Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézust miért nem csecsemő...

Jézust miért nem csecsemő korában keresztelték meg?

Figyelt kérdés
Hisz ő az Isten fia.
2012. febr. 18. 12:39
1 2
 11/15 munyamunya ***** válasza:
77%

Kedves 10-es válaszoló!


Már hogy ne lehetne más választ adni, itt is számos más válasz érkezett már.


Továbbá te egyáltalán nem a kérdésre válaszoltál. Ugyanis a kérdés általánosságban szól Jézus megkereszteléséről, te viszont ezt leszűkítetted kizárólag Bemerítő Jánosra. Ismétlem, NEM az volt a kérdés, hogy JÁNOS miért nem csecsemőkorban keresztelte meg Jézust, hanem hogy EGYÁLTALÁN miért nem kiskorában történt ez vele.


Erre pedig az a válasz, amit már többen is írtunk, hogy a csecsemőkeresztség emberi találmány, nem Isten rendelése, és Jézus sem véletlenül felnőtt fejjel merítkezett be, hanem hogy példát adjon nekünk ennek az igazságnak a helyes betöltésére.

2012. febr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es válaszoló!


Nekem nagyon úgy tűnik hogy lehet más választ is adni a kérdésemre.

2012. febr. 23. 10:02
 13/15 anonim ***** válasza:
67%
Adjatok.
2012. febr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel Krisztus mindent az Atya akarata szerint, nem akármikor, hanem a rendelt idejében csinált, így van ez a bemerítkezésével is. Nem történhetett máskor, csak az Isten által eleve elrendelt idejében. Több helyen mondja az Úr Jézus, hogy nem jött még el az én órám, vagy hogy betelt az idő és hasonlók. Jézus tehát időre tette, amit kellett. Ráadásul Krisztus bemerítkezése nagyon fontos esemény is, mivel itt kapott Istentől Szellemet, felkenetést (a Krisztus=felkent), ahogy mondja az, aki látta, hogy láttam a Szellemet mintegy galambot leszállani rá, innen kezdte el azt a szolgálatát, amit egészen a kereszthaláláig és feltámadásáig végzett, ami Isten akarata szerint volt. Ezt csecsemő korában nem tudta volna véghezvinni. Szóval, amikor betelt az idő, Jézus Jánoshoz ment, és az bemerítette, Isten pedig megadta erre a pecsétet, a Szent Szellemet és Krisztus Szellemmel eltelve cselekedte azokat a csodákat, aminek jelei bizonyították, hogy Istentől jött, és hogy mindaz igaz, amit mond, tesz, hogy higgyenek őbenne akik követni fogják:


Luk.3: 21. Lőn pedig, hogy mikor az egész nép megkeresztelkedett, és Jézus is megkereszteltetett, és imádkozott, megnyilatkozék az ég, 22. És leszálla ő reá a Szent Lélek testi ábrázatban mint egy galamb, és szózat lőn mennyből, ezt mondván: Te vagy amaz én szerelmes Fiam, te benned gyönyörködöm! (van olyan kézirat vagy evangélium miszerint ott ez is elhangzik: "Fiam vagy te, ma szültelek téged")

........

4:1. Jézus pedig Szent Lélekkel telve, visszatére a Jordántól, és viteték a Lélektől a pusztába

....

14. Jézus pedig megtére a Léleknek erejével Galileába: és híre méne néki az egész környéken.15. És ő taníta azoknak zsinagógáiban, dicsőíttetvén mindenektől. 16. És méne Názáretbe, a hol felneveltetett: és beméne, szokása szerint, szombatnapon a zsinagógába, és felálla olvasni. 17. És adák néki az Ésaiás próféta könyvét; és a könyvet feltárván, arra a helyre nyita, a hol ez vala írva: 18. Az Úrnak lelke van én rajtam, mivelhogy felkent engem, hogy a szegényeknek az evangyéliomot hirdessem, elküldött, hogy a töredelmes szívűeket meggyógyítsam, hogy a foglyoknak szabadulást hirdessek és a vakok szemeinek megnyilását, hogy szabadon bocsássam a lesujtottakat, 19. Hogy hirdessem az Úrnak kedves esztendejét. 20. És behajtván a könyvet, átadá a szolgának, és leüle. És a zsinagógában mindenek szemei ő reá valának függesztve. 21. Ő pedig kezde hozzájuk szólani: Ma teljesedett be ez az Írás a ti hallástokra.

2012. febr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
31%
Tudtommal zsidónak született, és csak felnőttként lett hitehagyott, vallásalapító. Ergo nem volt még kereszténység, ki/miért keresztelte volna meg?!
2012. febr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!