Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúja vagyok. Mit...

Jehova Tanúja vagyok. Mit szeretnétek tőlem kérdezni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 6. 19:01
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/557 anonim ***** válasza:
12%

A Róma 10:13-ban a Joel 2:32 van idézve..ott Isten neve van,a Jehova név, tehát Pál azt idézi ezért egyértelmű, hogy ott jogos Isten nevének a kiírása és Jehova nevét érti alatta Pál apostol és nem az Úr Jézust.



Jóel 2:32 Darby And it shall be that whosoever shall call upon the name of Jehovah shall be saved: for in mount Zion and in Jerusalem shall be deliverance, as Jehovah hath said, and for the residue whom Jehovah shall call.


Lásd a héber szöveget,mert az a mérvadó:


Jóel 2:32 HOT+

(32) (3:5) והיהH1961 כלH3605 אשׁרH834 יקראH7121 בשׁםH8034 יהוהH3068 ימלטH4422 כיH3588 בהרH2022 ציוןH6726 ובירושׁלםH3389 תהיהH1961 פליטהH6413 כאשׁרH834 אמרH559 יהוהH3068 ובשׂרידיםH8300 אשׁרH834 יהוהH3068 קרא׃H7121


Nekem mindegy, hogy te mit mondasz, mert egyszerűen megnézem, hogy Isten szava mit mond és ott egyértelmű a válasz..Joel 2:32 szerint Jehova nevét kell segítségül hívni, és Pál is ezt a verset idézi az újszövetségben és ezért Jehova a helyes fordítás, mert az adja vissza az ihletett írás mondanivalóját.


Én az Egek királyságáról, beszélek, akár az Evangéliumok, de Isten királysága sok mindent magában foglal. Beleértve azt is, hogy Szenteljük meg Isten nevét.

2012. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/557 anonim ***** válasza:
15%

A Róma 10:13-hoz ezt kommentált fűzi William MacDonald a mű eredeti címe: BBC - Believer’s Bible Commebtary - New Testament


“Tudatlanok voltak Isten igazságát illetően, nem ismerték azt a tényt, hogy Isten hit alapján tulajdonít valakinek igazságot, nem cselekedetek alapján. Azzal próbálkoztak, hogy saját igazságot mutassanak fel a törvény megtartása által. Megpróbálták elnyerni Isten kegyelmét saját erőfeszítésükkel, saját jellemükkel, saját jó cselekedeteikkel. Rendületlenül elutasították, hogy alávessék magukat Isten tervének, aki igaznak nyilvánítja azokat az istentelen bűnösöket, akik Fiában hisznek.”


Tehát egyértelmű, hogy Isten nevét kell segítségül hívni, oly módon hogy elfogadjuk a Fia váltság áldozati felajánlását, vagyis hiszünk Jézusban, hogy őt az Isten küldte.


Káldi Biblia jegyzetei ezt írja:


Róm 10,13

"Az ál-misztikusok igen helytelenűl következtetik a 11–13. versekből, hogy mindenki, bármely hitvallást tartson, üdvözűl, ha Jézusban hiszen, őt szereti és bizalommal segítségűl híja, mert itt az igazi hitről van szó, mely nem csupán Jézus személyében hisz, hanem hiszi mindazt, mit ő tanított és rendelt; azután a hit a tanítók hallgatásától tételeztetik föl, tehát attól, mit Jézus az anyaszentegyház által tanít".


Márpedig Jézus azt is tanította hogy az Atya neve legyen megszentelve.Lásd Mi Atyánk..

