Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény nő vagyok, és...

Keresztény nő vagyok, és muszlim leszek hamarosan! Valami jó tanácsok? Minden érdekel

Figyelt kérdés
muszlim, iszlám,
2012. jan. 9. 20:22
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
33%

Kedves kerdezo!

Ne hallgass ezekre az emberekre!Tajekozatlanok,ugyhogy nem hiteles amit mondanak.En muszlim vagyok es tudom is,hogy ez mit foglal magaba.Nagyon orulok,hogy muszlim leszel.Ez a vallas megtanit a turelemre,a szeretetre, a megertesre.Figyelj,en amiota olvasom a Korant maskepp latom a vilagot. Megtanultam tisztelni azokat a dolgokat,amiket eddig eszre sem vettem.Mindenfelekeppen keress fel egy iszlam kozosseget, a nagyobb varosokban megtalalhatod. en most csak a sajat tapasztalataimat mondtam el. Minden jot!Udv!

2012. jan. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 Kata212 ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező,

Szeretnélek tájékoztatni, hogy sajnos nagyon sok emberrel fogsz találkozni életed során, aki negatívan nyilatkozik a muszlim vallásról, mindössze a 'hallott' dolgokra alapozva. Aminek tartalmi súlya, nem általánosítható mindenkire. Igen valóban vannak olyan muszlim nők és férfiak akik nem a vallás szerint élnek, ahol a nők élete, nem egyszerű. Viszont ezek a férfiak, nem vallásosak. A Korán világosan megadja a választ, a nőkre illetőleg. Nagyon sok törvény, ami védi és tiszteli a nőket. Az én férjem muszlim férfi, a legtisztességesebb férfi édesapámon kívül akivel találkoztam. Ő olyan, mintha még a z úgymond 'régi világból' való lenne. Neki azok az eszmék amik úgymond egy nőnek fontosak, még ma is életszerűen élnek, benne. Tisztesség, szeretet, szerelem, odaadás, kitartás, empátia, stb. Én nagyon boldog vagyok, vele. Magamtól, és nem kényszer hatására vettem fel a vallást, pár hónapja. A férjem előtte is nagyon tisztelt engem, mint nőt.Viszont azóta szó szerint a tenyerén hordozz. Engem ő soha nem bántott meg, egy szóval sem. A legjobb döntésem volt az életemben, mikor hozzá mentem. Lehet, hogy ő egy kivétel a sok kivétellel közt, de én boldog vagyok vele.

Amennyiben bármilyen kérdésed lenne, én őszinte-hiteles választ tudok adni, számodra.

Szeretettel

2012. jan. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 mustafa33 ***** válasza:
70%

Allah és Eliahu egy eredetű szó. Isten. Ugyan azt jelenti és mindkettő Őt jelöli.

Te tudod és Allah mit cselekszel. De ne cseleked mély meggondolás nélkül. Hitetlenül térni át (nem meg!) nagy bűn. A hit és a vallás nem pillanatnyi fellángolás, kitűnni akarás, vagy valakinek kedvében járás, vagy valakikkel együtérzésből való tett. Csakis és egyedül meggyőződés kérdése. Az iszlám békét ad, de el fogod tudni viselni? Mert ha nem, és később meggyűlölöd, meert teher lesz számodra, akkor vesztél el igazán. Az iszlám békességéhez és mindahoz amit nyujt, szigorúan megköveteli a törvényei betartását! És hidd el, nagyon nehéz az annak aki nem kiskorától abban nevelkedik. Ha meg azzal térsz át, hogy ezeket nem tartod fontosnak, akkor ne tartsd fontosnak a vallás váltást sem. Mert Allah szemében nagyobb bűn hitetlen moszlimnak Káfernak lenni (Káfer, aki tudja az igazat, mégsem él aszerint), mint mást hívő mulhednak (hitetlennek, "dzsaur"nak).

2012. jan. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is muszlim barátom van 2 éve. Nekem is megfordult a fejemben h áttérek, de aztán rájöttem, hogy nagy meggondolatlansag lenne. O is mondta, hogy miatta ne, csak ha ÈN akarom. Hát, én a vele töltött 2 év alatt rájöttem, hogy nem akarom, mert így is azt se tudom hogyan alkalmazkodjak, nagyon neház. Raadasul, ha egy muszlim felesége nem viselkedik kellöképpen illendöen, az a férj hibája, felelössége, és az ö szégyene. Ès kötelességének érzi, hogy megneveljen. bármi áron. Ne térj át. Azt látom a hozzászólásaidból, hogy neked fogalmad sincs arról, hogy mire készülsz. En most igyekszem lelépni, és függetlenedni, de így is nagyon nehezen megy! Ök egy más világ, hidd el nekünk akiknek europaiként tapasztalatunk van velük. ès a hölgynek, aki 25 éve muszlim feleség...
2012. febr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
2012. febr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 Kata212 ***** válasza:
19%

Ha szeretnél hiteles választ kapni, akkor privátba vedd fel velem a kapcsolatot. Szívesen megosztom veled, tapasztalataimat. Akár házasság, akár a muszlim hittel kapcsolatban. Én boldog muszlim feleség vagyok, és egy pillanatig sem bántam meg, hogy muszlim lettem. Sőt, azóta a világ kinyílt nekem...

Szép estét.

2012. febr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
43%

Kata hol éltek otthon? Majdha kint fogsz élni a férjeddel és hosszú házasságban,akkor hitesd el itt a lányokkal a boldogságodat. Ja és tettél azért valamit, hogy boldog legyél, a muszlim vallást felvetted, te tudod, sok boldogsàgot kivánok!

Ja és annyit, otthon sokkal boldogabb lehet lenni, mint ha kint élnétek, mert a te családod biztosan keresi a boldogságotokat. A környezet teljesen más és a férfi családja nem akarja, hogy te boldogan éljél a férjeddel.

Ezt hidd el nekem, mert ezek a nõk nem szerelembõl házasodnak, hanem az anyagiakért és nem godnolod, hogy hagyják, hogy te boldogan éljél!

2012. febr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
46%

Kedves kérdező én muszlim vagyok (én is felvettem bár nem egy fiú miatt) annyit tudok mondani, hogy csak akkor vedd fel, ha tényleg a tiszta szándék van meg benned, mert ha csak egy házasság miatt akarod, akkor tehát nem Allahért teszed akkor az nem ér semmit, javaslom, hogy olvasd el a következő cikket, és megérted, de addig is tanulmányozd a vallást látogass meg egy mecsetet...

U.I. Az, hogy " Nincs más Isten csak Allah/Isten" arra vonatkozik, hogy Mohamed (saw) korában az arabok többsége politeista volt ezért kellet kihangsúlyozni, hogy csak egy van.

2012. febr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
bocsánat, a link lemaradt : [link]
2012. febr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
77%

Ez a muszim. Meggyanúsították, hogy megcsalta a férjét és levágták az orrát:


http://www.youtube.com/watch?v=7RE6MiV9ILI

2012. febr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!