Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak? Annyira szeretn...

Mit csináljak? Annyira szeretnék már barátot

Figyelt kérdés
21 éves múltam és még mindig nincs barátom. Hiszek Istenbe és tudom, h meg fogja adni. De annyira feszült vagyok mostanába e miatt. Úgy érzem sokszor h mindegy hogy ki csak legyen már vmi :(((((((((
2012. jan. 17. 21:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kedves # 8!

A Bibliában szó nincs Isten által rendelt házastársról, a házasság sokkal inkább "szükséges rossz"-ként szerepel a testi vágyak leküzdése céljából (Pál apostol leveleit érdemes olvasgatni e tekintetben). Szerelem kizárólag az Énekek Énekében fordul elő, de az is kifejezetten világi szerelem.


Na, és hogy a kérdezőnek is válaszoljak:

Hívő vagyok, sokkal mélyebben, mint sokan azok közül, akik dogmákat hirdetnek, és mindenkit elítélnek, aki másképp gondolkodik (a Biblia ugyanis arra is tanít, hogy ne ítélkezzünk, csak ezt sokan szeretik elfelejteni).

Én megélem a hitemet, rábízom magam Isten útmutatására, és engedem, hogy vezessen. Vagyis nem azt várom, hogy csodákat tegyen, mert én valamit nagyon szeretnék, mert ilyen csodával még nem találkoztam. Olyannal viszont igen, hogy követtem Isten útmutatásait, tettem azt, amire a lélek indított (még ha néha értelmetlennek tűnt is), és egyszerűen minden sikerült, amibe fogtam. Ha így élsz, biztos lehetsz benne, hogy Isten meg fogja adni azt a társat is, akire vágysz. Tehát higgy, és hittel cselekedj!

2012. jan. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
előző van már férjed/feleséged?
2012. jan. 21. 18:05
 13/16 anonim ***** válasza:
Van, gyerekem is.
2012. jan. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező írd le pontosan hogy mit értesz barát alatt s hogy milyen barátot szeretnél.

Mert az hogy mindegy hogy ki az nem igazán ésszerű hozzá állás.

2012. jan. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

>Kedves # 8! A Bibliában szó nincs Isten által rendelt házastársról, a házasság sokkal inkább "szükséges rossz"-ként szerepel a testi vágyak leküzdése céljából (Pál apostol leveleit érdemes olvasgatni e tekintetben). Szerelem kizárólag az Énekek Énekében fordul elő, de az is kifejezetten világi szerelem. <


Kedves #11!


Én voltam #8, és nem egészen arról írtam, amire reagáltál. (nem beszéltem arról hogy a házasság most jó-e vagy nem) Annyit mondtam, hogy Isten igazsága, parancsolata szerint vagy házasság van, vagy paráznaság, nincs középút, a kérdező meg "barátot" szeretne. Amit meg állítasz, nem igaz, ha a Biblia igaz. Krisztus beszél az elválás kapcsán a kezdetről, hogy ketten lesznek egy testé, amit bizony, hogy Isten adott (amit Isten egybekötött, ember el ne válassza, a házasság szövetség), Isten adta a dolgot az embernek, nem más. Tehát, amit állítasz nem igaz hogy ne Isten rendelte volna. Tovább az sem, hogy a házasság valami "szükséges rossz." Valamit félreértettél, Pál csak azért beszél úgy hogy jobb egyedül, mivel a világ elmúlik, így a házasság is, így könnyebb dolguk van a nem házasoknak, mivel a figyelmük nem oszlik meg az Isten és a férjük/feleségük között, nem magát a házasságot ítéli el, vagy nem Istentől valónak, hanem csak a saját esetéből kiindulva beszél annak előnyeiről, ha valaki nem házas. De más Krisztus is azt tanítja, hogy nem mindenkinek adatott (a házasság) mivel vannak heréltek is, akiket az emberek tette azzá, vagy, akik születésüktől azok, vagy aki az Isten országáért lettek heréltek.


Üdv

2012. jan. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 munyamunya ***** válasza:
100%

Kedves 11-es válaszoló!


Isten teremtette az embert férfinak és nőnek, vagyis Tőle ered az, hogy a két nem egyáltalán létezik. A házasság az a törvényes (itt Isten törvényére gondolok) keret, amelyben utódok születnek. Ennek szerepe pedig az, hogy az Isten, terve szerint, minél több gyermekével, fiával oszthassa meg saját tökéletes természetét és az örökkévalóságot.


Ádám sem magától talált "hozzá illő társat", hanem Isten szerezte neki. Ketten egy testté, azaz egységgé lesznek, ez az egység pedig hasonló a Krisztus és az egyház közti kapcsolathoz, amelyre semmiképp sem lehet azt mondani, hogy " szükséges rossz". Pál sehol sem beszél így a házasságról, valamit nagyon félreérthettél, ha te így értelmezed pl. ezt:

""A feleségének adja meg a férj a köteles jóakaratot; hasonlóképen a feleség is a férjének. A feleség nem ura a maga testének, hanem a férje; hasonlóképen a férj sem ura a maga testének, hanem a felesége. Ne foszszátok meg egymást, hanemha egyenlő akaratból bizonyos ideig, hogy ráérjetek a bőjtölésre és az imádkozásra, azután ismét együvé térjetek, hogy a Sátán meg ne kísértsen titeket, mivelhogy magatokat meg nem tartóztathatjátok.""


Azt is mondja:

""az ilyeneknek (akik házasodnak) háborúságuk lesz a testben. Én pedig kedveznék néktek./.../Ezt pedig azért mondom, atyámfiai, mert az idő rövidre van szabva ezentúl, azért a kiknek van is feleségök, úgy legyenek, mintha nem volna /.../ mert elmúlik e világnak ábrázatja. Azt akarnám pedig, hogy ti gond nélkül legyetek. A ki házasság nélkül van, arra visel gondot, a mi az Úré, mimódon kedveskedhessék az Úrnak""

Vagyis csak olyan értelemben hasznosabb egyedül lenni, hogy ekkor az embert nem a hétköznapi feladatok kötik le, hanem egészen Istenre tud figyelni. A testi vágyakat is Isten adta nekünk, azért, hogy jó legyen a házasság, öröm a gyermeknemzés, ne pedig kötelezően teljesítendő házifeladat.


Tévedés az is, hogy ne lenne szó szerelemről az írásokban. Izsák is szerelemmel szerette Rebekát (1Móz.24:67) még 60+ évesen is vonzódott feleségéhez, és kedveskedtek egymásnak (1Móz.26:8), Jákob is 7 évig szolgált türelemmel azért a nőért, akit megszeretett (1Móz.29:18), Mikál is szerette Dávidot, és szívesen ment hozzá (1Sám.18:20), Jézus is úgy beszélt a házasságról, mint aminek alapja a ragaszkodás egymáshoz.


Továbbá:

""Ti férfiak, szeressétek a ti feleségeteket, miképen a Krisztus is szerette az egyházat, és Önmagát adta azért."" (Ef.5:25)

""Ti férfiak, szeressétek a ti feleségeteket, és ne legyetek irántok keserű kedvűek."" (Kol.3:19)

2012. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!