Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a homoszexua...

Mi a véleményetek a homoszexualitásról?

Figyelt kérdés
Mennyire tartjátok bűnnek? Ti elfogadjátok? Én magam egy normális meleg vagyok és boldog kapcsolatban vagyok. Mennyire bűn ez Isten szemében?
2011. dec. 5. 23:50
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
30%

"Sokan csak azért vetik el Isten Szavát, mert mást tanít, mint amit hinni akarnak. Ez azonban elfogultságra vall, nekünk pedig túl kell látnunk az ilyen szűk látókörű gondolkodáson!"


Az a szűklátókörű gondolkodás, hogy valaki robotként másolja szóról-szóra egy ókori mesekönyv "törvényeit" nem az, hogy képes a kritikus és logikus gondolkodásra.

2011. dec. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
56%

Válaszolnék a felvetésekre.


Ismét, sokadjára, bár lassan kezdem feladni a reményt. Semmilyen kutatás nem bizonyítja, hogy egy géntől leszünk melegek. Semmilyen. Még Czeizel Endre sem tudott ilyesmit kimutatni. Nem mellesleg, bár szakmailag nagy név, erkölcsileg megdöbbentő, miket támogat. (Már értem, miért olyan nagy dolog a szövegértelmezés vizsgálat...)


És igenis, vannak, akik "melegek" voltak, és ma már nem azok. Sajnálom, hogy ha ez fáj valakinek, de ez így van. Vannak férfiak, akik felépültek ebből, házasok, családjuk van. És valóban boldogok. Hogy miért? Nem azért, mert megfelelnek a társadalmi elvárásoknak. Hiszen a homokosok UTÁLJÁK magukat. Nem azért, mert ez az elvárás. Hanem azért, mert van lelkiismeretük, és tudják, hogy utálatos, amit tesznek. Vagy ti ismertek olyan homokost, aki kiegyensúlyozott életet él, boldog, és örül, hogy homokosnak "született"? Éppen annak örülne, ha meg tudna szabadulni tőle. Ti meg bátorítjátok abban, amit ő is utál!


Persze, voltak, akik bebuktak a "megváltozásba". De azért ez nem jelenti azt, hogy ilyen nincs. Hiszen attól, hogy sokan fulladnának meg a Balaton átúszásába, nem jelenti azt, hogy lehetetlen volna átúszni, igaz?


Mélységesen gusztustalan dolog a homoszexualitás. Nem érdekel túlzottan az sem, hogy pl. az Öt Kenyér "gyülekezet" egy egész közösséget hozott össze homokosokból, akik még "hívők" is. A Biblia soha, sehol nem ír ilyenekről. Tehát, ha valaki a Biblia Istenét elfogadja, akkor nem fogadhatja el a homoszexualitást.


Senki sincs KÖTELEZVE arra, hogy elfogadja a Bibliát, vagy Jézusban higgyen. De azt fogadjátok el, hogy a Bibliát és a kereszténység rendszerét nem ti definiáljátok, pláne nem kívülről.

Hogy nézne ki, ha bemennék a haditengerészethez, és azt mondanám, hogy én bizony nem látom jónak, hogy ezekkel a feltételekkel lehetek tengerészgyalogos. Én kicsit kövérebb vagyok, alacsonyabb, utálok mozogni, és nem akarok kemény kiképzést. Mégis tengerészgyalogos akarok lenni. Szerintetek változtatnának a véleményetek miatt?

Komolyan lehet venni egy ilyen véleményt?

Akkor miért hiszitek, hogy Isten, a világmindenség Teremtője majd megváltoztatja a rendet, mert neked nem elég modern.


Komolyan kellene vennem olyan embereket, akik szerint a világ körülöttük forog, és szerintük a Biblia megváltoztatható, mert nekik más a véleményük? Majd ha az Alkotmányt megváltoztatják, vagy mondjuk az időjárást, mert neked nem tetszik, akkor térjünk ezekre vissza.

