Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény nő vagyok, és...

Keresztény nő vagyok, és muszlim leszek hamarosan! Valami jó tanácsok? Minden érdekel

Figyelt kérdés
muszlim, iszlám,
2012. jan. 9. 20:22
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
36%
Jaj, lapozzatok már az ilyen szélsőségektől. "EZ A MUSZLIM"???? akkor az a keresztény, aki pl felgyújtja a barátnőjét féltékenységből???? UNDORÍTÓ ez az általánosítás, amit néhányan művelnek, többek között az előző. KIKÉREM MAGAMNAK. Ez kérem, gyűlöletkeltés a javából!!!!
2012. febr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nehogy felvedd az iszlámot!!! Nem tudod mivel jár, elvakít a szerelem... az életed teszed tönkre, ha felveszed.. Ja, és tudom miröl beszélek, nagyon is.
2012. febr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
A kérdésíró már több, mint egy hónapja nem válaszol, tehát már csak felesleges szájtépés. Ez a kérdés bizonyára már lezárult a kérdezőnek. Remélem, a legjobban alakult számára.
2012. febr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdezo!

Én azt tanácsolom,hogy hallgass a szívedre,és az o szavát kovesd.én is muszlim vagyok és mégsem akarlak áttéríteni a hitemre.Mindenkinek megvan a maga választása.Akkor térj át,ha igazán ezt akarod,ne csak a férjed miatt.

Áldás legyen veled!

2012. márc. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim válasza:
87%

ez hazugság, hogy az iszlám nem engedi, hogy más vallású nőt vegyen el. én tudom, mert muzulmán vagyok. csak akkor vedd fel a vallást, ha tényleg akarod. és ne érdekeljen, hogy mennyire lesz boldog, ha meghalj, hogy muzulmán akarsz lenni. Ne tedd. ha nem magad miatt, akkor ne tedd. csak ha komolyan akarod.

de ha még fel is veszed az iszlámot. soha de soha ne hagyd el Európát. semmilyen körülmények közt ne menj a közel keletre. Magyarországon védve vagy. de ott senki nem véd meg a hülye törvényekkel szemben, amik persze a nők ellen vannak.

Nekem arab apám van, de anyám magyar. és Magyarországon élek anyával. de jártam már a közel keleten is. olyanokat láttam és hallottam amiket nem hinnél el.

2012. ápr. 19. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%
Utolsonal a pont!!!!
2012. máj. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

Szerintem itt a hangsúly azon van, hogy a kérdező a férfi kedvéért tesz valamit, nem saját elhatározásból. Legalábbis nekem így tűnik, de javítsd ki, ha tévedek. És a gond ezzel van. Semmilyen dolgot ne tegyél akkor, ha valójában csak a pasi kedvéért teszed! Ez ugyanúgy vonatkozik más dolgokra is, pl.:


-- Ne költözz másik városba/országba, csak a pasi kedvéért.

-- Ne add fel a munkád a pasi kedvéért, noha Te szereted a munkád és fontosnak tartod.

-- Ne szakítsd meg a kapcsolatod a barátaiddal, csak mert a párodnak nem szimpatikusak.


Sorolhatnám még, de remélem, érted. Semmilyen döntést ne hozz meg csak azért, hogy kedvére tegyél a férfinak. Javítom: semmilyen FONTOS döntést. Természetesen a piros zokni helyett felveheted a kék zoknit, ha a párodat annyira, de annyira zavarja a piros. (Nevetséges példa, de gondolom, érted, mit akartam vele mondani.)


Minden fontos döntést azért hozz meg, mert Te akarod, és ha nem kérné a párod (direkt vagy indirekt módon), akkor is megtennéd.


Tudom, hogy ezt nagyon nehéz szétválasztani, hiszen most biztos azt mondod, hogy Téged egyébként is vonz ez a vallás. Biztos van alapja is, de én akkor is nagyon óva intelek attól, hogy egy döntést azért hozz meg, mert egy másik ember örülne neki, esetleg kifejezetten kérte Tőled.


