Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 3 sátánizmus fajtája?

3 sátánizmus fajtája?

Figyelt kérdés
egyik lawei azt tudom!

2012. jan. 5. 19:05
1 2
 1/14 zozi1111 ***** válasza:
Sátánista akarsz lenni?
2012. jan. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%

2. iszlám,

3. kereszténység.

Csak ők hisznek a sátánban,tehát náluk keresd.

2012. jan. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A három sátánizmus fajtáról annyit tudok hogy a legelterjedtebb mai világunkban a lawei sátánizmus

És engem konkrétan a legősibb érdekel egyszer megtaláltam wikip... de már nem!

2012. jan. 8. 20:09
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Elég durva a sátánista vallás ahogy olvastam utánna, embereket áldoznak fel,okkult szertartásokat tartanak.

A Bibliát gyalázzák,teljesen elferdítik. Azok a tanok nem valósak. A Sátán a hazugság atyja. A Lawei srácot is elég szépen átvágta,amikor elkezdett hinni neki. Ha nem tért meg halála előtt akkor most neki sem jobb,mint a sátánnak ott van a tüzes kénes tóban.

2012. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!

Az az igazság, hogy ez a kérdés azért okoz nagy kavart, mert ha azt mondod hogy Sátánista, az olyan mint ha azt mondanád hogy istenhívő. Jó-jó. Na de annak is melyik fajtája? Katolikus? Protestáns? Ortodox?

Ez is ugyanilyen. A emberek mikor meghallják a SÁTÁNISTA szót, akkor megrebbennek lélekben. Hogy miért? Azért, mert manapság a média, és a kereszténység által alakított kép él róluk, melyben az a megfogalmazás áll, hogy a Sátánizmus az, ami teljes mértékben ellentéte a kereszténységnek, hogy sötét dolgokat tesznek, véráldozatokat mutatnak be az általuk imádott istenségnek. Ez még részben igaz is, de... Megint oda lyukadunk ki, hogy melyik fajta, és hogyan?

Én három nagy alfajról tudok.

-Ördögimádók

-Anton Sandor LaVey által megírt Sátán Bibliája című könyvet elfogadó (tulajdonképpen ateista) emberek

-Spirituális Sátánisták


Ördögimádók:

Na ők azok, akikre az ember gondol mikor a szót meghallja. Sötét rituálékat végeznek, szörnyűségeket csinálnak, én speciel nem vagyok nagyon a híve, de csinálják...


Lavey féle Sátánisták:

Ők nem csinálnak rituálékat, hiszen ők ateisták. Szerintük a Sátán egy viselkedésforma. Ezek között általában nagyon intelligens embereket találni egytől-egyig.


Spirituális Sátánisták:

Mivel ennek vagyok a híve, ezért erről tudok a legtöbbet írni. Mi sem csinálunk rituálékat. Ahogyan a névből is látszik, a lelket, a lelki békét, az egyensúlyt hozzuk előtérbe. Meditálunk, imádkozunk a Sátánhoz, Démont idézünk, hogy legyen segítségünkre, cserében adunk neki(k) valamit. www.spiritsoferidu.wordpress.com Itt találhatsz rólunk információt.


Röviden ennyi lenne, ha érdekel még a dolog, csak írj rám privát üzenetben!

Remélem segítettem!

Üdv!

2012. jan. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Üdv!

Mi is spiritualisták vagyunk. A Spirits of Eridu egy nagyon jó oldal, ha érdekel a legősibb vallás, akkor ezt olvasd, én csak innen informálódtam.

Az előző hozzászólóén pontosítanék.

Tulajdonképpen mi is végzünk rituálékat, de ennek egyáltalán nem az a lényege mint az "ördögimádók" által végzett rituáléknak. Kommunikálunk a Démonokkal, és Luciferrel. (Mi a társaimmal ezt is rituálénak hívjuk, meg szeánsznak, bár nem ez lenne a legjobb kifejezés rá.)

Fejlesztjük a lelkünket, kinyitjuk a csakráinkat, növeljük az energiánkat, mágiánkat.

Sajnos a mai világban a kereszténység és a zsidók irányítanak. A médiával befolyásolják az embereket. Gonosznak mondják a démonokat, meg Lucifert. Először inkább a saját házuk táján kezdjenek el söprögetni...

Mindegy, nem húzom tovább, ha érdekel, akkor Spirits of Eridu...

2012. jan. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Közben lett egy sátánista ismerősöm aki tudta a választ!

Amit én kerestem a "Diabolista" sátánizmus ő is a lavei-t valja!

Megríkattam de nem sikerült megtérítenem de legalább szétnézet a gyülekezetben (Golgota)

2012. jan. 19. 22:40
 8/14 anonim ***** válasza:

Ave!

Én egy 21 éves sátánista csaj vagyok.

Én csak az Anton Sandor Lavei (helyesen írva) félélt ismerek (és ezt is követem).

2012. febr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

01-12 16:26 -os!

Nagyon durván el vagy tévedve! Nézz utána a dolgoknak mielőtt butaságokat írsz!

Nem áldoznak semmit sem, a bibliát sem gyalázzák, csupán nem törődnek vele, okkult szertartásokat sem végeznek (mert a sátánizmus szempontjából nem feltétel) Vannak olyanok akik csinálják, persze... de ők nem azért mert sátánisták, hanem mert amellett wicca-val és egyéb más okkult dolgok foglalkoztatják.

2012. febr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jah és én is sátánista vagyok, és nem ölök meg sem embert sem állatot.

A sátánisták jó emberek nem ártanak senkinek, csak azoknak akik nekik is ártanak. (persze ez minden emberre igaz mert ha megütnek te is visszaütsz...)

Akikkel te a sátánistákat kevered azok az ördögimádok (sátánimádók) - ez nem egyenlő a sátánizmussal! (sokan keverik ahogyan te is)

De a sátánimádók sem áldoznak embert... max macskát.

Amit én elítélek! És az egész Sátánimádó bandát ostobának tartom és kegyetlennek (amit az állatokkal csinálnak)

Szóval ennyi még. :)

2012. febr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!