Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a homoszexua...

Mi a véleményetek a homoszexualitásról?

Figyelt kérdés
Mennyire tartjátok bűnnek? Ti elfogadjátok? Én magam egy normális meleg vagyok és boldog kapcsolatban vagyok. Mennyire bűn ez Isten szemében?
2011. dec. 5. 23:50
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
78%
Nem Isten létéről szól a kérdés.
2011. dec. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
A kérdést tulajdonképpen Isten léte dönti el. Illetve az, hogy ha létezik, mit gondol erről. Mert ha Isten nincs, vagy nincs véleménye, akkor mindenki úgy él, ahogy akar. Még ölni is ölhet.
2011. dec. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:

"Arról beszél a rész, hogy mivel a tudással nem jutottak el Isten megismerésére, annyira elbutultak, hogy a legkézenfekvőbb erkölcsi kérdéseket is képtelenek voltak látni."


Ezek szerint, aki megtér és utána mégis visszatér a bűnös élethez, még el is butul, ami azzal jár hogy nem tudja megkülönböztetni a jót a rossztól. De akkor ez is Isten büntetése a butulás. Akkor sokan el kellene, hogy butuljanak. És lekiismeretlennek kell , hogy legyenek.



" Ez viszont erkölcsi mélységbe taszítja a társadalmat, eljutunk oda, hogy annak kell szégyenkeznie, aki heteroszexuálisként házasságban, gyermekeket tisztességesen nevelve él, és az lehet a büszke, aki homokos."


Egyáltalán nem kell szégyenkeznie senkinek, aki heteroszexuális, különösen nem a magyar társadalomban. A melegek nem büszkék rá, az hogy ezt az idióta kifejezést használják egyesek azzal én sem tudok mit kezdeni. Viszont a kicsapongó heterók és melegek közösen szégyenkezdetnek amiatt, amit csinálnak. És a melegeket elfogadható felekezetek ugyanúgy ostorozzák a kicsapongást, promiszkuitást.


" Továbbá, az ilyen tévelygő emberek képtelenek kilépni a saját gerjedelmük keltette mocskos életből."


Ez akkor megint csak a promiszkuitásra utalhat. Egyáltalán a melegség csupán nemi vágy, vaqy annál több: szerelem, szeretet, érzések? A Biblia a szex felől közelíti meg, de mi van ha a melegség is ugyan olyan összetevőkből épül fel, mint a heteroszexualitás: szerelem, gyengédség, társ iránti szeretet és szexuális vágy.

2011. dec. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:

A másik oldal, másik oldala, az ex-ex-gay, emberek, akik nem gyógyultak ki a melegségből.


[link]


[link]


[link]

2011. dec. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:

"Ezek szerint, aki megtér és utána mégis visszatér a bűnös élethez, még el is butul, ami azzal jár hogy nem tudja megkülönböztetni a jót a rossztól. De akkor ez is Isten büntetése a butulás. Akkor sokan el kellene, hogy butuljanak. És lekiismeretlennek kell , hogy legyenek."


Ez így van. De nem csak az, aki megtér, majd visszatér a bűnbe, hanem azok is, akik a bűnben élnek folyamatosan. A bűn következménye az erkölcsi eltompulás.

Ezt most megállapítottad, vagy kérdésként tetted föl?

2011. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
83%

ma 13:39-nak:


Egyáltalán nem jól látod. Nem a promiszkuitásra utal. Úgy érzem, azt próbálod megmagyarázni, hogy a homokos életmód elfogadott a Bibliában. De javíts ki, ha tévedek. Mi nem egyértelmű azon, hogy "férfiak férfiakkal és nők nőkkel"?


A homoszexualitás elfogadására semmi okunk sincs. Sem a Biblia nem támasztja alá, sem az erkölcs.

Egyáltalán nem fontos, hogy milyen érzések kísérik, mint már írtam előbb. Nem számít, hogy élvezettel ölsz-e embereket, vagy utálattal. A lényeg a tett maga, és nem az, hogy milyen érzéseket kelt benned. A gondolattól is rosszul vagyok, hogy a férfi-férfi szexet és szerelmet a férfi-nő kapcsolathoz hasonlítod.

2011. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
58%

Mint már többen igen pontosan leírták, a homoszexualitás elsősorban érzelmi kérdés. Az elfogadás pedig rendkívül kényes kérdés, meg kell magyarázni, mi az a személyes ok, amely miatt valaki nem fogadja el. Aztán kiderül, mennyiben van igaza.


Ez az állapot alapvetően genetikai kérdés, nem pedig nevelés megrontás és hasonlók okán jön létre. A génállomány adta tulajdonságokat nem lehet elhatározásra megváltoztatni, ezért tökéletesen méltánytalan a bűnhöz (amelyet az ember szabad akaratából követ el) hasonlítani. Mintha a homlokodon lévő szemölcsért meg kellene vetni téged, pusztán, mert látszik.


Nem tudom, de úgy gondolom, az összes melegfelvonulás és hasonló zajos magamutogatás bizonyos mértékig a szüfrazsettek, annak idején a feketék, vagy akár a szakszervezetek felvonulásához hasonlít: a többség megalázó el nem fogadása elleni tiltakozás. Szerintem nem túl hatékony, de az. Valahogy meg kell értetni az emberek semmit el nem fogadó részével, hogy elítélni azt lehet, ami másoknak kárt okoz, és legfőképp szabad akaratból jött létre. Bocsánat, de a lepra szemre undorító, és fertőző is. Ezért inkább ítéljük el, ahelyett hogy gyógyítanánk, amíg nem tudjuk, legalább enyhítenénk hatását?

Igen, a magánéletre nem vagyok kíváncsi, kivéve, ha segítséget kérve tárják fel. De ezen túl mi közöm hozzá, ha emberként kerülök kapcsolatba velük. És mi jogon tekintem kevesebbeknek magamnál?

2011. dec. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
65%

Utolsónak: milyen genetika?

Ne haragudjatok, de ezerszer hallottam már ezt hangoztatni, de tudtok mutatni egy mérvadó kutatást a témában?

Azon kívül, hogy ezt hangoztatják, felmentve magukat az erkölcsi felelősség alól, nincs ennek alapja.

A homoszexualitás genetikája lehet esetlegesen HAJLAM, de semmiképpen sem predesztináló tényező. SENKI sem bizonyította, hogy a homokosság genetika kérdése.

Ezen felül, semmi okunk rá, hogy elfogadjuk. Miért kellene egy ilyen mocskos dolgot elfogadnom? Mert mindenhol ezt sulykolják?

2011. dec. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
58%
A lényeg, hogy a homoszexuális férfiak x kromoszomájának q23-as szakaszán van elváltozás. Ami befolyásolja a szexuális orientációt, erre jönnek a magzati kor hormonális hatásai stb. Természetesen pontosan nem lehet tudni mi okozza ezt a szexuális orientációt, sokan a külső, akár kulturális hatásokkal magyarázzák, viszont érdekes, hogy meleg emberek minden kultúrában, népcsoportban, rasszban élnek. Tehát a mi nyugati civilizációnkban ugyanúgy mint az amazonas mentén élő yanonamiknál. A genetika mellett áll az a tény is hogy a melegek aránya a népességen belül (7-10%) függetlenül a társadalmi környezettől változatlan.
2011. dec. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
65%
Ismét kérdezem: milyen kutatás bizonyítja azt, hogy egy géntől lesz valaki homoszexuális?
2011. dec. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!