Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény nő vagyok, és...

Keresztény nő vagyok, és muszlim leszek hamarosan! Valami jó tanácsok? Minden érdekel

Figyelt kérdés
muszlim, iszlám,
2012. jan. 9. 20:22
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
50%

Egy iszlám zenének a refrénjében hallottam a következőt: LA ILAHA ILLA ALLAH ez ezt jelenti magyarul:NINCS ISTEN CSAK ALLAH. Ebből én azt szűröm le,hogy a keresztények Istene és Allah nem ugyanaz.


És szerintem azért még gondolkozz ezen,mert lehet hogy egész életedben bánni fogod.

2012. jan. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 zozi1111 ***** válasza:
100%
Maradj keresztény, ne lépj át.
2012. jan. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
60%

23:24-nek

Megint OFF leszek:

Angolul az Isten szó GOD--- németül Gott --- horvátul Bog és arabul Allah, magyarul Isten stb stb stb. ---- akkor ez annyi isten ahány nemzet???? Akkor a katolukus többségű országok nem monoteisták hanem politeisták!!! tehát ezek csak szavak!!!! Nem okoskodok, csak helyesbítettelek, ha már véleményt mondasz, nézz utána a dolgoknak.

és az, hogy Egy az Isten, az azt jelenti, hogy nincs más isten, csak Isten! Tehát nem a muszlimok nem ismerik el a szentháromságot és más tanokat, csak Isten létét, ami messzemenően leegyszerűsít mindent. Nincsenek szentek, sem védőszentek, csak Isten!!!!

2012. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
90%

Gyermekként és felnőtt emberként is vannak helyzetek, amikor az ember még a családon belül is egyedül marad. Több, férjes asszonytól hallani a szerelemtől teljes kapcsolat esetén is, a múló évek során, hogy van egy szívfájdalom, egy váratlan keserűség, a legközvetlenebb hozzátartozótól is az érthetetlen meg nem értés.

Ebben az esetben az Embernek Fia és az Embernek Leánya is csak egyet tehet: a legbensőjében lakozó élő Istenhez való fordulásban a csöndes imádság. Anyanyelvünk és kisded korunk óta környezetünkben levő szimbólumok, szinte véletlenszerűen minket ért hatások, egy-egy szívből jövő, bölcs útbaigazítás hívőtől (vagy templomba nem járótól is!) segítenek ilyenkor a belső csöndben a békét, s ezzel együtt a vigaszt, s ezzel együtt a következő percekben megkapott lelkierővel tovább lépni. Egyenes tartással. Igaz hittel.

Kérdés, idegen környezetben, idegen nyelvi és vallási környezetben nincs-e még nagyobb szükség erre, az első évtizedekben magunkba gyűjtött képességre?

Ha nem tapasztaltam volna meg, hogy a keresztyén társadalomból áttért muszlimok - igenis, gyűlölik a Bibliát és a Biblia Jézus Krisztusát - akkor nem is tudtam volna leírni ezeket, a kérdezőnek adott tanácsként. Igaz, a Biblia Jézus Krisztusát sokszor a bibliai Igehírdetésből élők is gyűlölik, csak remek önuralommal leplezik. Ez nem változtat azon, hogy az Embernek Fia azért jött, hogy "hogy megkeresse és megtartsa, a mi elveszett" (Lk. 19:10)

62/F

2012. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:

Helyesbítés. Előző vagyok.

"Akkor a katolukus többségű országok nem monoteisták hanem politeisták!!! " helyett a 3 db felkiáltójel KÉRDŐJE akart lenni, azaz én ezt kérdezni akartam, így, és nem katolukus hanem katolikus.


Akkor a katolikus többségű országok nem monoteisták hanem politeisták????

ez persze nem igaz, csak az egyik válaszadónak a feltételezését bontottam tovább.

2012. jan. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit tegyek.. amikor megemlítem neki hogy muszlima akarok lenni. kicsattan a boldogságtól..ő nem kéri ezt tőlem, ez a saját akaratom...

és mivel az iszlám nem hagyja hogy mi együtt járjunk el kell vennie.. amit nem fog megtenni, mert neki már úgymond "ki van nézve" a jövendőbeli. Lehet egy életre megbánom ezt a döntést lehet nem, nemtudom.

2012. jan. 14. 11:38
 27/52 anonim ***** válasza:
91%

Legyen eszed. Nincs kizárva, hogy ő, csak szüzet vehet feleségül. Ám, ha szerelmesek vagytok egymásba, és itt nem köt titeket (téged) a korlát, attól veszíted (veszítetted) el a "szűzességedet", aki pont emiatt nem vehet el, mert már nem vagy szűz. Az lényegtelen, hogy ebben ő is ludas (lehet).