2012. jan. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/557 anonim ***** válasza:
15%

Jóel 2:1-11) . . .Fújjátok meg a kürtöt a Sionon, és hallassatok harci kiáltást szent hegyemen! Reszkessen e föld minden lakosa, mert jön Jehova napja, és közel van. 2 Sötétség és homály napja az, felhő és sűrű homály napja; olyan, mint a hegyekre terülő hajnali fény. Van egy nagy és hatalmas nép; hozzá hasonló még nem létezett a beláthatatlan múlt óta, és utána sem lesz ilyen nemzedékről nemzedékre. 3 Előtte tűz emészt, mögötte láng perzsel. Előtte olyan a föld, mint az Éden kertje, mögötte azonban kietlen pusztaság, és semmi sem menekülhet előle. 4 Külseje, mint a lovak külseje, és úgy száguldanak, mint a csatalovak. 5 Hegytetőkön robogó szekerek robajával szökdelnek, mintha tarlót emésztő lobogó tűz ropogna. Olyan, mint a harcra sorakozott hatalmas nép. 6 Nagy fájdalmak gyötrik majd a népeket miatta. Minden arc nyugtalanságtól izzik. 7 Futnak, mint az erős férfiak. Mint harcosok, felmennek a falra. Mindegyik a maga útján halad, és nem térnek le ösvényükről. 8 Egyik a másikat nem lökdösi. Mennek, mint életerős férfi az útján; ha elesik is valamelyik a dárdáktól, a többiek nem szakítják meg útjukat. 9 Berontanak a városba. Futnak a falon. Felmennek a házakra, bejutnak az ablakokon át, mint a tolvaj. 10 Megrémült előtte e föld, az egek megrendültek. A nap és a hold elsötétedett, még a csillagok is bevonták fényüket. 11 Jehova pedig kiereszti majd hangját serege előtt, hisz tábora igen nagy. Mert hatalmas ő, aki véghezviszi szavát; bizony nagy Jehova napja és igen félelmetes; ki viselheti el azt?. . .


Csak ne téveszd szem elől, hogy ez a sáska raj Jehova serege, és a Mindenható ereszti ki a hangját előttük. Maga Jehova Isten az, aki kiküldi a sáska seregét, még a nagy nyomorúság és armageddon előtt, hogy tanúskodjanak az embereknek..Nagy fájdalmak gyötrik majd a népeket miatta - Lásd magadat - Nem tudtok gátat vetni ennek a tanúskodásnak, mert az Igaz Isten Tanúi mindenhova eljutnak, az emberek otthonaiban, az utcákra, terekre, mindenhol, ahol emberek találhatók. Mert ez Jehova akarata. Megrémült előtte a föld, ez látszik a te keserves Isten elleni harcodról is.

2012. jan. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/557 A kérdező kommentje:

„1. Korintus 1:2:Az Isten gyülekezetének, a mely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, elhívott szenteknek, mindazokkal egybe, a kik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét segítségül hívják bármely helyen, a magokén és a miénken")


Ha valaki a mostani üdvtörténeti korban szeretné segítségül hívni Isten nevét, és ezáltal megtartatni (Üdvözülni, meggyógyulni, démonoktól megszabadulni, áldást, "jó előmenetelt" nyerni) annak azt a nevet kell segítségül hívnia, amelyet Isten minden fölé emelt, mely a legteljesebb és legtökéletesebb mértékben tartalmazza mindazt ami JHVH is, akkor a názereti JÉZUS, a Krisztus, azaz JEHOSUA Ha Masíah nevét kell segítségül hívnia.


Aki nem ezt hirdeti, és nem tiszteli ugyanúgy Jézust, ahogy az Atyát, az mind tévelyeg. „ 93/142


Kérdésem: A gyakorlatban hogyan történt az, ahogyan JÉZUS NEVÉT SEGÍTSÉGÜK HÍVTÁK? A Bibliában példa van rá, mutasd meg hol és hogyan.

2012. jan. 10. 17:50
 145/557 anonim ***** válasza:
100%

Én egy szóval se mondtam, hogy a Róm 10 nem JHVH-ra vonatkozik. Pont azt mondtam, hogy JHVH-ra vonatkozik, és a korai keresztények mégis Jézus nevét hívták segítségül. Ebből egyetlen következtetést lehet levonni, hogy egyenértékű Jézus nevét és JHVH nevét segítségül hívni!