2011. dec. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
53%
Azért mert így teremtettem, már nem lehet keresztény? Esténként az imádságomba mindig belefoglalok egy lányt, mert szerintem belülről-kivülről ő a leggyönyörűbb, és nem tehetek róla, hogy undorodom a férfiaktól. Leerőltethetem a torkomon a párolt kelbimbót, ízleni nem fog;)
2011. dec. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:

"Hiszen a homokosok UTÁLJÁK magukat."

Úgy látszik, te nem ismered őket. Több saját neméhez vonzódó egyént ismerek mindkét oldalról, és nem utálja magát mindegyik. Valaki tökéletesen elfogadta a helyzetét, valaki nem. Valaki boldog párkapcsolatban él 6 éve, és nem utálják magukat.

Te állíthatsz bármit is, de amíg ilyen hibás axiómákra építed az érvelésedet, az nem áll meg. Bocs.

2011. dec. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:

Utolsónak: nem axiómákról beszélek. Én nem ismerek egyetlen homokost sem, aki elfogadja magát!

Bár nyilván érdemes lenne beszélni arról, hogyan definiáljuk ezt.

De egy régebbi kérdés, amiben egy srác azt mondja, inkább felkötné magát, megfelelő alap a szavaimnak?

2011. dec. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:

"Utolsónak: nem axiómákról beszélek. Én nem ismerek egyetlen homokost sem, aki elfogadja magát!

Bár nyilván érdemes lenne beszélni arról, hogyan definiáljuk ezt.

De egy régebbi kérdés, amiben egy srác azt mondja, inkább felkötné magát, megfelelő alap a szavaimnak?"

Nem, nem megfelelő. Te egy itt GYK-n szereplő kérdés alapján általánosítasz egy olyan csoportra, akiket nem ismersz. Nem mindegyikük utálja magát.


Valóban, az axióma rossz szó volt, ezért újrafogalmazom:

mivel hiányos, hibás ismeretekre építve próbálsz érvelni, így maga az érvelésed is hibás lesz.

2011. dec. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint 30 % - ban számít a meglévő hajlam, és 70 %-ban a környezeti hatások. Ezek nem csak a homoszexualitást mint mintát jelentik, bár annak is nagy szerepe lehet abban, hogy valaki kipróbálja ezt legalább egyszer. Mert ha ezt csinálják a "celebek", akkor az már biztosan jó lehet...Ez persze nem jelenti azt, hogy automatikusan homoszexuálissá válik, de a biszexualitás már esélyesebb.

Tehát, környezeti hatás lehet a pszichológusok szerint az elsődleges szocializációs közegben, azaz a családban előforduló difi: pl. egy agresszív apa leánygyermeke vagy egy nemi erőszakon átesett lány nagyobb eséllyel fordul a saját neme felé; kisfiúk esetében a domináns, leuraló anya sodorhatja a homoszexualitás felé a gyermeket. Ha a gyermek nemét nem fogadják el a szülők, mert ellenkező nemű babát vártak, és a valós helyett a vágyott nem szerint kezelik a gyereket (öltözködés, játékok), szintén zavart okoznak ezzel a nemi identitás kialakulásában. [Nem vicc, tényleg vannak ilyen szülők.]


A többit, amit tudok a témában, már többször leírtam, így nem szeretném ismét leírni. Viszont tudok mutatni egy kérdést, amelyben sok jó válasz született a Biblia alapján. Illetve találtam akkor egy linket, amelyen a homoszexualitásból való megszabadulás lehetőségét tárgyalja egy segítő csoport.

Kissé hosszú, de szerintem érdemes elolvasni, ha valakit érdekel a téma, ill. ha valaki személyesen érintett, és egyáltalán meg akar szabadulni, nem törődött bele, nem mondja, hogy lehetetlen. (A kérdésben író érintett sajnos nem úgy tűnt, mint aki változni akar.)