Ezt a meglepő fordulatot - történetet meséli el


Jean-Jacques Annaud filmrendező Született: 1943. október 1. (Draveil, Franciaország)

A SZERETŐ c. filmjében. Végső soron Marguerite Duras A szerető c. regényét dolgozza fel.

Ott a férfi kínai, a lány francia.


Itt muszlim a férfi (nemzetiségét nem tudom), te magyar vagy. És, mint írod, keresztény.

A képlet ugyan az. Egy Idegen országban tanuló gazdag háttérrel rendelkező férfi, aki elsöprő erejű testi szerelmet él meg egy más nemzetiségű lánnyal. A férfit kötik a családi és népe szerinti hagyományok, miszerint a családja választ neki feleséget. Amíg viszont itt él, és tanul (esetleg már némi pénzt is keres, igazi vagyona odahaza van) egy ajándék szerelem jól esik neki, és ragyog a boldogságtól, hogy ilyen csodálatos ajándék éri. De előre kijelenti, hogy ebből házasság nem lehet, az ő és családja részéről.

El kell döntened, hogy néhány hónap, 1-2 év boldogság, ami szép emléket jelent majd egy egész életre, mégis beteljesíthetetlen szerelem - a távoli család által megakadályozottan – megéri-e?.

Nem kis próbatétel, az imádkozó lélek nagyon nagy próbája.

A szerelemnek, a testi vágynak nem lehet gátakat szabni vallási frázisokkal. Sem bölcseleti tanácsokkal. Ám a házasságnak, amint jelzed, egy idegen ország szokása már gátat vethet, (sőt, már gátat is vetett) ha a másik, jelen esetben a férfi is annak akar engedelmeskedni. Érted? Amennyiben eleve ő is annak akar engedelmeskedni.

Ebből következik, hogy az igazi szerelmesek egymásra figyelnek, és nem a háttérben húzódó társadalmi elvárásokra.

Lám, te szereted, kész lennél elhagyni vallásodat, őseid szokását, hazádat, népedet, hitedet, a szerelmedért.

Amennyiben ő is ennyire szeret, akkor ő is képes lesz elhagyni az ősei szokását, a hazáját, a népét, a hitét, a szerelméért, azaz éretted. Akár a te hitedet (ha van?) is képes felvenni éretted. Elvégre ő jött ebbe az országba. Neki kell elsősorban alkalmazkodni - az itteni szokásokhoz.

(Amennyiben vannak még szokások, amennyiben vannak még nekünk, magyaroknak, keresztyéneknek értéket álló szokásaink és hagyományaink, népszokásaink, népdalaink, hitünk, vallásunk.)


Amennyiben képtelen, az irántad való szerelmében arra, hogy ő alkalmazkodjon a te életedhez, akkor ebben a kapcsolatban egyoldalú és értelmetlen lesz az önfeláldozásod.

Te, áttérsz muzulmánnak. Boldog vagy, vele, addig, amíg itt él. Azután ő elmegy, megházasodik a családja törvénye szerint. Téged örökké a szívébe zár, ám itt hagy. A felvett iszlám vallásoddal együtt. Mihez kezdesz akkor? Nem fogod találni a helyedet, mert bár sosem leszel igazi muzulmán, mégis azt fogod mondani, hogy te már nem vagy keresztyén. De mohamedán sem leszel, mert csak egy férfi kedvéért lettél (volna) azzá, nem pedig meggyőződésből. Akkor pedig mit ér az egész?

Inkább a saját belső csöndedben kell, hogy megerősödjél – belső imádságodban megtusakodni azt, ami bár pillanatnyilag fájdalmas lehet, de nem teszi tönkre önértékelésedet – egy életre. Amint írtam korábban, priviben továbbra is kész vagyok segíteni. Amint eddig is tettem.

62/F

2012. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!


Szerintem te már döntöttél, csak a megerősítésre vársz, hogy mások is 'aláírják' ezt. Én elmondhatom neked a véleményemet, viszont ez a te életed, és neked kell a felelősséget vállalni a tetteidért, bárki bármit is tanácsol itt neked.


Azért elmondom, hogy mit is gondolok a helyzetedről. Először is azt mondtad, hogy keresztény vagy. De tudod mit is jelent bibliai értelembe véve kereszténynek lenni? Mert ennek nem sok köze van ahhoz, amit sok egyházban hallhatsz. Mondok erre egy egyszerű példát. A "Mi Atyánk" imádságot nagyon sokan ismerik. Voltam egyszer egy keresztény esküvőn, ahol elhangzott ez az imádság. Figyeltem az embereket, és egytől-egyig mindenki mormolta a szövegét, még olyanok is, akikről tudtam, hogy ateisták! Isten Igéje szerint viszont nem mondhatja el ezt az imát akárki! Ugyanis aki nem Isten gyermeke, az már az első két szónál hazudik, amikor Atyának nevezi Istent! Persze, utána kéri a bűnbocsánatot :), de nyilván nem ez a lényeg.


