Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a homoszexua...

Mi a véleményetek a homoszexualitásról?

Figyelt kérdés
Mennyire tartjátok bűnnek? Ti elfogadjátok? Én magam egy normális meleg vagyok és boldog kapcsolatban vagyok. Mennyire bűn ez Isten szemében?
2011. dec. 5. 23:50
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
77%
Előző, a magyarban a meleg kifejezés- mint annyi minden- a német nyelv hatására jött létre. A német schwul, schwülig kifejezések füllesztő, meleg helyet, vagy meleg dolgot jelölnek. Most mi bajod ezzel. A homoszexuális műszót ráadásul egy magyar író alkotta az 1800-as években. Addig nem is létezett. Egyik sem eredetibb és magyarabb a másiknál, szinte ugyanakkor került bele a magyar nyelvbe. A b...zi kifejezés is német közvetítéssel jött, eredetileg buzerant volt, a nyelvújítóink (nyelvrontóink!!!) az ant képzőt áns-ra változtatták. a buzerant a velencei nyelv buzzero szavához megy vissza az meg a latin bulgarushoz, aminek jelentése bolgár. A középkorban bolgár szláv nyelvű bogumil eretnekek hirdették, hogy a férfiak és nők egymáson vezessék le szexuális energiáikat (heteroszexuálisak is), hogy ne szülessen gyermek, az emberiség szabaduljon meg a test állapotától minél előbb. Most, hogy etimológiailag fel lettél világosítva, nem értem mi a bajod a meleg kifejezéssel.
2011. dec. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
72%

Akik olyanokat mondanak, hogy attól függ, milyen az Istenképed, semmit nem tudnak Istenről. Mintha Isten olyan lenne, amilyennek képzeljük.


Isten szemében egyértelműen bűn a homoszexualitás, és az én szememben is. Az egyházak azt mondanak, amit akarnak, de a Biblia azt mondja:

1 Kor 6, 9-10 Vagy nem tudjátok, hogy igazságtalanok Isten királyságát nem fogják örökölni? Ne tévelyegjetek! Sem paráznák, sem bálványimádók, sem puhányok, sem férfifertőzők, sem tolvajok, sem kapzsik, sem iszákosok, sem szitkozódók, sem ragadozók Isten királyságát örökölni nem fogják.


Róma 1, 26-27 Ezért adta azután az Isten oda őket becstelen szenvedélyekre, nőik a természetes életmódot természetellenesre cserélték fel, hasonlóképpen a férfiak is elhagyták a nővel való természetes élést és indulatuktól hajtva, egymás iránt gyulladtak lángra, férfiak férfiakon követtek el torz dolgokat és önmagukban kapták meg azt a bért, mely tévedésükért kijárt nekik.



Isten szeretetet nem abban mutatkozik meg, hogy minden felett szemet huny, hanem abban, hogy ki akar hozni belőle. Isten senkiről sem akarja, hogy meghaljon, hanem azt, hogy megtérjen és életet nyerjen.


Az, hogy "boldog" kapcsolatban élsz-e, vagy sem még nem igazolja a bűnös életmód létjogosultságát. Sem az, hogy demonstrálod-e, vagy magán emberként élsz így.

Ahogy attól még a lopás bűn, hogy jól érzed magad tőle, és mások nem veszik észre.

Van, aki meg állatokat kínoz, mert örömöt okoz neki. Akkor ezzel el is van intézve? Neki jó, amíg meg mi nem látjuk, ne érdekeljen?

2011. dec. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
16%

"Mintha Isten olyan lenne, amilyennek képzeljük."


Isten olyan, amilyennek képzeljük, mivel nem létezik. Mivel a Biblia természetfeletti dolgokat leíró részei is fantázia szüleményei, (a történelmi eseményekkel foglalkozó részeiben már lehet igazság) ezért aki a saját istenképe helyett agyatlan zombiként másolja a Biblia istenképét szóról-szóra arról csak a kreativitás és a képzelőerő hiánya, valamint az autoritáshoz, tekintélyelvhez való ragaszkodás rí le.

2011. dec. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
56%

Kedves 15:45-ös:


Azannyakrausz! (Elismerő füttyentéssel mondom). A velencei utalásokat külön köszönöm - (új)latinista vagyok magam is, de tudtál olyat mondani, ami "nem volt a tarsolyomban". Tetszett a levezetés, köszönöm.