A Csel 8:12-ben sem erről beszéltem. Leírom még egyszer, hátha nem voltam elég világos. Lukács Filep szolgálatát ezzel a mondattal foglalta össze:


"De miután hittek Filepnek, a ki az Isten országára és a Jézus Krisztus nevére tartozó örvendetes dolgokat hirdeti vala, megkeresztelkedének mind férfiak, mind asszonyok." Csel 8:12


Kinek a nevére tartozó örvendetes dolgokról beszél itt? JHVH-ról? Nem, hanem JÉZUS NEVÉRE tartozó örvendetes dolgokról! Érted már? A társaságotok tanítása szerint ez nagyon nem illik ide, észrevetted? JHVH-nak kéne itt lenni, de még a ti bibliaferdítésetekben se így van, mert abban is Jézus neve szerepel itt!


Most, azon kívül, hogy kicsit összezavartalak ezzel az Igével, látod ennek a súlyát? Lukács összefoglalója Filep által hirdetett evangéliumról egyáltalán nem felel meg az általatok hirdetett evangéliumnak!


Üdv.

Tamás

2012. jan. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/557 A kérdező kommentje:

"Kár hogy nem válaszoltál az öngyilkosos krdésemre.nem kötekedésből írtam, tényleg kíváncsi voltam" 97/145


Válaszoltam a 45/141-ben

2012. jan. 10. 17:57
 147/557 anonim ***** válasza:
0%

(Jelenések 9:11) 11 Egy király van felettük, a mélység angyala. A neve héberül Abaddon, görögül pedig az Apollüón nevet viseli.

 

(Zsoltárok 21:3) Hiszen kijöttél eléje a jónak áldásaival, S fejére koronát tettél finom aranyból.

 

(1Mózes 49:10) Nem kerül el Júdától a jogar, sem a vezéri pálca térdei közül, míg el nem jön Siló; és a népek neki engedelmeskednek.

 

(Ezékiel 21:27) Rommá, rommá, rommá teszem. Nem is lesz senkié, mígnem eljön az, akié a törvényes jog, és neki adom azt.«

 

(Dániel 7:14) Majd uralkodói hatalmat, méltóságot és királyságot kapott, hogy a népek, nemzetek és nyelvi csoportok mind őt szolgálják. Uralma időtlen időkig tartó uralom, amely nem múlik el, és királysága nem semmisül meg.

 

(Zsoltárok 45:4) 4 Menj pompádban, és járj sikerrel, Vágtass az igazság, az alázat és az igazságosság ügyéért, És jobbod majd félelmetes dolgokra tanít téged.

 

 

(Jelenések 14:14) És láttam, és íme, egy fehér felhő, a felhőn pedig emberfiához hasonló valaki ült, fején aranykorona, kezében pedig éles sarló.  


  (Jelenések 9:1) 9 És megfújta trombitáját az ötödik angyal. És láttam egy csillagot, mely az égből a földre hullott, és neki adták a mélység vermének kulcsát. 


(Jelenések 22:16) . . .»Én, Jézus, elküldtem angyalomat, hogy tanúskodjon nektek ezekről a gyülekezetek számára. Én vagyok Dávid gyökere és sarja és a fényes hajnali csillag.«”


 (Jelenések 20:1) Majd láttam egy angyalt lejönni az égből a mélység kulcsával és egy nagy lánccal a kezében. 


 (Jelenések 19:11) És láttam, hogy megnyílt az ég, és íme, egy fehér ló. A rajta ülőt pedig Hűnek és Igaznak nevezik, és ő igazságosságban ítélkezik és folytat háborút. 


 (Jelenések 1:5) és Jézus Krisztustól, aki „a Hű Tanú”, „az elsőszülött a halottak közül” és „a föld királyainak Uralkodója”! Aki szeret minket, és aki saját vére által feloldott bennünket bűneink alól 


 A Jelenések 20: 1-3 úgy utalrá, mint arra, aki a Sátánt megkötözi és a mélységbe veti. Az akinél a méység kulcsa van az ugyanaz, mint a mélység angyala. A csillag az Istentől kinevezett királyt jelőli ezen versek fényében. (Kolosszé 1:13)


  Megszabadított bennünket a sötétség hatalmából, és átvitt minket szeretett Fiának királyságába. . .