Te lehet, hogy meg vagy keresztelve, és tagja vagy valamelyik egyháznak, de ez senkit sem tesz Isten gyermekévé! Jézus azt mondta, hogy tágas az a kapu és széles az az út, ami a veszedelemre visz és sokan vannak, akik azon járnak, és szoros az a kapu és keskeny az az út, ami az életre visz és kevesen vannak, akik megtalálják azt. Szerinted hány, magukat kereszténynek valló ember jár a széles úton? És te melyiken jársz, megtaláltad már azt az utat, ami az életre visz? Jézus hív mindenkit erre az útra. És ez nem egy vallásos, "vasárnapi keresztény" élet. Attól, ami sok templomban folyik én nem csodálkozom, hogy sokan megundorodnak és elfordulnak tőle. De Jézus követése nem ilyen, hanem megbékülés Istennel, és egy csodálatos személyes kapcsolat Vele. Küldök neked egy linket, nekem ez segített abban, hogy rálépjek erre az útra és Isten gyermekévé váljak:


[link]


Úgyhogy, először is kívánom neked, hogy találkozzál te is az élő Jézussal, és belépjen az életedbe. Utána pedig, ami a muszlim barátodat illeti, hamar rá fogsz jönni, hogy neki is az igaz Istenre lenne szüksége.


Olvasd el a Bibliádban Ábrahám történetét (1 Mózes 12-től). Mutatok belőle egy részt:


"És monda néki [Ábrahám szolgálójának, akitől született Ismáel] az Úrnak angyala: Felettébb megsokasítom a te magodat, hogy sokasága miatt megszámlálható se legyen. És monda néki az Úrnak angyala: Ímé te terhes vagy, és szűlsz fiat; és nevezd nevét Ismáelnek, mivelhogy meghallá Isten a te nyomorúságodat. Az pedig vadtermészetű ember lesz: az ő keze mindenek ellen, és mindenek keze ő ellene; és minden ő atyjafiának ellenébe üti fel sátorát." 1 Móz 16:10-12


Ábrahámnak két fia volt, Ismáel és Izsák. Ismáel az arab népnek az atyja, és róla és az ő népéről szól ez a prófécia. De mutatok ennél egy sokkal csodálatosabb ígéretet velük kapcsolatban:


"Kédár minden juhai hozzád gyűlnek, Nebajóth kosai néked szolgálnak, felmennek kedvem szerint oltáromra, és dicsőségem házát megdicsőítem." Ézs 60:7


Kédár és Nebajóth Ismáelnek két fia (a 12 közül)! És ez egyszerűen azt jelenti, hogy a muzulmánok közül lesznek sokan, akik megtérnek majd az igaz Istenhez!


Végül mondok még valamit, ami valószínűleg nem fog tetszeni neked első hallásra:


"És monda Péter: Ímé mi mindent elhagytunk, és követtünk téged! Ő [Jézus] pedig monda nékik: Bizony mondom néktek, hogy senki sincs, a ki elhagyta házát, vagy szüleit, vagy testvéreit, vagy feleségét, vagy gyermekeit az Isten országáért, A ki sokszorta többet ne kapna ebben az időben, a jövendő világon pedig örök életet." Lk 18:28-30


Jézus követése áldozatokkal jár, akár a barátod elveszítésével is, de tudd meg, hogy Ő sokkal jobban szeret Téged, mint amennyire bárki ezen a Földön tud szeretni. Soha ne az emberektől várd a boldogságot, hanem az igaz Istennél keresd, aki vár Téged! És akkor is várni fog, ha esetleg most ezt elutasítod, és rosszul döntesz:


"És hívj segítségül engem a nyomorúság idején, én megszabadítlak téged és te dicsőítesz engem." Zsolt 50:15


Szeretettel,

Tamás

2012. jan. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
61%
Egy életre meg fogod banni ezt a dontésedet, hidd el nekem. Ne hagyd magadat kihasznalni sem. Arab feleség vagyok 25 éve és ennél rosszabb lépést soha nem tehettem az életemben!
2012. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
74%

Még annyit a férjemet meggyuloltem és megutaltam a sok év alatt amiért annyi megalazasnak tett ki. Most mar a gyerekeim felnottek, és azon torom a fejemet, hogy minél hamarabb el innen. Nagy szerelem volt, de én nem lettem muszlim, a muszlimok nem igazi muszlimok. Ti magyarok, vagy europaiak akik attérnek csak sajnalni tudlak benneteket.Nem lehet veluk egy fedél alatt élni, barhogyan is alkalmazkodsz az életbe belefaradsz mellettuk. Otthonrol sajnos nem tudhatod, hogy ki milyen, vagyis a muszlimok milyenek.Egymassal sem kulonbek.

Viszont nem kell megfogadni amit irtam, te életed, te dontésed!!

2012. jan. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!