Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet tenni ha egy Jehova...

Mit lehet tenni ha egy Jehova szülő fenyegeti és zsarolja a gyermekét?

Figyelt kérdés
Szerelmével titokban találkozik mert tiltják tőle,de kiderül. Telefonról letiltja,számítógépről letiltja,volt egy cserediák "nyaraláson" akinél volt olasz lány nem mehet hozzájuk és megfenyegette ha folytatja lemondja a fogszabályozását is. Mit lehet tenni?

2012. febr. 18. 15:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ismered a témát, láttam már a válaszaidat más kérdéseknél is. :)


Én most konkrétan erre gondoltam:


< Kedves Isandor. De ti oltottátok be a tanúkba ezt a vallást...>


És erre írtam, hogy Sándor még fiatal, tehát az ő esetében ez nem áll meg szerintem. Csak ennyi. :)


De az írásod többi részével egyetértek. :)

2012. febr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
75%

Én is ismerlek, nem is akartam megbántani senkit, még Isandort sem és a 42%- os válaszolót sem. Csak egy helyben toporgok ezzel a vallással, meg a hittető szellemével. Az az érzésem , hogy jobb lenne ha kijönnének, mint hogy bemennek oda.Ezek a gyerek históriák meg egyenesen kiábrándítóak.

Úgy hogy elnézést kérek.

2012. febr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Berta Wooster ex-tanú vagy?
2012. febr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

@ Vidiripi:


Nem, nem vagyok ex-tanú.


@ 65 %-os:


Rendben, és köszönöm a visszajelzést. :)


A hitető szellem tényleg gáz, és szerintem is jobb irány a kifelé, mint a befelé.


Shalom mindenkinek. :)

2012. febr. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Nem történt semmi ,csak sajnos még kevesebbet tudok találkozni vele mint eddig. Tehetetlenség van.
2012. febr. 27. 08:45
 26/28 anonim ***** válasza:
93%
Imádkozz!
2012. febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
95%

És miért nem történt semmi? Miért van tehetetlenség?


Nem igazán értelek: Feltettél egy kérdést, sőt, nem is csak egyet (összeállt a kép: láttam egy régebbi kérdésedet is ugyanebben a témában); kaptál jónéhány választ. Persze tudom, hogy ezek egy része abszolút használhatatlan, de azért vannak közöttük hasznosak is.


Nem akarom okvetlenül a saját válaszomat kiemelni, de mégis ez a legegyszerűbb: Simán leírhattam volna, hogy forduljatok a panaszokkal az iskolához vagy a gyermekvédelmisekhez, aztán jónapot. De kikerestem a vonatkozó törvényrészt is neked, hogy képben legyél, és lásd, mire lehet hivatkozni. [Ez már csak akkor is hasznos lehet, ha véletlenül egy nemtörődöm ügyintézőt fogtok ki, aki le akar rázni].

Úgy tűnik, többet foglalkoztam (ill. foglalkoztunk) a probléma megoldásával, mint ti magatok; pedig _senki_ nem tud és nem is fog intézkedni helyettetek. Ha nem léptek, akkor marad minden így, és lehet tovább siránkozni.


Viszont eszembe jutott még egy dolog, amin elgondolkodhatnál:

Sokszor egy kapcsolat fő összetartóereje az, hogy _tiltott_; ill. kívülálló személyek okoznak nehézségeket, amiket közösen kell megoldani vagy legalább elviselni. Ezek a problémák erősítik az összetartozás érzését: közös harc a közös ellenség ellen, vagy közös szenvedés. Amíg ez az állapot tart, kevesebb idő és erő van egymás megismerésére, a két személy között levő különbözőségek konstatálására, megbeszélésére, a problémák megoldására, továbbá elnézőbbek is lehetnek egymással a felek.

De attól a pillanattól kezdve, hogy a külső "támadás" megszűnik valamilyen okból, ez a fajta összetartó erő már nincs többé, és hirtelen látványossá válnak a kapcsolati problémák, amik aztán - a felektől függően - vagy megoldódnak, vagy nem.

Egy volt osztálytársnőm példáján röviden bemutatva: Addig működött igazán a kapcsolat, amíg volt két nagy közös "projekt": 1. Gyerek(ek), merthogy nehezen jött össze az első; 2. Túlélés az anyós és az após mellett, akikkel egy háztartásban éltek, és napi szinten voltak konfliktusok éveken át.

Miután végre megszületett az első, majd a második gyerek, és pár év múlva a 2. problémakör is megoldódott, a házasságból szinte semmi nem maradt, csak az egymás közötti konfliktusok. El is váltak elég hamar ezután.


Szóval, nem ijesztgetni akarlak, csak elmondtam...

2012. márc. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
énis ugyanigy vagyok ezzel . írj privátba és elmondom hogy van ez
2012. jún. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!