(1Korintusz 15:25) . . .Mert addig kell királyként uralkodnia, míg lába alá nem vet minden ellenséget az Isten.


Az I.sz. felkent keresztények csak egyetelen angyali királyt fogadnak el Jézus Krisztust.

 

Tehát arra a következtetésre jutok a Biblia tükrében, hogy az Abaddon maga a megdicsőült Úr Jézus krisztus itélet végrehajtás közben. Azért utal rá János mint egy pusztító Görög Istenre. 

2012. jan. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/557 A kérdező kommentje:

Pergamon írja:

„Rotherham, a bibliafordító pedig Emphasized Bible fordításában az elsők között használja a „Yahweh” szóalakot. A halála után kiadásra került művében, amelynek címe Tanulmányok a Zsoltárokról, viszont visszatért a „Jehovah” szóalakhoz és kijelentette, hogy ezt azért tette, mivel „nem akart elszakadni attól, amit a nagyközönség szeme és füle már megszokott”.


Tartalmazza Jehova nevét ma is a (az „Új Szövetség”) néhány fordítása is. Például a Franz Delitzsch (1877) kiadásában megjelent Görög Iratok héber nyelven; a Benjamin Wilson-féle The Emphatic Diaglott (1864); a George N. LeFevre-féle Keresztény Biblia — Új Szövetség (1928).” 98/147

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik


A válaszíró 31%-ban hasznos válaszokat ad.


Ezután jön Pergamonnak egy másik hozzászólása


„A Jóel 2:32 szövegkörnyezete az igazi megbánást és a Jehova megbocsátásába vetett bizalmat hangsúlyozza (Jóel 2:12, 13). Isten nevének segítségül hívása magában foglalja, hogy igazán megismerjük őt, megbízunk benne, engedelmeskedünk neki, és hogy ő a legfontosabb az életünkben.” 99/147

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 31%-ban hasznos válaszokat ad


Ezután jön


„"Az ószövetségi idézetek jó része az újban is idézve van, és ha az óban Jhvh van, akkor az újban is. "


Ez az a feltételezés, ami csak akkor válik bizonyossággá, ha végre megadod ennek a forrását.

Meg kell értened, hogy ha nem tudod megmutatni, hogy miről fordították a Bibliádat, akkor a Bibliád egy része csak feltételezéseken alapszik. 100/147


Üdv, Névtelenül.

Áldás, Békesség.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 98%-ban hasznos válaszokat ad.


Kérdésem: Hogyan lehetséges az, hogy a Pergamon válasza 0%-ban tűnik hasznosnak, a tied meg 100%-osan tűnik hasznosnak, miközben 98 %-ban adsz hasznos válaszokat?


Ebből arra lehet következtetni, hogy ti magatok szerkesztitek ezeket az oldalakat, méghozzá a saját szájízetek szerint. Mert egy automata osztályzása teljesen arányos lenne, de egy ilyen osztályzathoz (amely rendre előfordult korábban is), igencsak elfogultnak kell lenni, továbbá benne kell lenni az oldalak szerkesztésében is. Véleményem az, hogy ami számotokra akárhány %-osnak tűnik, az egy hatalmas nulla értékű, majd Isten eldönti, hogy kinek hány %-ék, egyébként meg rendkívül visszatetsző ez az eljárás!

2012. jan. 10. 18:16
 149/557 anonim ***** válasza:
0%

Felvetés:


„A Csel 8:12-ben sem erről beszéltem. Leírom még egyszer, hátha nem voltam elég világos. Lukács Filep szolgálatát ezzel a mondattal foglalta össze: 


"De miután hittek Filepnek, a ki az Isten országára és a Jézus Krisztus nevére tartozó örvendetes dolgokat hirdeti vala, megkeresztelkedének mind férfiak, mind asszonyok." Csel 8:12 


Kinek a nevére tartozó örvendetes dolgokról beszél itt? JHVH-ról? Nem, hanem JÉZUS NEVÉRE tartozó örvendetes dolgokról! Érted már? A társaságotok tanítása szerint ez nagyon nem illik ide, észrevetted? JHVH-nak kéne itt lenni, de még a ti bibliaferdítésetekben se így van, mert abban is Jézus neve szerepel itt! „


Válasz:


Apcs 8:12 Soos Midőn pedig az Isten országát hirdető Fülöpnek hittek, férfiak és nők megkeresztelkedtek Jézus Krisztus nevében.


