Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha elveszítettem...

Mit tegyek, ha elveszítettem a hitemet?

Figyelt kérdés

Reformátusnak neveltek fel, és tizenéves koromban még végig hittem istenben, többnyire templomba is jártam, konfirmáltam is.

Azonban elég komoly családi problémáim voltak/vannak, amik úgy érzem, hogy nagyon megviseltek, és nem éltem meg azt a "gondviselés érzését", amiről minden hívő beszél.

Hozzá kell tenni, hogy az utóbbi két-három évben eléggé eltávolodtam a vallásomtól, és pogány emberek között éltem, tehát ez is biztosan hatott rám. Ők eléggé racionálisan gondolkodó egyének, akik nagy hatással voltak a gondolkodásomra.

Mostanában már szinte nem is gondolok Istenre, mert a különböző felekezetek cselekedetinek nagy részét csak parasztvakításnak látom (elnézést, ez az én véleményem, ezzel nem akarok megsérteni senkit sem, és nagyon tisztelem azokat az embereket, akiknek van hitük).


De mégis vannak olyanok, amikor vágyom Istenre, hogy "bárcsak" létezne, sőt, még néha imádkozom is hozzá, de nem tudom eldönteni, hogy mit tehetnék... A múlt eseményei miatt túl erős bennem a tudat, hogy nem létezik, és naiv vagyok, ha hiszek benne.


2012. jan. 16. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
A hited hitelbe adtad így lett a lelked hitetlen .... minden okkal történik úgy ahogy.... Isten akarata.. mondj el egy imát és megbocsájt megrendülésedért.
2012. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
próbálj meg hinni mert a hitetlenek hullanak, és a hullámok ha elsodornak akkor csak egy 0 vagy
2012. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Erre csak annyit mondanék, hogy egy USA-beli hitközség dicséretes őszinteséggel a következőt volt képes kiírni egy útmenti táblára:


"Reason is the greatest enemy that faith has."


Vagyis:


"Az értelem a hit legnagyobb ellensége."


Gondolkodj el ezen, és sokmindent meg fogsz érteni, és a kérdésedre is megtalálhatod a választ. :)

2012. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

"Én túllépek e mai kocsmán,

az értelemig és tovább!"


-József Attila

ezen is érdemes elgondolkodni, fontosabb üzenete van a jenki-lapos tudatállapotúaknál

2012. jan. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
26%

Éld az életed én sem hiszek istenbe(pontosabban a bibliaiba) és tök jó lehet nem vakít el a rózsaszín köd és nem vigyorgok a nap 24 órájába.


"Csak azért mert az erdőbe nincsenek tündérek még lehet élvezni a erdőt" (az idézet pontatlan elfelejtettem kitől származik)


Ez a Istennek tervei vannak veled sz@r duma, olyan mint ha azt mondanád egy bántalmazott nőnek,hogy menjen vissza a férjéhez csak azért mert templomba esküdtek és isten által megpecsételt a házasság.

2012. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!