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Üdv. :)

2011. dec. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
49%

Azta mindenit ennyi sületlenséget.

Most a leuraló anya miatt lesz alaki meleg, tegnap meg azt olvastam az agresszív apa miatt...

Ha annyira számítanak a környezeti hatások, a celebek, meg a média és egyebek hogy a rákban élhetnek homoszexuálisok a természeti népek körében is (tessék fellapozni antropológiai szakirodalmat).

De tegyük fel, hogy igazatok van ez súlyos bűn, és nem szabadna csinálni, de mit is: A SZEXUÁLIS ÉRINTKEZÉST AZONOS NEMŰVEL CSAK EZT TILTJA A BIBLIA. Hol a jó francban ír róla, hogy meg kell változtatnia az embernek a szexuális orientációját? Sehol. A konzervatív értelmezés szerint csak a fizikai (szexuális) kapcsolat a bűn, az hogy kibe lesz szerelmes az nem , kivel lakik együtt nem bűn, kivel vezet háztartást nem bűn, ki nevez meg párjának nem bűn. (Ugye Dávid is úgy szerette Jonatánt, mint saját lelkét, Szerelem több volt az asszonyok szerelménél) Tehát két hívő meleg is élhet együtt önmegtartóztatásban.

Ja és a heteróknak is illene emlékezniük Pál szavaira, hogy a házasság engedmény és a legjobb lenne, ha mindenki úgy maradna, ahogyan ő volt (nőtlenül). Aki ezek alapján belekényszerít vagy rávesz egy meleget egy heteró házasságra, annak Isten előtt kell felelnie.

Csak azt nem értem, ha egy meleg elvesz egy nőt szeretkezik vele (ki tudja melyik férfiara gondolva közben), hogyan lesz érvényes az a házasság ha nem is szereti szerelemből, hogyan lesznek egy testé? Vagy csak testileg kell együtt lenniük lelkileg már nem is...

2011. dec. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:

@# 48:


Bocsika, de úgy látom, bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű...


Ha akár tegnap, akár ma rendesen elolvastad volna, amit írtam, akkor világosan látnád, hogy egy leuraló anya a _kisfiúkra_ lehet veszélyes, egy agresszív apa pedig a _kislányokra_.

Javaslom, nézz utána a vonatkozó kutatásoknak, mielőtt csak vagdalkozol a levegőbe.

Ha pedig vetted volna a fáradságot, hogy ne csak csípőből tüzelj, hanem esetleg a linket is megnyisd, egyből észrevehetted volna, hogy nem jó linket másoltam be...


Az írásod többi részéről meg csak annyit, hogy ugyanazokat a fals érveket hozod fel, amit bizonyos homoszexuálisoknak szóló honlapokon lehet olvasni...


Nem is reagálok, csak egyre, mivel a többivel kapcsolatban én semmit nem írtam előzőleg:

Dávid és Jonatán barátsága a Bibliában talán a legszebb példa az _igazi_ barátságra. Szó nincs közöttük levő szerelemről; hanem: Dávid hűséges barátja, Jonatán erős szeretetét értékelte magasabbra az asszonyok szerelménél.


"Sajnállak, testvérem, Jonathán, kedves voltál nekem nagyon; _hozzám való szereteted_ csudálatra méltóbb volt az _asszonyok szerelménél_."

(2. Sámuel 1:26)


Üdv. :)

2011. dec. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:

Pedig igazán kiváncsi lennék a véleményedre szóval arra, hogy a melegeknek nem megváltozni kell, hanem önmegtartóztatóan élni, akár egy másik meleggel, közös szerelemben, társban.

Az eredeti héberben és ennek megfelelően a vulgatában is a szerelem szó (ahaba, amore(m))szerepel, a szeretet helyett. A biszexuális Dávid és a mneleg Jonatán szerelmes volt egymásba, ezt több teológus is megerősíti neked.

2011. dec. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!