Azért továbbra is azt mondom: a "homoszexualitás" és "homoszexuális" kitűnő meghatározása a jelenségnek és a saját nemüket kedvelőknek. Pontos, világos elegáns. Hiába: a görögök "tudtak". A meleg pedig akár német, akár hottentotta - számomra értelmetlen. Maradok annál, amit mondtam: meleg lehet a kályha - meg a nyár.

2011. dec. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:

16:25-ösnek


Elég érdekes az a Biblia fordítás amit használsz, a Római levél idézésénél, nekem torznak tűnik. De akkor ezek szerint, mindenki heteroszexuálisnak születik, de ha valami rosszat tesz Isten gerjedelmet éleszt benne az azonos neműek iránt, büntetésből. (Akkor igen sok embernek rászolgált büntetésre) Tessék a szöveg ezt írja, lehet fundamentalista módon értelmezni.

Vagy esetleg nem arról van szó, hogy a korai megtértek közül valakik visszatértek a bálványimádáshoz ami azzal járt , hogy kultikus prostitucióban vettek részt amiben az azonos neműek közötti szex is beletartozott.

2011. dec. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:

19,56-nak

Az idézett rész a Csia Lajos-féle fordításból való (1978). Jellegzetessége, hogy a görög szöveg szó szerinti visszaadására törekszik

Itt találsz egy nagyon jól kezelhető formátumot.

www.etek.hu/ekonyvtar/ekonyv/ujszov.pdf

Kérdezőnek: Az intim emberi kapcsolatok addig értékesek, amíg nem mocskolja be őket az üzlet és az üzletből fakadó erőszak. Az érzelmek különbözőségeit értelmes ember nem teszi ki az ablakba vagy utcára, és nem akarja a másikra ráerőszakolni, vagy gúnyt űzni abból, aki nem olyan, mint én.


Itt találsz olyan oldalakat, ahol beszélgethetsz hasonlóakkal. Egyházi vonatkozásban meglepődtem, hogy néhány vallásos "meleg" vagy "homo" nem a felekezeti tanítás szerint figyel a közösségre, hanem a vezető lelkész emberi hozzáállása - készsége alapján.

[link]

2011. dec. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:

Előzőnek.


Érdekes fordítás, ismerek egy olyan oldalt ahol az eredeti görög szöveg van fent és minden egyes szóra ha rá kattintol megadja a magyar jelentését. Azt szoktam nézegetni, ha az eredeti szövegre vok kíváncsi.

Nekem ott az jön le, hogy a homoszexuális férfiakra a kéjenc, férfiprostituált szavakat használja a Szentírás.

Ami annyiban hihető is, hogy tudjuk, hogy bálványimádáshoz kötődő rituálék és orgiák tömkelegét műveltél a görögök (no nem a maiak). Ezért van olyan teológiai nézet is, hogy a monogám, szeretetteljes párkapcsolatban élő melegeket nem ítéli el a Biblia.

De a Csia Lajos fordítását nézve akkor is az jön le, hogy a melegség büntetés,amit Isten ad bálványimádásért és egyéb rosszért. Na már most nem minden bálványimádó, ezo tv-t néző ember meleg.

Tehát jól át kell gondolni ezt a kérdést.

2011. dec. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a 16:25-ös.


A Csia, ill. Vida fordítás a göröghöz legjobban ragaszkodó fordítás.


Természetesen nem arról van itt szó, hogy mindenki homokos lesz, aki vétkezik. Egészen világos (mindenkinek, aki olvassa és érti a Bibliát), hogy miről van itt szó. Tulajdonképpen az akkori társadalom a filozófiát, tudást fölé helyezte mindennek, ugyanakkor kicsapongó életmódot éltek. Az akkori görögök, rómaiak orgiákon vettek részt, közben pedig a tudást istenítették. Arról beszél a rész, hogy mivel a tudással nem jutottak el Isten megismerésére, annyira elbutultak, hogy a legkézenfekvőbb erkölcsi kérdéseket is képtelenek voltak látni. Ma is ez a jellemző. A tudósok megállapítják, hogy a tudomány mindenek felett áll. Elvezeti a társadalmat oda, hogy ugyan nem tudjuk hogy jöhetett létre a világ, de közben hihetetlenül komplex, tehát (és ez a döbbenet), magától, véletlenül jött létre. Így, mivel nincs Isten, azt teszünk, amit akarunk. Ez viszont erkölcsi mélységbe taszítja a társadalmat, eljutunk oda, hogy annak kell szégyenkeznie, aki heteroszexuálisként házasságban, gyermekeket tisztességesen nevelve él, és az lehet a büszke, aki homokos.

