Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia mese, mítosz, legenda...

A Biblia mese, mítosz, legenda VAGY valóság?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 20:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
72%

A Biblia egy szépirodalmi mű. Imának is fölfoghatod a benne lévő tartalmat.

Üzenete az, hogy Isten meghív téged a benne való hitre.

2012. jan. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
36%
Nagyon is valóság, a benne levő jövendőlések szépen sorjában beteljesednek!
2012. jan. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
79%
Semmiképpen nem mítosz, és nem mese... Valóság alapja van, de persze, mivel később írták a történéseket vannak eltérések. De nem is szó szerint kell értelmezni.
2012. jan. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
23%

Ez ne haragudj, de milyen kérdés? Én azt mondom, hogy valóság. A másik, hogy mese.


Valóság, és eszerint élj.


Két választásod van. Vagy van Isten vagy nincs. Ha nincs, akkor tök mindegy, hogy én vagy te mit gondolunk, a bolygónk irányítatlanul száguld a semmiben, és mind a ketten a nagy semmibe leszünk pár éven belűl. Nekem tök mindegy, hogy mi lesz az emberekkel 200 év múlva, mert ők is meghalnak és minden elpusztúl idővel. Azt csinálsz, amit akarsz.


Vagy van. De akkor meg kell tudnunk, hogy ki ő és mit akar! Erre van az a gyűjtemény, melyet Bibliának hívsz. De tudom ajánlani, hogy próbáld letölteni Énok könyvét is, az laikus számára egész olvasmányos lehet. Egész részletesen le van írva az özönvíz előtti világ. Mert a Biblia igaz, és ha tetszik ha nem, az özönvíz is. Csak nem nagyon szeretik az emberek, ha a világ teremtője ítélkezik is. Pedig még fog...

2012. jan. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Akkor úgy fogalmazom át,hogy Jézus feltámadása mese,vagy történelmi tény?
2012. jan. 27. 20:52
 6/34 anonim ***** válasza:
29%

Krisztus meghalt, feltámadt, és most is él.


Maguk a tanítványok talán megölették volna magukat egy hazugságért?


Sok kortárs író ír Krisztus haláláról, feltámadásáról.


Történelmi tény.


Ahogy az sem volt tény a történészek előtt, hogy létezett-e Poncius Pilátus. Néhány évtizeddel ezelőttig. Pedig a Biblia 2000 éve már említette...


Ez olyan, mint Semmelweis esete. Azt mondta, hogy a halottak vizsgálata után az orvosok mossanak kezet, mert azért hal meg sok anya a kórházban. Megmosták, és nem haltak meg tömegesen az anyák. A Biblia azt mondja, hogy mosakodjál meg, ha hozzányúlsz egy halotthoz. ~3000 évvel Ignác bácsi előtt. Annyi különbséggel, hogy Ignác bácsit elmegyógyintézetbe zárták (csak nem üldözték az igazságért), majd az anyák megmentőjévé kiáltották ki halála után, Isten nem kapott semmilyen dicsőítést, hogy már ezt jóval előbb megmondta...

2012. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
29%

"a Biblia igaz, és ha tetszik ha nem, az özönvíz is."


Hát meteorológiával ne foglalkozz mert ahhoz tök vagy! Hallottál olyanról hogy anyagmegmaradás törvénye?Miért tanultál te kémiát és fizikát ha semmit nem tudsz belőle?

2012. jan. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
70%

"A Biblia azt mondja, hogy mosakodjál meg, ha hozzányúlsz egy halotthoz."


Csakhogy klóros kézmosás kell ami nem volt 2000 éve még véletlenül se!

2012. jan. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

ma 21:01:

a válaszodból akkor az következik,hogy a Biblia nem kitaláció,hanem valóság.

Igaz?

2012. jan. 27. 21:09
 10/34 anonim ***** válasza:
30%

"Hallottál olyanról hogy anyagmegmaradás törvénye?"


Aha, és honnan a sok por, mely összeállt, és felrobbant?


Hallottál már a perdületmegmaradás törvényéről? Ez erre forog, az meg amarra az univerzumban.


Azt tudtad, hogy az óceánnak van forrása? A tudomány tudja, és én is tudom, mert ebben ez áll: felfakadtak a tengerek forrásai.


A víz nagy része a mai napig itt van a kéreg felett. Egy része lent. Szerinted mennyi víz van odalent?


"a válaszodból akkor az következik,hogy a Biblia nem kitaláció,hanem valóság.

Igaz?"


Kérdező! Nem volt elég egyértelmű? Igen, így van.

2012. jan. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!