Én nem zavarodtam össze , mert pont ezt tettem saját magam is. Megkeresztelkedtem a Atya a Fiú és a Szent Szellem nevében és Jehova Isten keresztény tanúja lettem.


(8,12) A vízzel való bemerítés (keresztelés) gyakorlata Keresztelő János szolgálata alatt került be az ÚSZ-be, és úgy történik rá hivatkozás, mint a „megtérés keresztsége (bemerítése) a bűnök bocsánatára” (Márk 1,4; Lk 3,3 stb.). Krisztus maga is alámeríttette magát Jánossal (Mt 3,13-17 stb.). Az Ő esetében az alámerítés bizonyára nem a fenti okokból történt, hanem az emberiséggel való azonosulásának szimbólumaként.


Mennybemenetele előtt az Úr Jézus megparancsolta tanítványainak, hogy hirdessék az evangéliumot az egész világnak, bemerítve (megkeresztelve) mindenkit, aki hisz ennek a megmentő üzenetnek, az Atyának, a Fiúnak és a Szent Szellemnek nevében (Mt 28,19; Márk 16,15-16). Ennek a parancsnak hűségesen engedelmeskedett az ősgyülekezet pünkösd napjától kezdve (Apcsel 2,38.41; 8,12-13.36-38; 9,18; 10,48; 16,14-15.32-33; 18,8; 19,5).(Scofield jegyzetek).

2012. jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/557 A kérdező kommentje:

„Értsd meg, látni akarom a saját szememmel a görög másolatokat. Ezért én a világ végére is képes vagyok elmenni, csak add már meg az ország, a város és a múzeum nevét végre.

Figyelj. Ha tényleg vannak ilyen másolatok, akkor nekem köztetek van a helyem. Ments meg! Csak egy pillantás a másolatokra, és húzok a reformátusoktól hozzátok. Az életem múlik rajta. Csak te segíthetsz!


Üdv, Névtelenül.

Áldás, Béke.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.”


Nézetem szerint a válaszod 0%-ban tűnik hasznosnak, mivel – ahogy már jeleztem, azonos szinten vagy hitetlen Tamással:


„Mondának azért néki a többi tanítványok: Láttuk az Urat. Ő pedig monda nékik: Ha nem látom az ő kezein a szegek helyeit, és be nem bocsátom ujjaimat a szegek helyébe, és az én kezemet be nem bocsátom az ő oldalába, semmiképen el nem hiszem.” (Ján 20:25)


Ha nem látom a másolatokat, ha nem látom a szegek helyeit. A legtöbb hetednapos adventista állítja, a 10 parancsolat nem tartozott Mózes törvényei közé, mivel a kőtáblákat a szövetségládába tették, a szövetség könyvét pedig a szövetségláda mellé. Akkor valaki mondhatná, én nem fogadom el azt, hogy az összes héber bibliafordítás 10 parancsolatról szóló szövege valódi, mivel nincs bizonyíték rá, hogy az eredeti kőtáblákon is ezt volt a szöveg. Majd ha vethetek egy pillantást a kőtáblákra, akkor elfogadom, de addig nem. Adja meg valaki az ország, a város és a múzeum nevét. Ahol a kőtáblák ki vannak állítva, ahonnét a szöveg belekerült a héber Bibliába, MÓZES KÖNYVÉBE.


Ha majd észreveszed, hogy vannak akik talán született vakok, de tudnak hinni, és vannak akik nem született vakok, de nem tudnak hit által élni, akkor majd magadra ismersz!

2012. jan. 10. 18:36
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!