Továbbá, az ilyen tévelygő emberek képtelenek kilépni a saját gerjedelmük keltette mocskos életből. Igazat mond a Biblia: ha akarnának sem tudnák abbahagyni! Mert olyan erővel van jelen a bűn az életükben, hogy -bár arra hivatkoznak, hogy szabadok- olyan szinten megkötözi őket, hogy akkor sem tudnák abbahagyni, ha akarnák. Természetesen az, aki eljut Isten megismerésére, meg tud szabadulni. De Isten nélkül lehetetlen bűnökből szabadulni.

2011. dec. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
62%

16:30-as.

"Mintha Isten olyan lenne, amilyennek képzeljük."


Isten olyan, amilyennek képzeljük, mivel nem létezik. Mivel a Biblia természetfeletti dolgokat leíró részei is fantázia szüleményei, (a történelmi eseményekkel foglalkozó részeiben már lehet igazság) ezért aki a saját istenképe helyett agyatlan zombiként másolja a Biblia istenképét szóról-szóra arról csak a kreativitás és a képzelőerő hiánya, valamint az autoritáshoz, tekintélyelvhez való ragaszkodás rí le."


A baj akkor van, ha olyasmiről beszélsz, amit nem ismersz. Ha valamiről nem tudsz, akkor nem kellene büszkének lenned rá.

Nincs logika a szavaidban. Téves felfogás, hogy az a valóság, amit hiszel. Pont fordítva van. Abban hihetsz, ami valóságos. Hiszen attól, hogy elhiszed, még nem lesz előtted egy forró csoki. De ha ott van előtted, még nem feltétlen hiszed el. Mert az ember, aki képtelen érzékelni, csak a hitére támaszkodhat.


Mit számít, mit mond a vak a színekről? Vakon a színekről vitatkozol? Ezt hagyd azokra, akik látnak.


A Biblia valóságos. Isten valóságos. Minden ellenkező híresztelés ellenére. Ebben azokra kell hallgatni, akiknek látása és tapasztalata van Róla. Isten megtapasztalható. Nem is tudnám letagadni, mert akkor becsapnám magamat és másokat is.

Ha Isten nem élne, és mi nem ismernénk, anyukám bizony 25 éve halott lenne. De ha élne is, 5 éve már béna lenne. Amikor agyinfarktus után visszament kontrollra, megkérdezte tőle az orvos, hogy a fenébe gyógyult meg, mit csinált. Azt mondta, hogy imádkoztunk érte. Mert ez az igazság.

Az egyik ismerősöm meghalt volna, gyermekbénulásban. AZ ugye halálos betegség. Már elkezdtek lebénulni, az orvos azt mondta az anyukájának, hogy itt a vége, van még 1-1,5 órájuk. Mégis meggyógyultak belőle ő is, meg a testvére is. Ma is él.

Több ismerősöm meghalt volna a drog miatt. Mégis, 10, meg 13 év drogozás után abbahagyták. Egyikük elvonóra sem ment, csak abbahagyta a heroint.

Csak néhány apróság, ami a valósághoz tartozik. Nem akarom teleírni az oldalt, csak megmutatni: Isten valóságos. Jézus Krisztus valóságos.

Ugyanakkor tévedésbe ne essetek, mert sohasem mondta, hogy azoknak is kijelenti magát, akik ellenségesek vele szemben. Egyértelműen megmondta, hogy a barátainak, tanítványainak jelenti ki magát. Ezért csak az tudhatja, milyen Isten, aki ismeri őt.


(Jn 14: 21-23 Az szeret engem, aki magánál tartja parancsolataimat és megőrzi őket. Azt pedig, aki engem szeret, szeretni fogja Atyám. Én is szeretni fogom azt, és láthatóvá teszem magam majd neki.”

„Uram – szólt hozzá Júdás, nem a karióti –, mi történt, hogy nekünk készülsz láthatóan megjelenni és nem a világnak?” Jézus ezt felelte neki: „Ha valaki szeret engem, és igémet megőrzi, Atyám is szeretni fogja azt, azután majd elmegyünk hozzá, és lakást készítünk nála.)

2011. dec. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
85%

Egy VOLT homoszexuális férfi blogja. Mert amíg a média a meleg büszkeséget emlegeti, szót sem ad a másik oldalnak. Igyekszik a homoszexualitást olyan fényben beállítani, mint ha végleges, eldöntött állapot lenne.


[link]


Vagy a Hetek cikke, bár ez zsidó, nem keresztény, mégis érdemes lehet elolvasni:


[link]

2011. dec. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!