Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúja vagyok. Mit...

Jehova Tanúja vagyok. Mit szeretnétek tőlem kérdezni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 6. 19:01
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/557 anonim ***** válasza:
70%

Vidiripi


102. válaszoló.

Te melyik biblia fordítást használod?

2012. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/557 anonim ***** válasza:
100%

"pergamon válasza:


„Melyik múzeumban tekinthetem meg azokat az újszövetségi görög nyelvű másolatokat, amelyek tartalmazzák héber betűkkel 255 helyen az hogy JHVH?

Hol találták meg ezeket és mikor?”



The New International Dictionary of the New Testament Theology (2. kötet, 512. oldalon) ezt mondja:


A legújabb szövegfeltárások kétséget támasztanak a tekintetben, hogy a LXX (Septuaginta) összeállítói a Tetragrammatont (JHVH-t) kyriosz-szal [κύριος] fordították volna. A rendelkezésünkre álló legrégibb LXX MSS (töredékek) szerint a Tetragrammatont héber betűkkel írták át a görög szövegbe. Ezt a szokást követték a későbbi, i. sz. első századában élő Ósz[övetségi] Szentírás zsidó fordítói is.”


Ebből pedig az következik, hogy Jézus és tanítványai akár héberül, akár görögül olvasták a Szentírást, mindenütt találkoztak az isteni névvel. "


Tudod te, hogy a LXX nem tartalmaz egy sor újszövetségi levelet sem? Miért példálózol nekem az ószövetség egyik fordításával, amikor én nem ószövetségi, hanem újszövetségi, és nem fordítást, hanem másolatot kérek tőled?

Miért csinálod ezt?

Érted e már, hogy feltételezéseken alapul a bibliád? Hogy feltételezel? Mutatom:


"Ebből pedig az következik..." látod, ez feltételezés.

"az Újszövetség írói idézeteikben kétségtelenül átvették a Tetragrammatont" látod már, hogy feltételezel?

"Ebből következik, hogy Mihály az arkangyal nem más, mint a megdicsőült Jézus Krisztus.." Feltételezel.


Összefoglalom, hogyan fogalmazol:

- ebből pedig az következik

- kétségtelenül átvették

- ebből következik


Kedves Tanú! Nem következtetésekre vagyok kíváncsi. Légyszíves, ha annyira biztos a következtetésetek, akkor mutassátok meg nekem a görög másolatot.

Miért csinálod ezt?

Megint válaszoltál valamit, de én még mindig nem tudom, hova menjek megnézni, min alapul a bibliád.

Figyelj, itt ülök a kocsimban, kezemben a GARMIN, de nem tudom, milyen uticélt adjak meg neki, mert te nem válaszolsz. Értsd meg, látni akarom a saját szememmel a görög másolatokat. Ezért én a világ végére is képes vagyok elmenni, csak add már meg az ország, a város és a múzeum nevét végre.

Figyelj. Ha tényleg vannak ilyen másolatok, akkor nekem köztetek van a helyem. Ments meg! Csak egy pillantás a másolatokra, és húzok a reformátusoktól hozzátok. Az életem múlik rajta. Csak te segíthetsz!


Üdv, Névtelenül.

Áldás, Béke.

2012. jan. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/557 anonim ***** válasza:
100%

"Csak nem azt akarod mondani, hogy Jézus, soha egyszer sem ejtette ki Isten nevét?"


De, azt akarom mondani.

Tudod te, mit csináltak volna Jézussal, ha kiejti a nevet? Tudod te, mit csináltak volna bárkivel, ha a zsinagógában kiejtette volna a nevet? A percen szertendő széjjel verték volna a fejét, kövekkel, Istenkáromlás miatt. A nevet csak bizonyos, nagyon ritka esetekben mondhatta ki a főpap.

Ezek után, megkérdezem: Olvastál olyat a Szentírásban, hogy halálra kövezték Jézust? Láttál olyan görög másolatot, amelyben benne van, hogy kimondta a nevet?

