Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem engedik a szüleim, hogy...

Nem engedik a szüleim, hogy elmenjek újra a Hitgyülibe, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azért nem engedik, mert félnek, hogy a tanulás rovására megy, mivel az egész előadás nem egy óráig tart. Én viszont nagyon szeretnék menni, egyszer voltam még csak, és annyira megtetszett. Mit tehetnék? Egyébként nem vagyunk vallásosak, engem viszont nagyon érdekel, de anyukámék ezt nem érzik át. 16/L
2012. febr. 11. 11:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
55%
A Hit Gyülekezete egy szekta. És mint ilyen igazából egy szélhámosság az egész. Ha az igazi kereszténység érdekel, akkor ne egy 30 éve alakított örültek csoportjába lépj be, hanem a régi, nem veszélyesek közül valamelyikbe, amelyek tényleg pozitív értékeket akarnak átadni. Komolyan, azt kívánom, hogy e helyett inkább menjél hétvégente kocsmázni, mint a korod béliek, még az is jobb.
2012. febr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
28%

Hát nem tudom mit tennék!

Én biztosan próbálnék elmenni 1-2 órára!

Biztos nem menne a tanulás rovására, ezt kéne megbeszélnetek, hogy addig engednek, míg jól tanulsz!

Isten segítségével, meg nem fogsz rontani :)

Remélem megtudod beszélni a szüleiddel, hogy ez neked fontos lenne!

De egy jó példa az is, hogy nem jársz szórakozni, csavarogni, hanem oda jársz, és az sokkal jobb mint a züllés.

Sok sikert!

2012. febr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
27%

Aki azt mondja, hogy a Gyülekezet szekta, az nem tudja, mi a szekta!

Olyan buta tudatlan emberek vannak, akik nem is tapasztalták, de hallomásból továbbhülyítik az embert.


Mindenestre az elöttem szólóhoz csatlakozom!

2012. febr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
59%

És miért olyan fontos neked a hitgyüli?

Mi fogott meg benne annyira?


Van 3 barátnőm, akik jártak (1 még jár) oda.

A másik kettő otthagyta, mert rájöttek, hogy mekkora átverés az egész.

A 3., aki ott maradt máig nem hisz az evolúcióban.


Az én szüleim is eltiltottak a hitgyülitől (nem vagyok vallásos, zsidó iskolába jártam, nem is igazán érdekelt a dolog, csak egy ismerősöm megkért, hogy kísérjem el...

El sem engedtek.

Apám munkahelyére rengeteg olyan ember megy, akiket kisemmiztek, átvertek, úgy írattak alá velük papírokat, hogy el sem olvasták, mit írnak alá és kiderült, hogy a lakásukat/autójukat/vagyonukat a hitgyülinek adományozta,...

Anyám pedig kamaszkorában elment szintén egy barátnője kedvéért, volt egy rész, amikor a szentlélek állítólag mindenkit megszállt, mindenki hajlongott, vonaglott, anyám nem érzett semmit, erre hátulról egy beépített ember meglökte.

Szerinted?...


A hitgyüli elméletileg nem szekta, gyakorlatilag az.

Ahogy a szcientológia is egyháznak meri titulálni magát... Ettől még minden épeszű ember tudja, hogy szekta.



Ahogy írták előttem is, ebben a korban még nagyon fogékony és befolyásolható vagy!

Pár év múlva hálát adsz majd a szüleidnek, hogy nem engedtek részt venni abban az agymosásban.


Hallgass rájuk, még nagyon naiv vagy, ők jót akarnak Neked, tudják, mit miért nem engednek!


Nem elég, hogy a tanulás rovására menne a hitgyülizés, de onnantól, hogy hitgyülisnek vallod magad, az értelmesebb emberek egyszerűen megbélyegeznek.

És elvágtad magad a normális gondolkodásúak világától.


Ha pedig a vallás(ok) iránt érdeklődsz, temérdek érdekes irodalom áll rendelkezésedre!

A maga módján mind elképesztően érdekes (én már csak tudom, judaisztikán ugyanúgy tanultunk az iszlámról, a buddhizmusról, a kereszténységről és olyan vallásokról, amikről előtte nem is hallottam...)

Nem lettem vallásos, de minden vallásból magamévá tettem, amit arra érdemesnek találtam.


Remélem, ezzel a kis kompromisszummal is beéred!:)

2012. febr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
57%
Hallgass a szüleidre, ne egy idegenre aki próbál meggyőzni a maga igazáról. Egyébként tiszta logika az egész: Te individuum vagy, mint minden ember ezen a földön. És miután mindannyian különbözünk, nem lehet ugyanaz jó mindegyikünknek. Neked a saját utadat kell megtalálnod
2012. febr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
21%

Kedves mindenki!

A kérdés nem arról szólt, hogy nektek mi a véleménytek a Gyülekezetről!

Csak szólok!

Mi értelme megpróbálni lebeszélni egy fiatal lányt egy Istenhez vezető útról?

2012. febr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
48%
A szüleid nagyon is tudják hova akarsz menni,csak teszik a hülyét.Az a kieső 1 óra gagyi kifogás a részükről.Biztos leinformálták a tényállást (én legalábbis azt tenném,főleg,ha ilyen idős lányom lenne).
2012. febr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
50%
"Lebeszélni egy fiatal lányt az Istenhez vezető útról.."? Véletlenül sem, de a Hitgyüliről igen. Ő még túl fiatal és gyanútlan ahhoz, hogy meglásson bizonyos összefüggéseket és mechanizmusokat. Olyanokat is, amelyeket az egyik előttem válaszoló tapasztalatokra alapozva, okosan, tárgyszerűen taglalt. Lehet egy fiatal lány Isten-kereső (véleményem szerint jó, hogy az), de keresse őt máshol, ne "diszkós" külsőségek, erőszakolt vidámság és egyéb pszicho-trükkök közepette. Már más is javasolta: olvasson vallástörténetet, Bibliát, beszéljen művelt, hívő emberekkel (katolikusokkal, protestánsokkal, felekezet-nélküliekkel is akár)..mélyüljön el, tájékozódjék - azután pedig döntsön, kíván-e felekezet tagja lenni, vagy "egyszerűen"...hisz.
2012. febr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
46%
Örülj neki, hogy nem engednek. Később majd megköszönöd nekik. Elvennék a pénzedet, ha nem fizetnél, akkor meg rossz szemmel nézne rád mindenki. Nem szórakozhatsz, nem bulizhatsz, nem foghatod meg a párod kezét nyilvános helyeken. Ezt egy ismerősöm mondta, aki aktív tagja a hit gyülekezetének. Olvasgattam már itt kérdéseket a HGy-vel kapcsolatban. Az összes tagja ugyanazt mondja, mintha valami beprogramozott lemez forogna az agyuk helyén. Enyhén szólva szánalmasak. Agymosás az egész, semmi más. Ha jót akarsz magadnak, elfelejted, hogy ott jártál és normális dolgokkal kezdesz el foglalkozni.
2012. febr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
54%
Ne is menj, helyette javaslom a Pasaréti Református Gyülit, a Golgotát, a Biblia Szólt, bármelyik baptista gyülekezetet, evangélikusat sajnos nem ismerek, de biztos az is van jó,ha tényleg szeretnél egy keresztény közösséghez csatlakozni. Sok ismerősőm van, akik eljöttek a Hitgyüliből, mert vannak ott gáz dolgok. Oda talán a szüleid is elengednek.
2012. febr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!