivel. Nagy ívben tesznek rá, már az egészen kicsik is. Ja, mielőtt azzal próbálkoznál: a jutalmazás sem eléggé motiváló hatású náluk (dicséret, piros pont, stb.)


"Egy biztos: a verés nem megoldás. Ha nem vagy veréspárti, akkor ezt elismered.

ha nem ismered el, akkor veréspárti vagy."


Nem vagyok veréspárti, és abszolút nem gondolom, hogy a verés lenne a megoldás mindenre. DE: az a gyerek, akinek kilátásba helyezik a verést, jobban visszafogja magát. Nem kell, hogy a pedagógus verje, sőt...


"Én meg több témában is láttam már, amikor béke bírósdit játszottál :)

Szerintem nem áll jól neked. "


Inkább játszom békebírósdit, mint teszem azt hóhért, ügyészt, vagy ítélőbírót. :)

Azt meg nem tudhatod, mi áll jól nekem, hiszen nem ismersz. Hidd el, szerintem nekem jól áll. :)

2011. dec. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Ha engem gy tanár megütött volna, hatalmas botrányt csináltam volna belőle, az biztos. Hogy képzelik?! Megütni egy fiatalkorút?

Bár a kérdésre válaszolva: minden attól függ, mit tekintünk kereszténynek. Az egyház történelmi ténykedését? Azt, amit a papok hirdetnek? Stb. De ha Jézus tanításait nézzük, akkor nem igazolható a fent idézett javaslat.

Ha megverik a 17 éves drogdílert, attól megjavul? Ugyanmár...

2011. dec. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Attól a pillanattól kezdve, mikor a "kndp" nevü fidesz-báb

csorda a pénzért és hatalomért cserébe belement, hogy Magyarországon továbbra is magzatokat gyilkoljanak, és nem fordultak ki a"koaliciós" vitáról, nos attól a pillanattól kezdve ezek nem keresztények. Annyi közük van a kereszténységhez, mint zsiráfnak a laposkúszáshoz.

Következésképppen amit mondanak az nem keresztény jellegü javaslat, csak a parlamentből néhány korrupt f.sz kívánsága.

Jelzem, én mint tanár, sokszor mentem el egy-egy diák mellett viszkető tenyérrel, de soha nem ütöttem meg senkit, hátraültettem, és az érdeklődőket előre, aki hülye, és úgy akar maradni , legyen.

A 16 éves tankötelezettség jó, mert ki lehet szórni azokat a retekbe, akik a többi normális tanuló tanulási jogát veszélyezteti.

Majd a felnőttoktatásért fizet, mint katonatiszt.

2011. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!