Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak? Annyira szeretn...

Mit csináljak? Annyira szeretnék már barátot

Figyelt kérdés
21 éves múltam és még mindig nincs barátom. Hiszek Istenbe és tudom, h meg fogja adni. De annyira feszült vagyok mostanába e miatt. Úgy érzem sokszor h mindegy hogy ki csak legyen már vmi :(((((((((
2012. jan. 17. 21:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
és ennek mi köze a valláshoz? Csak azért mert oda írod az isten szót nem lesz vallásos a kérdés
2012. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
de nagyon is van mert Istentől várom.
2012. jan. 17. 21:49
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

akkor őt kérd ne ide írj várjál csak egy helybe a szobádba ülve hátha egyszer leszáll az égből.


Tudom kicsit sértő de a sült galamb nem repül a szádba és nem isten zsínóron rángatott bábui vagyunk. Ha pasit akarsz nézz ki jól ismerkedj, szerez önbizalmat(tudom hogy nem könnyű)

2012. jan. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
elöző te hívő vagy?
2012. jan. 17. 22:00
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
igen is meg nem is megvan a saját isten képem ami annyiból áll hogy megteremtette az univerzumot, és vagy nézi a "Való Világot" vagy magunkra hagyott esetleg egy(több) élő személy volt nagy tudással és már meghaltak a saját dimenziójukba
2012. jan. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19%

előző jól mondja. csak miattad szetem most elő agyam mélyén hittanos koromból ezen megmaradt bölcsességet: egyik kocsis kocsija elakad a sárban. elkezdi tolni erőből, közben káromkodik meg szidkozódik ezerrel, de végül csak kitolja a kocsiját a sárból. míg a másik kocsis leül a kocsija mellé és elkezd imádkozni h segítsen az elakadt kocsiján Isten. de nem történik semmi.


remélem vágod belőle a tanulságot, mert ritka pillanat az ilyen h vallásos bölcsességet idézzek, szal érezd magad megtisztelve =D

21F

2012. jan. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha pasit akarsz,kicsit dobd fel a megjelenésedet (gyanús,hogy nem zsonganak körbe),mosolyogjál,beszélgess.Persze mindezeket olyan helyeken add elő,ahol legalább van egy példány (egyébként mit sem ér a mutatvány),ha több,az csak növelik az esélyed.:).


Ha a hagyományos értelembe vett barátra vágysz,na az nehéz ügy .Idővel derül ki az illetőről,hogy az,vagy sem.


Ha "mindegy ki" tipusút keresel,akkor az első kocsmában biztos találsz valami részeg elvetemültet,aki mindenre "képes":)

2012. jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem alapértelmezetten a világhoz szabott gondolkodás, hogy te "barátot" akarsz és nem férjet, nem Istentől való társat, akivel családot alapíthatsz. A világban ez a "barát" dolog megegyezik a parázna kapcsolatok váltogatásával, Istennél nincs ilyen "barát", mert akivel összefekszel (vagy akire csak vágysz, már szívedben), az vagy házasság, vagy paráznaság. Nincs középút. Szóval nem tudom te milyen hívő vagy, ha ilyen alap dologgal (Isten törvényével) sem vagy tisztába és a korszellem szerint akarsz "barát"-kozni, nem pedig az Isten szerint való férjet várod. Rossz kiindulásból nem lesz jó folytatás. Ha valóban Istenben hívő vagy, ajánlom a gondolkodásmód váltást ebben, és hogy tudakozódj az Írásokban, hogy hogy is van ez, mert ez amiben élünk parázna nemzedék, és egyetlen paráznának sem lesz örök élete.
2012. jan. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 tevetke válasza:

Azt hiszem erre mondják, hogy "Segíts magadon és az Isten is megsegít!". Ami tulajdonképpen ugyanazt jelenti, hogy ne várd, hogy a sült galamb a szádba repüljön.

Én is hiszek Istenben és tudom, hogy egy útra terel majd azzal, akit nekem szánt. De én ettől függetlenül eljárok mindenfelé, ismerkedek. Olyan helyekre járok, amiket szeretek csinálni (hagyományőrzés, íjászat, konditerem, tánc, stb.). Ilyen helyeken nagyobb valószínűséggel fogok olyan emberbe botlani, akivel van bennünk közös...

23/n

2012. jan. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Szívemben baháí nő vagyok, de még nem vettem fel a vallást.

Nem tudom, milyen vallású vagy, de ez a kérdésed szempontjából nem is annyira fontos, de azt sem értemigazán, mit akarsz, mit keresel?

Barátkozni akarsz emberekkel/férfiakkal, csakúgy beszélgetni akarsz velük, vagy az Isten által mellédrendelt házastársat keresed?

Bármelyik vallás követője vagy, tudnod kell, hogy Isten mindegyik kinyilatkoztatott szent könyvében megtiltotta a paráznaságot, a házasságon kívüli nemi kapcsolatot mind nőknek, mind férfiaknak.

Ha csupán haverokat keresel, akikkel jót lehet beszélgetni, akkor az nagyon könnyű, bárhol találhatsz ilyen embereket, de ha csak arról beszélgetsz velük, hogy ki hogy van, meg hogy telt a napjuk, az csak időpazarlás, az nem istenszolgálat.

Szerintem "barát" helyett férjet keressél, és kérd Istentől, hogy megkapd a melléd rendelt házastársat.

Ezért neked is tenned kell, halgass a belső megérzéseidre, csináld, amit szeretsz, ami iránt elhivatottságot érzel, mert Isten csak így tud elvezetni téged a mellédrendelt házastárshoz.

Ha bármiben tudok segíteni, írj az alábbi e-mailcímre: szanna@chello.hu

Üdv: Napirai

2012. jan. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!