Mindkét kérdésre a válasz természetesen nem.

Javaslom nézz utána, milyen dolgokért járt azonnali halálra kövezés akkoriban.

Jézus nem mondta ki a nevet a Szentírás ránk maradt bármelyik görög másolata szerint sem, még akkor sem, ha az általa idézett ószövetségi igehely tartalmazta. Puszta meggondolatlan feltételezés amire téged tanítanak, ráadásul nem veszik figyelembe, hogy halálra kövezés lett volna Jézus jutalma. Na szép.

Üdv, Névtelenül.

Áldás, Békesség!

2012. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/557 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Tanúk!


Ha bármilyen kérdésetek van, lehetőségetekben áll azokat akár név nélkül is feltenni itt:


[link]


Ez az oldal, ez a blog kifejezetten a Jehova Tanúival foglalkozik, és teljesen kulturáltan foglalja össze a tanításaitokat, és azok hátterét. Az oldalon senki sem sérteget senkit, erre a szerkesztőség a garancia, lássátok meg magatok is.

Mindannyiunkban vannak megválaszolatlan kérdések.

Ezért itt bárkinek lehetősége van tanúkkal de volt tanúkkal is beszélgetnie, kérdeznie. Sőt, vagyunk páran, akik nem is érintettek, hanem más felekezetűek. Az oldal nem foglal állást egyetlen felekezet mellett sem.

Az oldalon megjelenő cikkek pedig professzionálisak, nagyon sokat lehet tanulni belőlük.

Üdv, Névtelenül.

Áldás, Békesség!

2012. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/557 anonim ***** válasza:
100%

Hol írja a Biblia, hogy Mihály az Jézus? [ugyanis hitetek szerint Mihály arkangyal Jézus másik neve]


Az ószövetségben Mihály "egy a sok közül". Az újszövetség pedig "Isten egyszülött fiának" nevezi, de Jézus egyértelműen isteni [kis i-vel] címet visel az úsz-ben.


Melyik Bibliavers támasztja alá azt a hitnézeteteket amely szerint Jézus másik neve Mihály? Hogyan magyarázzátok azt, hogy Mihály "egy a sok közül" címet viseli Jézussal ellentétben?


[link]

2012. jan. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/557 anonim ***** válasza:
100%

1.Miért hiszitek, hogy bármelyik másik vallás rosszabb lenne mint a tiétek?

2.Miért akartok mindenkit azzal meggyőzni, hogy álljon be hozzátok?

3.Miért bűnös mindenki, aki nem Jehova tanúja?

4.Miért nem jó úgy minden, ahogy van? (tehát, miért ne maradjon senki a saját vallásában?)

5.Miért bűn ünnepelni 1-1 ünnepen és ajándékozni?

6.Miért nem tarthatnánk meg a születésnapunkat?

és még sorolhatnám...

2012. jan. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/557 anonim ***** válasza:
0%
Miért kék az ég?
2012. jan. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/557 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolnál kérlek az alábbi kérdésemre? Egyelőre nem kaptam kielégítő választ.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

2012. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/557 anonim ***** válasza:
0%

# 89/110 ma 00:12


A valász itt található.

2012. jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/557 anonim ***** válasza:
0%

Hol írja a Biblia, hogy Mihály az Jézus? [ugyanis hitetek szerint Mihály arkangyal Jézus másik neve] 


Az ószövetségben Mihály "egy a sok közül". Az újszövetség pedig "Isten egyszülött fiának" nevezi, de Jézus egyértelműen isteni [kis i-vel] címet visel az úsz-ben. 


Melyik Bibliavers támasztja alá azt a hitnézeteteket amely szerint Jézus másik neve Mihály? Hogyan magyarázzátok azt, hogy Mihály "egy a sok közül" címet viseli Jézussal ellentétben?” 


# 89/110 ma 00:12


A valász itt található.

2012. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!