Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van ebből kiút?

Van ebből kiút?

Figyelt kérdés
Tehát én vallásos családban nőttem fel, kiskorom óta így neveltek. Saját döntésemre én is ilyen életet akarok élni, és Istent követni. De egy fél éve teljesen felfordult az életem. Úgy kezdődött, hogy megismerkedtem egy fiúval, akibe nagyon szerelmese lettem. A fiú átvágott, csak a testem kellett volna neki, sosem szeretett. Minden kapcsolatot megszűntetett velem, nem köszön, nem érdeklem. Borzasztó nehéz volt feldolgozni, mert én mindent megtettem volna érte tényleg. Nem bírtam ezt egyszerűen feldogozni, és elegem volt mindenből. Ezek után következett, hogy szeptemberbe új suliba kerültem. Egyedül éreztem magam. Minden hétvégén buliba mentem, az előtt sose voltam….. És másnap jött az üresség, hogy én nem ilyen vagyok nem szabad ezt csinálnom. De megőrültem a hiányától, és még a mai napig is nagyon fáj. (4 hónapja ért véget) Tudom hogy nem bulikba, és nem másik pasikba kell menekülnöm, hanem Istenhez. Ha lenne itt valaki olyan aki tudna velem beszélgetni azt megköszönném. 18/L
2011. dec. 11. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Miről akarsz beszélgetni?

am mindenből van kiút, ebből meg pláne csak sok idő mire elfelejted, majd utánna ráérsz ismerkedni, addig meg legyél a haverokkal, barátokkal.

2011. dec. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én beszélgetek veled, ha gondolod (19 éves fiú vagyok), de azt tudnod kell rólam, hogy nem hiszek a kereszténységben és határozottan szembehelyezkedek az egyházzal, úgyhogy vallási téren nem tudok neked segíteni. De ha csak úgy általában szeretnél beszélgetni, vagy szeretnéd elmondani ezt a történetet, akkor írhatsz nyugodtan, nem fogom bírálni a vallásodat és Téged se:)
2011. dec. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én velem is elbeszélgethetsz ha szeretnél 18/ F vok és vallásos. Csak egy vmit szeretnék rólad tudni, azt leírtam üzibe :)
2011. dec. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

A kiutat csak az jelenti, ha menekülés helyett szembenézel a problémáiddal, a magánnyal, a hiánnyal, és mindennel, amitől félsz. Az, hogy hiszel Istenben, egy dolog, és sokszor valóban hasznos kapaszkodó az életben, viszont a gondjaid senki nem fogja megoldani helyetted. Neked kell meghoznod a döntést, hogy felkelsz a padlóról, és összeszeded magad, vagy sem.

Az sem megoldás, hogy nem jársz el sehova, valamilyen szinten szükség van rá, hogy kiéld magad, amíg megteheted, megismerd a határaidat, mert később sokkal rosszabb lesz rájönnöd, hogy egyáltalán nem is éltél.

2011. dec. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ennek így kellett lennie, csak akit szeret az ember teljes szívéből azt nem olyan könnyű elfelejteni
2011. dec. 11. 17:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Istennek mindenre van megoldása.


"Aki kér az kap"

"Bármit kértek tőlem az én nevemben megteszem"


Imádkozz Hozzá és Ő meghallgat téged és ki fog vezetni téged ebből a helyzetből és hidd el közelebb leszel Istenhez mint valaha.

2011. dec. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az az első lépés, hogy elhatároztad, hogy Istenhez akarsz tartozni. A 2., hogy megbánod szívből a bűneidet, a 3., hogy behívod őt a szívedbe és átadod neki az életedet, megkéred, hogy változtasson olyanná aki valóban képes Őt követni, bármilyen akadályon át. Ha ezt megteszed,a gondolkodásodban olyan megdöbbentő, gyökeres változás fog végbemenni amely megkönnyíti számodra, hogy nemet tudj mondani a világi élet csábításaira, sőt ezek nem fognak többé érdekelni, mert már nem fognak örömöt okozni. Sokkal inkább örömödet leled majd abban amikor Istennel foglalkozol.

Én ezt átéltem, és mivel az Úr nem személyválogató neked is sikerülni fog, csak tedd meg az első lépést felé,és Ő vezetni fog az úton, melyen járnod kell.

Isten áldjon!

2011. dec. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Isten semmit sem tesz ok nélkül. Csak esetleg nehéz megérteni az okokat, amíg Ő nem akarja. Amit áttéltél, az sem volt ok nélkül. Lehet, hogy ez az ok most még nem ismert előtted, de legyél türelmes! Az én utam majdnem 20évig tartott!

A bulizás, és Isten követése nem zárja ki egymást. De ha megpróbálsz erőt venni magadon, Te irányíthatod a gondolataidat!

Az alaptételed nagyon helyes! Az Istenhez való kötődni akarás már magában segíthet leküzdeni a lelki-gondolati nehézségeket! Nekem is sokat segített a veszteségek elviselésében (előbb a munkámat vesztettem el hirtelen, majd a édesapámat)

2011. dec. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is voltam hasonló helyzetben mint te. Nekem évekbe tellett mire túltettem magam a dolgon (5-10 év kb, nehéz megmondani mikor lett vége). Közben teljesen elfordultam Istentől. De Isten nem hagyott magamra, és amikor már azt gondoltam hogy így fogom leélni az életemet akkor 12 évvel később egy álomban tudtomra adta hogy Ő még mindig vár rám hogy visszatérjek. Ez egy olyan misztikus álom volt, melyben megmagyarázhatatlan módon 100%-os biztonsággal éreztem, tudtam hogy Isten létezik. Lehet hogy ez így hülyén hangzik, de nekem ez egy nagyon nagy élmény volt. Így most újra igyekszem Istennek tetsző életet élni. És így utólag visszagondolva azokra a nehéz időkre, valószínűleg sokat segített volna ha akkor nem hagyom abba az imádkozást és a szentségekhez járulást. És sok minden volt, amit én akkor nem tartottam bűnnek, de attól még az volt. Ezektől is jobban távol kellett volna tartanom magam.
2011. dec. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: az én esetemben utólag amikor megkérdeztem egy papot az azt mondta hogy szabadító imára lett volna szükségem, az lehet hogy segített volna. Ezért neked is merem ajánlani hogy próbálj minél többször közbenjáró imát kérni.
2011. dec. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!