És itt tulajdonképpen "mindegy" is, hogy vallásról vagy másról van szó, én azt próbáltam megvilágítani, hogy nagyon kell vigyázni azzal, hogy egy nő ne adja fel a saját egyéniségét, életét stb. a párkapcsolat kedvéért. Ez nagyon veszélyes. Sajnos látok példát a környezetemben ilyenre (nem valláscsere), és hát sokat torzult a lány személyisége azóta. :(


Erre az önfeladásra egyébként sajnos a nők hajlamosak inkább. Én is az vagyok, és nekem is volt párkapcsolatom, ahol majdnem elkövettem ilyesféle hibát, szerencsére még időben szétmentünk.


Kérdező, kívánom, hogy a lehető legjobban dönts!


27/N

2012. máj. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim válasza:
43%
Jó tanácsként:ne legyél muszlim:D
2012. nov. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
45%
Néhányotok válaszát újra kellett olvasnom..mert először nem hittem a szememnek..Miért irnak véleményt akiknek fogalmuk sincs erröl,meg ezek az elrettentö példák rögtön.írta itt valaki h.felkell adnod a szabadságod meg h.Mohamed tanácsolta h.bánjanak rosszul a nökkel.Miért irtad ezt,hol olvastál ilyet ,megkérdezhetem?Ez egy elég komoly döntés és persze nem ugy h.na most én muszlim lettem.Magaddal kell ezt megbeszélned ,ráérezned..ott legbelül.ez egy nagyon szep vallás. InchAllah jó döntést hozol v.már hoztál :)
2013. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim válasza:
100%

Mindenki keresi azt Istent. A hitet, emiatt térnek át keresztény nők az Iszlámra, mivel nem tanították meg őket arra, mi az, hogy vallás ezalatt értem, hogy a család sem foglalkozott vele, vagy ha igen, akkor is látom,hogy nem tudják úgy átadni( Ők maguk sem értik, főleg az idősebbek,csak templomba jártak mert az volt a társadalomban elvárt dolog), és ha az ember nem olvassa és foglalkozik vele, akkor csak egy nyűgnek veszi. Sokan kereszténynek mondják magukat, járnak templomba, de még sem értik a lényegét! Nem éltek keresztény életet, fogalmuk sem volt róla, így jött egy férfi, aki "nagyon" vallásos tanítja- gondolom Téged is kedves kérdező- és ekkor érzi az ember, hogy igen ezt kereste egész életében.

Én azt tanácsolom, hogy ismerkedj meg először is a Te saját vallásoddal(hidd el nem fogsz csalódni, ha valóban jól meg ismered az élő Istent) járj el akár gyülekezetekbe, ahol lazábban és a lényeget mondják, magyarázzák el.

Egy muszlim-keresztény házasság pedig igen érdekes. Nem általánosítok, és biztosan van olyan aki hagyta, hogy szabadon mindketten gyakorolják a vallásukat de, a tapasztalatom az, hogy a muszlim férfi egyszer úgyis ráveszi a feleségét arra, hogy muszlima legyen. Pontosan ilyen trükkökel, hogy hát ő nagyon örülne neki stb stb...

Egyébként, ha a férfi valóban muszlim, akkor Ő nem "jár" senkivel, főleg nem évekig.

Nem tudom, az itteni nőknél hogy volt akik muszlimmal házasodtak, de bizony egy valós, komoly esküvő nem éppen úgy zajlik, ahogyan azt sokszor megcsinálják az európai nőkkel, értem ezalatt, hogy a nő fizet szinte mindent, vagy csak polgári van stb stb.

Egy hívő muszlimnál 3 napos az esküvő.

És még sorolhatnám!

Szóval, véleményem szerint, ahogyan azt előttem is mondták ne azért vegyél fel egy vallást mert, a férj jelölted szeretné, hanem azért mert Te azt tanulmányoztad, összevetetted a sajátoddal, és átgondolva, Neked az jobb. Pl.: Ismerek sok olyan nőt akik áttértek katolikusról reformátusra, mivel nekik az jobban klappolt, jobban értette az Igét, ami a legfontosabb!

A másik, nem tudom összeházasodtatok-e vagy milyen kapcsolatban vagytok, de kérd tőle, hogy Te is igazi muszlim esküvőt szeretnél, adja meg Neked is azt, amit egy muszlim nőnek megadna.

Remélem segítettem!

2013. ápr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!